Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Dziecięce marzenia spełnimy, bo bajeczny plac zabaw pociechom stworzymy, gdzie z rodzicem atrakcyjnie czas spędzą, a przy tym nowych sprawności fizycznych nabędą.

Koszt całkowity: 90 599,34

Dofinansowanie: 90 599,34

Opis zadania: Przedsięwzięcie polegało na doposażeniu placu zabaw w m. Drawski Młyn o wielofunkcyjny zestaw zabawowy, zestaw sprawnościowy - linarium, huśtawkę podwójną, tablicę interaktywną i bujak na sprężynie. Na placu zamontowano także nowe ławki parkowe z oparciem, kosz na śmieci do segregacji oraz posadzono drzewa.

Rok realizacji: 2023

Beneficjent: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nadnoteckiej z Drawskiego Młyna

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Nowe pomosty wybudujemy i ludzi nad jezioro w Kwiejcach przyciągniemy – urządzenie ogólnodostępnej plaży i placu rekreacji wraz z budową pomostów na jeziorze Piast w Kwiejcach

Koszt całkowity: 133 517,81

Dofinansowanie: 133 517,00

Opis zadania: Przedsięwzięcie polegało na budowie pomostu na jeziorze Piast w Kwiejcach oraz urządzeniu ogólnodostępnej plaży i placu rekreacji. Plażę doposażono w dwie nowe ławki parkowe z oparciem, jeden zestaw piknikowy (stół i dwie ławki bez oparcia), drewnianą przebieralnię oraz kosz na śmieci do segregacji.

Rok realizacji: 2021

Beneficjent: Ludowy Zespół Sportowy „Orzeł” Pęckowo

Chełst jako wieś na skraju miejscem turystyki, rekreacji i obyczajów – budowa wiaty i szlaku w miejscowości Chełst ogólnodostępnej infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej

Koszt całkowity: 55 813,13

Dofinansowanie: 55 813,00

Opis zadania: W ramach zadania wybudowano wiatę rekreacyjną z elementami wyposażenia, tj. stoły, ławki i grill. Przy wiacie została stworzona przestrzeń przyrodniczo - ekologiczna w formie placu obsadzonego krzewami z ławkami, lampą solarną, koszami na śmieci do segregacji i tablicą edukacyjną na temat ochrony środowiska. Przy istniejącym Orliku powstała ścieżka edukacyjna z tablicami informującymi o ważnych dla wsi Chełst miejscach związanych min. z kulturą i tradycją.

Rok realizacji: 2021

Beneficjent: Stowarzyszenie „Młodzi dla Wsi” z Chełstu