Wyniki XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”

Ogłoszono wyniki XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” Programu Wielkopolska Odnowa Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Na liście projektów wybranych do dofinansowania nie mogło zabraknąć inicjatyw zgłoszonych przez Gminę Drawsko.

W tym roku dofinansowanie i szansę poprawy swojego oblicza dostały dwa sołectwa:

1.       Sołectwo Kamiennik na projekt pn. „Gdy senior do świetlicy na fitness przychodzi, to trudno mu się po krzywych schodach wchodzi. Mieszkańcy Kamiennika chcą temu zaradzić, wspólnymi siłami wszystko naprawić.”

Projekt zakłada remont wejścia do świetlicy wiejskiej w Kamienniku.

Koszt całkowity: 84 834,06

Dofinansowanie: 50 000,00

2.       Sołectwo Chełst na projekt pn. „Uczniowie w Chełście sali gimnastycznej nie mają, więc wf-y na świetlicy wiejskiej odbywają. Aż tu podłoga dziur się nabawiła, dobrze gdyby odnowa jej się przytrafiła.”

Projekt zakłada remont podłogi na świetlicy wiejskiej w Chełście.

Koszt całkowity: 84 995,18

Dofinansowanie: 50 000,00

Niebawem zostaną podpisane stosowne umowy o dofinansowanie, po zawarciu których rozpocznie się procedura wyłonienia wykonawców.

Termin zakończenia zadań to 15 listopad 2022 roku.

Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych