Spotkanie z nowym Zarządem LZS SOKÓŁ Drawsko

Wczoraj mieliśmy okazję gościć w urzędzie nowy Zarząd LZS Sokół Drawsko.

Na zaproszenie Bartosza Niezborały Wójta Gminy Drawsko spotkaliśmy się z Rafałem Chorzewskim Prezesem LZS Sokół Drawsko, Michałem Moderem, Henrykiem Kolasińskim Członkami Zarządu oraz Arkadiuszem Adach Prezesem Fundacji Akademia Drawsko.

Rozmowa miała na celu omówienie dalszego funkcjonowania LZS Sokół Drawsko na gminnych obiektach-na boisku i w szatni na Abisynii oraz organizacji grup młodzieżowych.

Niezmiernie istotną kwestią była sprawa zgłoszenia do rozgrywek piłkarskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej drużyny seniorskiej LZS-u.

Po wielu latach, kiedy LZS Sokół Drawsko funkcjonował z drużynami młodzieżowymi, dziecięcymi postanowiono o reaktywowaniu seniorów. Dlaczego? Frekwencja na treningach napawa ogromną nadzieją, zaangażowanie młodych mieszkańców w organizację Sokoła- to sprawiło, że Samorząd Gminy Drawsko ,,daje zielone światło’’ dla funkcjonowania tej organizacji.

Ważną kwestią jest też zafunkcjonowanie Fundacji Akademia Drawsko pod przewodnictwem Arka Adacha, która szkoli młodych adeptów narodowego sportu. Czy to będzie przyszłość drużyny seniorskiej LZS Sokół Drawsko? Tego życzymy.

Gmina Drawsko od zawsze stawiała na rozwój sportowy swoich mieszkańców. Sukcesy, nie tylko w piłce nożnej naszych sportowców są podkreślane przy wielu istotnych okazjach. Wsparcie Wójta Gminy Drawsko, a co za tym idzie zatwierdzenie dofinansowań przez Radę Gminy Drawsko jest dla naszych organizacji podstawą do działalności. Ale jest to wsparcie. Każdy z podmiotów pozyskuje środki od sponsorów, darczyńców, wykonuje ogrom pracy, aby zyskać Państwa przychylność i móc rozwijać sportowe umiejętności dzieci, młodzieży, dorosłych.

Dziś już wiemy, że każdy chłopiec, który lubi piłkę nożną, chce być jak Kuba Moder, grać z orzełkiem reprezentacji na piersi.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich, skorzystajcie z oferty naszych organizacji sportowych, z naszych obiektów, w myśl słów Kamila Stocha skoczka narciarskiego:

,,Ciężka praca połączona z wiarą w siebie. Te dwa składniki dokładnie zmieszać i dodać dużą ilość (nie żałować) radości z tego co się robi.’’

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko

DSC_0732.JPG DSC_0734.JPG DSC_0735.JPG DSC_0736.JPG DSC_0740.JPG DSC_0742.JPG DSC_0746.JPG