Strajki rolników w Gminie Drawsko 20 i 21 marca

Rolnicy nie ustają w walce o swoje gospodarstwa. Już 20 marca odbędą się kolejne, ogromne protesty w całej Polsce. Strajkujący chcą zablokować nie tylko 16 miast wojewódzkich, ale także mniejsze miejscowości, drogi wjazdowe i wyjazdowe, autostrady i granice. Strajk obędzie się również w Gminie Drawsko.

W dniu dzisiejszym 18 marca br. Przewodniczący Zgromadzenia Mateusz Dymek zwołał spotkanie z rolnikami w sprawie planowanych strajków na terenie Gminy Drawsko. Ustalono, że protest odbędzie się 20 i 21 marca 2024r. w Kawczynie na drodze wojewódzkiej nr 181 w godzinach 9.00-21.00. Blokada ma charakter stały. Poza licznie przybyłymi rolnikami z Gminy Drawsko, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rolników z Miasta i Gminy Krzyż oraz Miasta i Gminy Drezdenko.

Rolnicy chcą odstąpienia od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obronę hodowli zwierzęcej w Polsce.

Zapowiadany protest w Gminie Drawsko na razie ma charakter dwudniowy; docelowo w okresie do 20 kwietnia 2024 ma zostać powtórzony. O terminie i godzinach będziemy informować na bieżąco.

Organizatorzy protestu pozostają w stałym kontakcie z policją oraz zarządcą drogi – Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Urząd na bieżąco będzie informował o objazdach i wszelkich utrudnieniach w ruchu drogowym. Informacje dostępne będą na www.gminadrawsko.pl i https://czarnkow.policja.gov.pl

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego