Umowy o dofinansowanie na remont świetlicy w Chełście i Kamienniku podpisane!

Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko podpisał umowy o dofinansowanie na realizację dwóch zadań w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” Programu Wielkopolska Odnowa Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W tegorocznej edycji konkursu szansę poprawy swojego oblicza dostały dwa sołectwa:

1.       Sołectwo Kamiennik na projekt pn. „Gdy senior do świetlicy na fitness przychodzi, to trudno mu się po krzywych schodach wchodzi. Mieszkańcy Kamiennika chcą temu zaradzić, wspólnymi siłami wszystko naprawić.”

Projekt zakłada remont wejścia do świetlicy wiejskiej w Kamienniku.

Koszt całkowity: 84 834,06

Dofinansowanie: 50 000,00

2.       Sołectwo Chełst na projekt pn. „Uczniowie w Chełście sali gimnastycznej nie mają, więc wf-y na świetlicy wiejskiej odbywają. Aż tu podłoga dziur się nabawiła, dobrze gdyby odnowa jej się przytrafiła.”

Projekt zakłada remont podłogi na świetlicy wiejskiej w Chełście.

Koszt całkowity: 84 995,18

Dofinansowanie: 50 000,00

Remonty rozpoczną się po zakończeniu procedury wyłonienia wykonawców.

Termin zakończenia dla obu zadań to 15 listopad 2022 roku.

Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

received_2941860606112075.jpeg received_570521311320901.jpeg wielkopolska_odnowa_wsi.jpg.png