Zutylizowano blisko 50 ton odpadów rolnych!

W maju 2022 roku na terenie gminy Drawsko odbyła się akcja zbiórki odpadów z folii rolniczej, na co samorząd otrzymał 100% dofinansowanie. Chętnych do pozbycia się tych kłopotliwych śmieci nie brakowało, bo w sumie zebrano blisko 50 ton.

W Gminie Drawsko dnia 27 maja br. odbyła się zbiórka folii i innych odpadów rolniczych od rolników. Odbiór odpadów odbywał się w wyznaczonym punkcie na terenie gminy, do którego rolnicy byli zobowiązani dostarczyć odpady. Zebrano w sumie 49,28 ton folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, które zostały dostarczone przez 28 rolników z terenu naszej gminy. Realizacja zadania przebiegła bezproblemowo i bezkosztowo dla rolników.

Tak duże przedsięwzięcie było możliwe dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej”.

Zdając sobie sprawę, że problem zużytej folii w rolnictwie narasta, będziemy korzystać z każdych dostępnych możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ich utylizację.

Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

IMG_0705.jpg IMG_0718.jpg NFOSiGW.jpg