Inwentaryzacja odpadów z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Drawsko, dnia 4 sierpnia 2021 roku

Informuję, że Gmina Drawsko planuje ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego pn. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z powyższym Gmina Drawsko przystępuje do sporządzenia inwentaryzacji odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Inwentaryzacja prowadzona będzie poprzez przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych od rolników.

Rolnicy zainteresowani udziałem w Programie proszeni są do składania formularzy  wraz z klauzulą RODO w terminie do dnia 31 sierpnia 2021 roku (włącznie) w Urzędzie Gminy w Drawsku w sekretariacie.

Formularze dostępne są w Urzędzie Gminy w Drawsku oraz na stronie internetowej: www.gminadrawsko.pl

Zgodnie z Programem rolnicy zobowiązani będą do dostarczenia odpadów w wyznaczonym terminie do miejsca wskazanego przez Gminę Drawsko.

Gmina realizowała będzie zadanie pod warunkiem, pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz po przeprowadzeniu wyboru wykonawcy zadania. W przypadku nieotrzymania przez Gminę Drawsko dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na „ Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

/-/ Bartosz Niezborała
Wójt Gminy Drawsko