Dni Gminy Drawsko coraz bliżej

Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid 19 powracamy do organizacji Dni Gminy Drawsko w pełnym wymiarze. Zasadniczą przeszkodą, którą musimy pokonać to brak środków finansowych na te wydarzenia w budżecie gminy. Impreza będzie całkowicie wspierana sponsoringiem firm, instytucji i podmiotów, które wystąpią na scenie drawskiego amfiteatru bez wynagrodzenia.

W dniu wczorajszym Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko spotkał się z Sołtysami Gminy Drawsko w celu przygotowań do VII Turnieju Wsi, który odbędzie się 25 czerwca na boisku sportowym w Drawsku.  W rozmowach wypracowano regulamin i konkurencje Turnieju Wsi, w którym bawić się  będą przedstawiciele poszczególnych miejscowości, a zakończeniem będzie wspólna biesiada. Udział w tegorocznym turnieju zadeklarowali wszyscy obecni sołtysi, co nas oczywiście bardzo cieszy.

Spotkanie było również okazją do nakreślenia organizacji tegorocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku planowane są 28 sierpnia. Z uwagi na brak środków finansowych formuła dożynek ma być znacznie skromniejsza niż w latach ubiegłych. Wstępna koncepcja przewiduje plenerową mszę św. w drawskim amfiteatrze, ceremoniał przekazania chleba oraz  spotkanie z rolnikami. Zebrani sołtysi zadeklarowali również, że w większości wykonają wieńce dożynkowe, bez których trudno mówić o podtrzymywaniu tradycji polskiej wsi i tegoż właśnie święta.

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego