Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie - cz. 2


 

III Święto Józefa Noji w Pęckowie

Najpierw rześki poranek kiedy podążaliśmy na Mszę Św. min. w intencji Józefa Noji.

Potem zachmurzone niebo podczas składania wiązanek kwiatów pod obeliskiem przy szkole podstawowej.

Aż w końcu piękne słońce w trakcie biegu. Tak, słońce zaświeciło 12 września b.r. w drugą niedzielę września, po raz trzeci, dla naszego patrona.

III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie przeszedł do historii.

Przeżycie dla nas wszystkich niesamowite.

Już podczas Mszy św. odprawionej przez ks. Andrzeja Ledę pojawiła się chwila zadumy nad tym jaką postacią był Józef Noji, jak wiele przeszedł, jakim był człowiekiem i jak wiernie, aż do tragicznej śmierci strzegł swych ideałów.

Obecność przy obelisku ku czci biegacza najmłodszych naszych mieszkańców- przedszkolaków: Nina Matelska, Kornelia Dorna, Filip Bednarz, wychowawczyni Dorota Judkowiak oraz delegacji szkolnej: uczeń klasy 8 Jakub Rudziński, nauczycielka Kamila Mumot oraz Anna Mazurowska dyrektor szkoły to dowód na to, że wiedza o naszym patronie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Kwiaty złożyli również członkowie Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji Ewa Gapska, Urszula Dymek, Andrzej Jessa, Maria Małgorzata Janyska Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Kielczyk Prezes Odlewni Żeliwa ,,Drawski” S.A. w Drawskim Młynie, Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko i Anna Zurman Skarbik Gminy, Ryszard Jabłonowski Przewodniczący Rady Gminy Drawsko wraz z Radnymi z Pęckowa Ewą Jerzy oraz Piotrem Judkowiakiem, członkowie LZS Orzeł Pęckowo: Wiktor Sekuterski, Gracjan Biniak, Filip Koza oraz Leszek Matelski Sołtys wsi Pęckowo wraz z Krystianem Kawczyńskim Prezesem Zarządu Zakładu Kanalizacji i Wodociągów sp. z o.o. w Drawsku, jednocześnie Prezesem LZS Orzeł Pęckowo i pełniącym funkcję Radnego Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

A przy świetlicy wiejskiej już było gwarno.

Panie ze Stowarzyszenia ,, Złote lata” w Pęckowie, któremu prezesuje Pani Anna Sekuterska, pod kierownictem Marii Matelskiej przygotowywały już słynną zupę gulaszową.

Pani Maria Dembska opiekun świetlicy czuwała nad każdym szczegółem.

Młodzież-wolontariusze z biura biegów wydawała ufundowane pakiety startowe.

Główny sędzia biegu Bogdan Gapski i Henryk Kolasiński kierownik biegu sprawdzili fachowym okiem, czy wszystko w kwestiach sportowych jest odpowiednio przygotowane.

Konferansjerkę sportową biegu już prowadził Maciej Młodzik.

Z niecierpliwością czekaliśmy do 9.30, aby otworzyć imprezę.

Oficjalnego otwarcia dokonał Bartosz Niezborała Włodarz naszej gminy, Ryszard Kielczyk Prezes Odlewni Żeliwa Drawski s. a.  Sponsor Strategiczny i Patron Honorowy Biegu oraz Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji.

Bieg nasz, po raz trzeci, udało nam się zorganizować tylko dzięki otwartości i wypracowanej współpracy z: Komendą Powiatową Policji- Komendant Piotr Ryżek, bezpośrednio nadzorujący bieg Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Sebastian Drewny, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej –Komendant Maciej Kubacki, bezpośrednio nadzorujący-st. kpt  Michał Macyszyn, Zarządem Dróg Powiatowych- Dyrektor Grzegorz Kaźmierczak, Starostą Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego -Feliksem Łaszczem, Kierownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie Mariuszem Remerem, na to pozwoliła, i uzyskaliśmy zgodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego na organizację biegu.

Samorząd Gminy Drawsko zorganizował zabezpieczenie medyczne, również w formule dotacji oraz bezpośrednio z funduszu sołeckiego wsi Pęckowo na organizację biegu została sfinansowana certyfikacja trasy biegu.

Ale samorząd, nasi pracownicy, wsparli również stowarzyszenie w pozyskaniu dotacji z Powiatu Czarnkowsko Trzcianeckiego na zakup pucharów i co jest niezmiernym, tegorocznym sukcesem, w pozyskaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tak szanowni Państwo w Poznaniu docenili organizację III Biegu im Józefa Noji w Pęckowie w Gminie Drawsko i udzielono stowarzyszeniu dotacji na zakup pomiaru czasu, zakup pamiątkowych medali, zakup nagród oraz zorganizowanie posiłków.

Taki sztab ludzi pracował na to, aby punktualnie o 10.00 12 września 2021r. zawodnicy wystartowali, po oddaniu strzału przez Ryszarda Kielczyka Prezesa Odlewni Żeliwa Drawski s .a. w asyście Wójta, Przewodniczącego Rady, Sołtysa Pęckowa, Prezesa ZKiW sp. z o.o. oraz Krzysztofa Paszyka Posła na Sejm RP.

Biegaczy startowali nasi olimpijczycy z Moskwy 80* Bogusława i Adam Tomasiak. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takich mieszkańców, że ukochali Gminę Drawsko i tu zamieszkali.

Zawodnicy na trasie nie dali nam długiego czasu na przerwę, bo zwycięzca biegu Mateusz Lipiński z Poznania pojawił się na mecie po czasie 0:31:42.

Pozostałe wyniki-osoby nagrodzone w kategorii open i kategoriach wiekowych w załączeniu dokumenty PDF.

A na mecie oczywiście ,, VIP’’ wręczający każdemu biegaczowi medal pamiątkowy z wizerunkiem Józefa Noji i sentencją, która niezmiennie jemu towarzyszyła, słowa Św. Pawła: ,,W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem.”

Po wbiegnięciu ostatniego zawodnika na metę organizatorzy-stowarzyszenie zrealizowali zapowiedziany po raz pierwszy Bieg Malucha. Przeżycia-bezcenne. I pewnie równie ważne  dla rodziców i dla uczestniczących 40 dzieci, które miały niesamowitą frajdę pokonać część trasy-100 metrów biegu i otrzymać pamiątkowy medal i drobny upominek.

O naszych dzieciach i młodzieży pamiętamy i już dziś zapraszamy na 8 października do Pęckowa, bo wtedy szkoła podstawowa w Pęckowie, po uzgodnieniu z Dyrektorką,  zorganizuje kolejny Cross im. Józefa Noji, aby tradycji stało się zadość, duktami leśnymi, którymi biegał sam Józef Noji.

12.15. dekoracja zwycięzców.

To moment, na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy.

Zwycięzców nagradzali: władze gminy- Wójt Gminy, Przewodniczący Rady, Prezes Odlewni Żeliwa ,,Drawski’’ s. a., Prezes ZKiW sp z o.o., Sołtys Pęckowa, Prezes Stowarzyszenia oraz obecny Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wizyta Marszałka była znakomita okazja do omówienia bieżących wspólnych spraw realizowanych przy wsparciu Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

W związku z tym iż Wójt, Sołtys i Sekretarz Gminy pokonali trasę biegu wczesniej, w piątek 10 września,  z uwagi na obowiązki podczas biegu, Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia wręczył na dowód tego co zapowiedzieli rok wcześnie, pamiątkowe statuetki, bo ,,charakter to umiejętność realizowania postanowień długo po tym, jak opadł już entuzjazm z jakim je powziąłeś''.

W naszym biegu nagrodziliśmy pucharami Wójta Gminy Drawsko 3 biegaczy i biegaczki najlepsze z Gminy Drawsko, a ponadto najlepszy i najlepsza z naszej gminy otrzymali nagrody ufundowane przez Elżbietę i Ryszarda Kielczyk. Wyniki również w załączonych dokumentach PDF.

W tym roku przewidzieliśmy również Puchary Prezesa Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych  dla najlepszej biegaczki i biegacza z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, którymi okazali się Rozalia Gapska i Karol Helak. Puchary wręczył Henryk Kolasiński członek Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS.  

Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Drawska Janusza Ratajczaka i Anny Giś nagrody i statuetki ufundowała Sołtys wsi Drawsko Agnieszka Giś.

Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Drawskiego Młyna nagrody i statuetki ufundowali również Elżbieta i Ryszard Kielczyk oraz Piotra Krystek Sołtys wsi Drawski Młyn. Te trofea otrzymali Jarosław Piątek i Magdalena Kubiś.

I wreszcie, tradycyjnie dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Pęckowa nagrody ufundowali Leszek Matelski Sołtys wsi Pęckowo oraz Krystian Kawczyński Prezes LZS Orzeł Pęckowo. A otrzymali je nie kto inny jak Rozalia Gapska i Judkowiak Rafał.  

Najstarszego Józefa Wronę z Wielenia i najmłodszego Jakuba Prętkiego z Lulinka zawodnika uhonorował Leszek Matelski firma LESMAT.

Najmłodszą zawodniczką z Gminy Drawsko była Dagmara Sikora.

Najlepsi parafianie Parafii Drawsko- upominki ufundował ksiądz dziekan Piotr Matuszewski otrzymali Jarosław Piątek, Janusz Ratajczak, Eugeniusz Koza.

I tak, dziś, już wspominamy III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie.

Słowo które należy teraz powiedzieć to DZIĘKUJĘ. Dziękujemy wszystkim sponsorom ( lista wg Prezesa Stowarzyszenia):

,,1) Odlewnia Żeliwa Drawski s. a. w Drawskim Młynie

2) Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

3) Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

4) Gmina Drawsko  

5) Szkoła Podstawowa im. Józefa Noji w Pęckowie

6) Danex Rosko

7) Branderup Wieleń

8) Thule Group Huta Szklana

9) Lidl Polska

10) Sklep Spożywczo- Przemysłowy ,,U Ireny”

11) Bank Spółdzielczy Wieleń

12) Piekarnia Promyk s. c. Czesław i Marian Rybak Pęckowo

13) Stowarzyszenie Klub Seniora ,, Złote Lata’’ Pęckowo

14) Tartak Wojewoda Pęckowo

15) Black In Tatto- Krystian Ciebielski Drawsko

16) ,,Gajdkomp’’ Usługi Informatyczne Sylwia Gajdzińska Wieleń

17) Zakład Kanalizacji i wodociągów sp z o.o. w Drawsku Prezes  Kawczyński Krystian

18) Fryzjer Damsko- Męski ,,KAMA’’ Drawsko

19) Zakład Fryzjerski ,, Styl’’ Majzlik Henryk Drezdenko

20) Zakład Karny Wronki

21) Bistro MŁYN- Kapuścińska Sylwia Drawski Młyn

22) Przedsiębiorstwo Handlowe Kurhan Jerzy Kurowski Drawsko

23) Sklep Spożywczo- Przemysłowy Jolanta Dymek Pęckowo

24) Sołtys i Rada Sołecka wsi Pęckowo

25) Sołtys wsi Drawski Młyn

26) Sołtys wsi Drawsko

27) Bacca, Hultaj, Devaldano Drawski Młyn

28) Elżbieta, Ryszard Kielczyk Drawski Młyn

29) LZS Orzeł Pęckowo

30) Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DMT

31) Salon Kosmetyczny ,, Charmine Beauty by Sandra Boch”

32) Kinga Auto SPA Odświeżanie i pranie tapicerek samochodowych mebli tapicerowanych

33) Zakład Inżynierii Lądowej Michał Turostowski

34) Zakład Kosmetyczny Iwona Passia

35) Kwiaciarnia ,, Koliberek” Izabella i Rafał Heft

36) Zakład Masarski Anna i Tomasz Kowal Drawski Młyn

37) Kawczyński Krystian Radny Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego

38) PSB Mrówka Krzyż Wlkp.

39) Skład Węgla Nowak Drawski Młyn

40) Usługi Brukarskie Mariusz Jasioski Pęckowo

41) Firma Handlowa Jerzyk Jerzy Piotr Pęckowo

42) Mechanika pojazdowa Lesmat Leszek Matelski

43) Parafia Drawsko

44) Stowarzyszenie,, Biegacze Józefa Noji”’’

 

oraz Jan Pertek Dyrektor MCK Czarnków.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali, pomagali, szczególnie wszystkim strażakom z naszych jednostek pod dowództwem Jana Matuszczaka Gminnego Komendanta OSP, którzy zabezpieczali drogi na trasie biegu oraz objazdy.

Dziś mogę powiedzieć, po pokonaniu trasy biegu, że ,,na początku bardzo trudno zrozumieć, że w bieganiu nie chodzi o to, aby pokonać innych biegaczy. W końcu jednak uświadamiasz sobie, że Twoim rywalem jest ten cichy głosik wewnątrz Ciebie, który namawia Cię, abyś przestał.”

Do zobaczenia za rok w Pęckowie 11 września 2022r.

W imieniu Organizatorów:

Stowarzyszenia Biegacze im. Józefa Noj i Samorządu Gminy Drawsko

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko

 

 

 


Galeria:

DJI_0001.jpg DJI_0003.jpg DJI_0004.jpg DJI_0005.jpg DJI_0007.jpg DJI_0008.jpg DJI_0012.jpg DJI_0014.jpg DJI_0015.jpg DJI_0017.jpg DJI_0018.jpg DJI_0019.jpg DJI_0020.jpg DJI_0021.jpg DJI_0022.jpg DJI_0024.jpg DJI_0025.jpg DJI_0026.jpg DJI_0027.jpg DJI_0028.jpg DJI_0029.jpg DJI_0030.jpg DJI_0032.jpg DJI_0033.jpg DJI_0034.jpg DJI_0035.jpg SKM_wyniki1.jpg SKM_wyniki10.jpg SKM_wyniki11.jpg SKM_wyniki12.jpg SKM_wyniki13.jpg SKM_wyniki2.jpg SKM_wyniki3.jpg SKM_wyniki4.jpg SKM_wyniki5.jpg SKM_wyniki6.jpg SKM_wyniki7.jpg SKM_wyniki8.jpg SKM_wyniki9.jpg _TOM2443.jpg _TOM2444.jpg _TOM2445.jpg _TOM2446.jpg _TOM2447.jpg _TOM2448.jpg _TOM2449.jpg _TOM2452.jpg _TOM2454.jpg _TOM2455.jpg _TOM2456.jpg _TOM2457.jpg _TOM2459.jpg _TOM2460.jpg _TOM2462.jpg _TOM2465.jpg _TOM2466.jpg _TOM2467.jpg _TOM2468.jpg _TOM2469.jpg _TOM2470.jpg _TOM2472.jpg _TOM2473.jpg _TOM2474.jpg _TOM2475.jpg _TOM2479.jpg _TOM2480.jpg _TOM2481.jpg _TOM2482.jpg _TOM2483.jpg _TOM2484.jpg _TOM2485.jpg _TOM2486.jpg _TOM2487.jpg _TOM2488.jpg _TOM2489.jpg _TOM2491.jpg _TOM2492.jpg _TOM2493.jpg _TOM2494.jpg _TOM2495.jpg _TOM2496.jpg _TOM2497.jpg _TOM2499.jpg _TOM2502.jpg _TOM2504.jpg _TOM2508.jpg _TOM2509.jpg _TOM2510.jpg _TOM2511.jpg _TOM2512.jpg _TOM2514.jpg _TOM2515.jpg _TOM2516.jpg _TOM2517.jpg _TOM2518.jpg _TOM2519.jpg _TOM2520.jpg _TOM2521.jpg _TOM2522.jpg _TOM2524.jpg _TOM2525.jpg _TOM2526.jpg _TOM2529.jpg _TOM2530.jpg _TOM2531.jpg _TOM2532.jpg _TOM2533.jpg _TOM2534.jpg _TOM2535.jpg _TOM2536.jpg _TOM2538.jpg _TOM2539.jpg _TOM2540.jpg _TOM2541.jpg _TOM2542.jpg _TOM2543.jpg _TOM2544.jpg _TOM2545.jpg _TOM2546.jpg _TOM2547.jpg _TOM2548.jpg _TOM2549.jpg _TOM2550.jpg _TOM2551.jpg _TOM2552.jpg _TOM2553.jpg _TOM2554.jpg _TOM2555.jpg _TOM2557.jpg _TOM2558.jpg _TOM2560.jpg _TOM2561.jpg _TOM2563.jpg _TOM2565.jpg _TOM2566.jpg _TOM2569.jpg _TOM2570.jpg _TOM2571.jpg _TOM2572.jpg _TOM2574.jpg _TOM2577.jpg _TOM2578.jpg _TOM2579.jpg _TOM2581.jpg _TOM2582.jpg _TOM2583.jpg _TOM2585.jpg _TOM2587.jpg _TOM2588.jpg _TOM2591.jpg _TOM2593.jpg _TOM2594.jpg _TOM2595.jpg _TOM2597.jpg _TOM2598.jpg _TOM2599.jpg _TOM2600.jpg _TOM2601.jpg _TOM2603.jpg _TOM2604.jpg _TOM2605.jpg _TOM2606.jpg _TOM2607.jpg _TOM2608.jpg _TOM2609.jpg _TOM2610.jpg _TOM2611.jpg _TOM2612.jpg _TOM2616.jpg _TOM2617.jpg _TOM2618.jpg _TOM2619.jpg _TOM2624.jpg _TOM2625.jpg _TOM2626.jpg _TOM2627.jpg _TOM2628.jpg _TOM2629.jpg _TOM2630.jpg _TOM2631.jpg _TOM2632.jpg _TOM2633.jpg _TOM2638.jpg _TOM2639.jpg _TOM2641.jpg _TOM2642.jpg _TOM2643.jpg _TOM2644.jpg _TOM2645.jpg _TOM2646.jpg _TOM2647.jpg _TOM2648.jpg _TOM2649.jpg _TOM2650.jpg _TOM2651.jpg _TOM2652.jpg _TOM2653.jpg _TOM2655.jpg _TOM2656.jpg _TOM2659.jpg _TOM2661.jpg _TOM2662.jpg _TOM2664.jpg _TOM2665.jpg _TOM2666.jpg _TOM2667.jpg _TOM2668.jpg _TOM2669.jpg _TOM2670.jpg _TOM2671.jpg _TOM2673.jpg _TOM2674.jpg _TOM2678.jpg _TOM2679.jpg _TOM2680.jpg _TOM2681.jpg _TOM2684.jpg _TOM2685.jpg _TOM2686.jpg _TOM2687.jpg _TOM2688.jpg _TOM2689.jpg _TOM2690.jpg _TOM2691.jpg _TOM2692.jpg _TOM2697.jpg _TOM2698.jpg _TOM2699.jpg _TOM2700.jpg _TOM2701.jpg _TOM2702.jpg _TOM2703.jpg _TOM2704.jpg _TOM2705.jpg _TOM2706.jpg _TOM2707.jpg _TOM2708.jpg _TOM2709.jpg _TOM2710.jpg _TOM2711.jpg _TOM2712.jpg _TOM2713.jpg _TOM2714.jpg _TOM2715.jpg _TOM2716.jpg _TOM2717.jpg _TOM2718.jpg _TOM2719.jpg _TOM2720.jpg _TOM2721.jpg _TOM2722.jpg _TOM2723.jpg _TOM2724.jpg _TOM2726.jpg _TOM2727.jpg _TOM2729.jpg _TOM2730.jpg _TOM2731.jpg _TOM2732.jpg _TOM2734.jpg _TOM2735.jpg _TOM2736.jpg _TOM2737.jpg _TOM2738.jpg _TOM2739.jpg _TOM2740.jpg _TOM2741.jpg _TOM2742.jpg _TOM2744.jpg _TOM2745.jpg _TOM2746.jpg _TOM2747.jpg _TOM2748.jpg _TOM2749.jpg _TOM2750.jpg _TOM2751.jpg _TOM2752.jpg _TOM2753.jpg _TOM2754.jpg _TOM2755.jpg _TOM2757.jpg _TOM2759.jpg _TOM2760.jpg _TOM2761.jpg _TOM2762.jpg _TOM2763.jpg _TOM2765.jpg _TOM2767.jpg _TOM2768.jpg _TOM2770.jpg _TOM2771.jpg _TOM2772.jpg _TOM2773.jpg _TOM2774.jpg _TOM2775.jpg _TOM2776.jpg _TOM2777.jpg _TOM2778.jpg _TOM2779.jpg _TOM2780.jpg _TOM2781.jpg _TOM2782.jpg _TOM2783.jpg _TOM2784.jpg _TOM2785.jpg _TOM2786.jpg _TOM2787.jpg _TOM2788.jpg _TOM2789.jpg _TOM2790.jpg _TOM2791.jpg _TOM2793.jpg _TOM2794.jpg _TOM2795.jpg _TOM2796.jpg _TOM2797.jpg _TOM2798.jpg _TOM2800.jpg _TOM2801.jpg _TOM2803.jpg _TOM2805.jpg _TOM2806.jpg _TOM2808.jpg _TOM2809.jpg _TOM2810.jpg _TOM2811.jpg _TOM2812.jpg _TOM2813.jpg _TOM2814.jpg _TOM2815.jpg _TOM2816.jpg _TOM2817.jpg _TOM2818.jpg _TOM2819.jpg _TOM2820.jpg _TOM2821.jpg _TOM2822.jpg _TOM2823.jpg _TOM2824.jpg _TOM2825.jpg _TOM2826.jpg _TOM2827.jpg _TOM2828.jpg _TOM2830.jpg _TOM2831.jpg _TOM2832.jpg _TOM2834.jpg _TOM2835.jpg _TOM2837.jpg _TOM2838.jpg _TOM2839.jpg _TOM2840.jpg _TOM2841.jpg _TOM2842.jpg _TOM2843.jpg _TOM2844.jpg _TOM2845.jpg _TOM2846.jpg _TOM2847.jpg _TOM2848.jpg _TOM2849.jpg _TOM2850.jpg _TOM2853.jpg _TOM2855.jpg _TOM2856.jpg _TOM2857.jpg _TOM2858.jpg _TOM2859.jpg _TOM2860.jpg _TOM2861.jpg _TOM2862.jpg _TOM2863.jpg _TOM2865.jpg _TOM2866.jpg _TOM2867.jpg _TOM2868.jpg _TOM2869.jpg _TOM2870.jpg _TOM2871.jpg _TOM2872.jpg _TOM2873.jpg _TOM2874.jpg _TOM2875.jpg _TOM2876.jpg _TOM2878.jpg _TOM2879.jpg _TOM2880.jpg _TOM2881.jpg _TOM2882.jpg _TOM2883.jpg _TOM2884.jpg _TOM2885.jpg _TOM2886.jpg _TOM2887.jpg _TOM2888.jpg _TOM2889.jpg _TOM2890.jpg _TOM2891.jpg _TOM2892.jpg _TOM2893.jpg _TOM2894.jpg _TOM2895.jpg _TOM2896.jpg _TOM2898.jpg _TOM2899.jpg _TOM2900.jpg _TOM2901.jpg _TOM2902.jpg _TOM2903.jpg _TOM2904.jpg _TOM2905.jpg _TOM2906.jpg _TOM2908.jpg _TOM2909.jpg _TOM2910.jpg _TOM2911.jpg _TOM2912.jpg _TOM2913.jpg _TOM2914.jpg _TOM2915.jpg _TOM2916.jpg _TOM2917.jpg _TOM2918.jpg _TOM2919.jpg _TOM2920.jpg _TOM2921.jpg _TOM2922.jpg _TOM2923.jpg _TOM2924.jpg _TOM2925.jpg _TOM2926.jpg _TOM2927.jpg _TOM2928.jpg _TOM2929.jpg _TOM2930.jpg _TOM2931.jpg _TOM2932.jpg _TOM2934.jpg _TOM2935.jpg _TOM2936.jpg _TOM2937.jpg _TOM2938.jpg _TOM2939.jpg _TOM2940.jpg _TOM2941.jpg _TOM2942.jpg _TOM2943.jpg _TOM2945.jpg _TOM2946.jpg _TOM2947.jpg _TOM2948.jpg _TOM2949.jpg _TOM2951.jpg _TOM2952.jpg _TOM2953.jpg _TOM2954.jpg _TOM2955.jpg _TOM2956.jpg _TOM2957.jpg _TOM2958.jpg _TOM2959.jpg _TOM2960.jpg _TOM2961.jpg _TOM2962.jpg _TOM2963.jpg _TOM2964.jpg _TOM2966.jpg _TOM2968.jpg _TOM2969.jpg _TOM2970.jpg _TOM2971.jpg _TOM2972.jpg _TOM2973.jpg _TOM2974.jpg _TOM2976.jpg _TOM2977.jpg _TOM2978.jpg _TOM2979.jpg _TOM2980.jpg _TOM2981.jpg _TOM2982.jpg _TOM2984.jpg _TOM2985.jpg _TOM2988.jpg _TOM2989.jpg _TOM2990.jpg _TOM2991.jpg _TOM2992.jpg _TOM2993.jpg _TOM2994.jpg _TOM2995.jpg _TOM2996.jpg _TOM2997.jpg _TOM2998.jpg _TOM2999.jpg _TOM3001.jpg _TOM3002.jpg _TOM3003.jpg _TOM3004.jpg _TOM3006.jpg _TOM3007.jpg _TOM3009.jpg _TOM3012.jpg _TOM3013.jpg _TOM3014.jpg _TOM3018.jpg _TOM3019.jpg _TOM3020.jpg _TOM3021.jpg _TOM3022.jpg _TOM3023.jpg _TOM3024.jpg _TOM3025.jpg _TOM3026.jpg _TOM3027.jpg _TOM3028.jpg _TOM3029.jpg _TOM3030.jpg _TOM3032.jpg _TOM3034.jpg _TOM3035.jpg _TOM3037.jpg _TOM3039.jpg _TOM3040.jpg _TOM3042.jpg _TOM3043.jpg _TOM3045.jpg _TOM3046.jpg _TOM3047.jpg _TOM3048.jpg _TOM3049.jpg _TOM3050.jpg _TOM3051.jpg _TOM3052.jpg _TOM3053.jpg _TOM3054.jpg _TOM3057.jpg _TOM3058.jpg _TOM3059.jpg _TOM3060.jpg _TOM3061.jpg _TOM3062.jpg _TOM3063.jpg _TOM3064.jpg _TOM3065.jpg _TOM3066.jpg _TOM3067.jpg _TOM3068.jpg _TOM3069.jpg _TOM3070.jpg _TOM3071.jpg _TOM3072.jpg _TOM3080.jpg _TOM3081.jpg _TOM3090.jpg _TOM3091.jpg _TOM3092.jpg _TOM3093.jpg _TOM3094.jpg _TOM3095.jpg _TOM3096.jpg _TOM3098.jpg _TOM3099.jpg _TOM3100.jpg _TOM3101.jpg _TOM3102.jpg _TOM3103.jpg _TOM3104.jpg _TOM3105.jpg _TOM3106.jpg _TOM3107.jpg _TOM3108.jpg _TOM3109.jpg _TOM3110.jpg _TOM3111.jpg _TOM3112.jpg _TOM3113.jpg _TOM3114.jpg _TOM3115.jpg _TOM3116.jpg _TOM3117.jpg _TOM3118.jpg _TOM3124.jpg _TOM3125.jpg _TOM3126.jpg _TOM3127.jpg _TOM3128.jpg _TOM3129.jpg _TOM3130.jpg _TOM3131.jpg _TOM3139.jpg _TOM3141.jpg _TOM3143.jpg _TOM3145.jpg _TOM3147.jpg _TOM3150.jpg _TOM3151.jpg _TOM3153.jpg _TOM3154.jpg _TOM3155.jpg _TOM3156.jpg _TOM3157.jpg _TOM3158.jpg _TOM3159.jpg _TOM3160.jpg _TOM3161.jpg _TOM3163.jpg _TOM3164.jpg _TOM3165.jpg _TOM3167.jpg _TOM3168.jpg _TTS3809.jpg _TTS3810.jpg _TTS3811.jpg _TTS3812.jpg _TTS3814.jpg _TTS3815.jpg _TTS3816.jpg _TTS3817.jpg _TTS3818.jpg _TTS3819.jpg _TTS3820.jpg _TTS3821.jpg _TTS3823.jpg _TTS3826.jpg _TTS3827.jpg _TTS3829.jpg _TTS3831.jpg _TTS3836.jpg _TTS3840.jpg _TTS3844.jpg _TTS3845.jpg _TTS3847.jpg _TTS3848.jpg _TTS3850.jpg _TTS3852.jpg _TTS3853.jpg _TTS3855.jpg _TTS3857.jpg _TTS3858.jpg _TTS3859.jpg _TTS3860.jpg _TTS3861.jpg _TTS3863.jpg _TTS3864.jpg _TTS3866.jpg _TTS3868.jpg _TTS3869.jpg _TTS3870.jpg _TTS3872.jpg _TTS3873.jpg _TTS3876.jpg _TTS3877.jpg _TTS3878.jpg _TTS3883.jpg _TTS3885.jpg _TTS3888.jpg _TTS3890.jpg _TTS3891.jpg _TTS3893.jpg _TTS3895.jpg _TTS3896.jpg _TTS3898.jpg _TTS3900.jpg _TTS3903.jpg _TTS3904.jpg _TTS3905.jpg _TTS3906.jpg _TTS3907.jpg _TTS3909.jpg _TTS3910.jpg _TTS3911.jpg _TTS3913.jpg _TTS3914.jpg _TTS3916.jpg _TTS3917.jpg _TTS3918.jpg _TTS3919.jpg _TTS3920.jpg _TTS3921.jpg _TTS3922.jpg _TTS3923.jpg _TTS3924.jpg _TTS3927.jpg _TTS3928.jpg _TTS3931.jpg _TTS3932.jpg _TTS3933.jpg _TTS3935.jpg _TTS3937.jpg _TTS3938.jpg _TTS3940.jpg _TTS3941.jpg _TTS3942.jpg _TTS3943.jpg _TTS3945.jpg _TTS3947.jpg _TTS3949.jpg _TTS3950.jpg _TTS3952.jpg _TTS3954.jpg _TTS3955.jpg _TTS3956.jpg _TTS3957.jpg _TTS3958.jpg _TTS3961.jpg _TTS3962.jpg _TTS3963.jpg _TTS3964.jpg _TTS3965.jpg _TTS3966.jpg _TTS3967.jpg _TTS3968.jpg _TTS3970.jpg _TTS3971.jpg _TTS3973.jpg _TTS3974.jpg _TTS3977.jpg _TTS3978.jpg _TTS3980.jpg _TTS3981.jpg _TTS3982.jpg _TTS3983.jpg _TTS3984.jpg _TTS3985.jpg _TTS3986.jpg _TTS3987.jpg _TTS3988.jpg _TTS3989.jpg _TTS3990.jpg _TTS3991.jpg