Zaproszenie na Konferencję

Szanowni Państwo,

Nadnotecka Grupa Rybacka ma zaszczyt zaprosić członków oraz beneficjentów NGR na Konferencję podsumowującą dokonania beneficjentów oraz NGR, która odbędzie się 3 czerwca br. w Wiejskim Klubie Kultury w Milczu (Milcz 73A, 64-800 Chodzież). Konferencja realizowana jest w ramach Rybackiej Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023.

Celem Konferencji będzie przede wszystkim zaprezentowanie rzeczywistych efektów/zmian na obszarze NGR, które zaszły w wyniku realizacji operacji dofinansowanych w ramach PO RiM 2014-2020, czyli promocja działalności beneficjentów i zrealizowanych przez nich projektów za pośrednictwem NGR, promocja projektów zrealizowanych przez NGR oraz efektów wdrażania LSR.

W trakcie konferencji odbędą się wykłady na temat wymagań i warunków – HACAP przy sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych oraz dywersyfikacji produkcji i źródeł dochodu w gospodarstwach rybackich, które przeprowadzi ekspert z firmy Aqualedge Sp. z o.o. - zajmującej się doradztwem inwestycyjnym oraz w zakresie projektów współfinansowanych ze środków UE.

Na spotkaniu Nadnotecka Grupa Rybacka zaprezentuje specjalnie przygotowany na tą okazję film promujący wybrane projekty zrealizowane przez beneficjentów NGR pt. „KRONIKA WSPOMNIEŃ” – CZ. II.

Pozostałych beneficjentów NGR, których projekty nie zostały zaprezentowane w filmie, serdecznie zachęcamy do aktywnego włączenia się w uczestnictwo w Konferencji poprzez prezentację swoich projektów (zarówno zrealizowanych jak i w trakcie realizacji). Forma prezentacji jest dowolna – prezentacja multimedialna, zdjęcia, film.

Podczas spotkania przewidziano także konkurs na najciekawsze projekty zaprezentowane podczas konferencji oraz w filmie – po 1 w ramach każdego zakresu (cel A, B, C, D).

Osoby gotowe pochwalić się swoim talentem kulinarnym zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym na potrawę z ryb słodkowodnych, którego celem będzie promocja spożycia i możliwości wykorzystania ryb w kuchni oraz ich walorów odżywczych. Więcej informacji na temat konkursu oraz jego regulamin i karta zgłoszenia znajdą Państwo na stronie www.ngr.pila.pl.

Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestniczenia w konferencji, gotowości prezentacji swoich projektów oraz wzięcia udziału w konkursie kulinarnym, najpóźniej do dnia 27 maja br. do godz. 15:30 na adres: sekretariat@ngr.pila.pl lub telefonicznie (tel. 67 351 08 55, 668 028 473).

Oryginał zaproszenia otrzymają Państwo również pocztą tradycyjną.

Serdecznie zapraszamy!

Wstępny program konferencji:

10:00-10:15 – powitanie uczestników Konferencji,

10:15-10:45 - prezentacja efektów wdrażania LSR (przedstawiciel NGR),

10:45–11:15 - przerwa kawowa,

11:15–11:45 - wykład pt. „HACAP przy sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych” (Aqualedge Sp. z o.o.)

11:45-12:45 – projekcja filmu pt. „KRONIKA WSPOMNIEŃ” – CZ. II., prezentacja projektów przez Beneficjentów oraz rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze projekty,

12:45- 13:30 -  przerwa obiadowa,

13:30–14:00 – wykład pt. „Dywersyfikacja produkcji i źródeł dochodu w gospodarstwach   rybackich” (Aqualedge Sp. z o.o.)

14:00-15:00   -  rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego oraz degustacja potraw konkursowych,

15:00                -  zakończenie konferencji.

Program może ulec zmianie – wszelkie zmiany będą zamieszczane na stronie internetowej www.ngr.pila.pl

Patrycja Sanocka

Specjalista ds. wdrażania LSR