Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla działki lub terenu

Urząd Gminy Drawsko
ul. Powstańców Wlkp. 121
64-733 Drawsko
faks 67/256 91 35
pctdrawsko@poczta.onet.pl

KARTA USŁUGI

N-6

WYPIS I WYRYS Z MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO LUB STUDIUM  UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO DLA DZIAŁKI LUB TERENU

Data:
2014-06-06

Gdzie załatwić sprawę?

Osoba do kontaktu :
Mirosława Drózd, tel. 67/256 90 63, wewn. 152
Michał Kawczyński, tel. 67/256 90 63, wewn. 152

Referat Nieruchomości i Budownictwa, I piętro, biuro nr 11.

Godziny pracy:
poniedziałek          800– 1600
wtorek – piątek      700 – 1500

1. Wniosek datowany i podpisany  zawierający dane:
- imię i nazwisko/nazwę i adres zamieszkania/siedziby,
- numer telefonu w przypadku dopisania opcji „odbiór osobisty’’,
- numer ewidencyjny działki, nazwa obrębu geodezyjnego i wsi w której leży działka, a dla terenu wskazanie go na załączniku mapowym,
- dołączenie kopii mapki ze wskazaniem lokalizacji działki ułatwi i przyspieszy realizację wniosku.
2. Oryginał dowodu opłaty skarbowej w wysokości 50,- PLN (koszt dokumentu  standardowej objętości) należy dopiąć do wniosku.

- formularz wniosku do pobrania:
wniosek w sprawie wydania wypisu i wyrysu z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego  dla działki lub terenu  (nr N-6)

Opłaty

Opłatę skarbową w wysokości 50,- PLN i jej ewentualne uzupełnienie wnosi się na konto Gminy Drawsko w BS Wieleń:
75 8960 0003 0000 2121 2000 0010.

-koszt wypisu do 5 stron A4: 30,- PLN;
  powyżej 5 stron A4: 50,- PLN
-koszt wyrysu za każdą stronę A4: 20,- PLN, nie więcej niż
200,- PLN

Gdzie złożyć przygotowane dokumenty?

Urząd Gminy Drawsko – sekretariat, I piętro, biuro nr 10.

Termin rozpatrzenia sprawy

Zgodnie z ustawą 14 dni.

Sposób rozpatrzenia sprawy

1.     Wniosek niekompletny, bez podpisu lub bez opłaty skarbowej spowoduje wezwanie do jego uzupełnienia w terminie 7 dni od otrzymania wezwania.
2.     Wypis i wyrys obszerniejszy od standardowego spowoduje zwiększenie opłaty skarbowej, a dowód zapłaty wymaganej opłaty należy złożyć przed jego przesyłką lub przy odbiorze.
3.     Wypis i wyrys będzie przesłany lub na życzenie odbioru osobistego przez wnioskodawcę informacja telefoniczna o czekającym na odbiór dokumencie.

Informacje dodatkowe

Wniosek dotyczący terenów położonych  na obszarach różnych planów miejscowych będzie traktowany jak kilka wniosków.

Aktualne dane ewidencyjne działek geodezyjnych dostępne są w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Czarnkowie.

Podstawa prawna

1.     Ustawa z 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  (tekst jednolity  Dz. U. z 2012 roku poz. 647 ze zm.) – art. 30
2.     Ustawa z 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225 poz. 1635).

Tryb odwoławczy

Nie przysługuje.