Umowy na dotacje podpisane

Początkiem roku ogłaszamy konkurs, na podstawie ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, w zakresie wsparcia działalności sportowej dla organizacji prowadzących szkolenia, zajęcia treningowe i rozgrywki dla dzieci, młodzieży i grup seniorskich.

Na podstawie złożonych ofert, w tegorocznym naborze, wyłoniono dwa nasze Ludowe Zespoły Sportowe- Sokół  Drawsko oraz Orzeł Pęckowo. Dofinansowanie dla wsparcia realizowanych zadań wynosi w tym roku 50 tys. zł dla każdego LZS-u.

Wczoraj Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko zaprosił Prezesów Zarządów Rafała Chorzewskiego wraz z Michałem Moderem oraz Krystiana Kawczyńskiego wraz z Bartłomiejem Soboniem do podpisania umów udzielających dotacji.

Spotkanie było okazją do rozmowy o funkcjonowaniu i rozwoju rożnych dziedzin sportu w naszej gminie i działaniach w zakresie aktywizacji dzieci, młodzieży, dorosłych, bo jak powiedział Włodarz Gminy ,, musimy organizować, animować, proponować, wspólnie musimy zadbać o podtrzymanie naszych tradycji sportowych, to nasz obwiązek.’’ Omówione zostały również zaplanowane wydatki w zakresie utrzymania boisk trawiastych w Drawsku i w Pęckowie.

Korzystając z okazji obecności Henryka Kolasińskiego Członka Zarządu LZS Sokół Drawsko oraz Powiatowego Zrzeszenia LZS i nowego pracownika UG Drawsko zajmującego się min. tematyką sport Pawła Piątka uzgodniono wstępnie planowane imprezy w zakresie zarówno sportu gminnego jak i wydarzeń w powiecie.

Samorząd Gminy Drawsko ,,inwestując” w rozwój sportu stawia na dzieci, młodzież, ale i dla dorosłych organizuje ofertę. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Zapraszamy do współpracy i do uczestnictwa w naszych wydarzeniach. Nie zawsze ważny jest wynik, a fakt, mamy nadzieję, dobrej zabawy i zdrowego spędzania wolnego czasu.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko