XXII Międzyszkolny Zlot Turystyczno- Ekologiczny

WIOSNA- BOISKO- AKTYWNOŚĆ- NA START!

O XXII Międzyszkolnym Zlocie Turystyczno- Ekologicznym

W Szkole Podstawowej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Drawskim Młynie

XXII Międzyszkolny Zlot Turystyczno- Ekologiczny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową  w Drawskim już po raz dwudziesty drugi, odbył się 22 MARCA 2024 R. pod hasłem Zdrowo żyj z całych sił – WIOSNA- BOISKO- AKTYWNOŚĆ- NA START!

Połączony z otwarciem boiska wielofunkcyjnego zgromadził wielu Gości, z Panem Bartoszem Niezborałą – Wójtem Gminy Drawsko na czele, zwołał drużyny ze wszystkich szkól podstawowych z terenu Gminy Drawsko, a nawet zachęcił do udziału przedstawicieli Koła Rowerowego 50 plus z Drawskiego Młyna. Wielobarwny symbol zmagań olimpijskich mienił  się tego dnia nie w postaci kół symbolizujących kontynenty, lecz szkół. I tak na boisku stanęły ekipy SP ( żółty), SP Drawsko (niebieski), SP Pęckowo (czerwony), SP Piłka (czarny) oraz SP Drawski Młyn- Gospodarze imprezy ( zielony).

Inauguracja była efektowna… Kolorowa defilada drużyn po bieżni lekkoatletycznej w rytm „Piosenki o sporcie” i znanego z wykonania Maryli Rodowicz utworu pt. „Futbol”.

Później Zumba, do której zaprosiły Uczestników Zlotu uczennice klas VI i VII. Następnie już gra terenowa. Organizatorzy Zlotu, Pani Marzanna Dymek i Pan Michał Augustyński, we współpracy z przedstawicielami Nadleśnictwa Potrzebowice, przygotowali bowiem zadania w plenerze. Do celu reprezentacje szkół wraz z opiekunami musiały dotrzeć zgodnie z otrzymanymi mapkami, po drodze zaliczając kolejne zadania związane z ochroną przyrody i nie tylko… Wędrówka nie należała do najłatwiejszych, gdyż pogoda była iście deszczowa.

W tym czasie, gdy uczniowie klas IV-VII zmagali się z zadaniami w trasie, młodsi spotkali się z przedstawicielami OSP Drawsko na żywej lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci bardzo zaangażowały się w ćwiczenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej, z przyjemnością i ciekawością współpracując z ekipą Strażaków z Panem Arturem Matuszczakiem na czele.

Podczas Zlotu nie zabrakło konkurencji sportowych. Tym razem musiały się one odbyć na sali gimnastycznej, mimo że wcześniej były przygotowane na nowym boisku. Wszystkie zmagania drużyn przeprowadzane były w konwencji rywalizacji międzyszkolnej.

Podsumowanie nastąpiło przy ognisku, gdzie na wyziębłych Uczestników czekał ciepły posiłek, gorąca herbata oraz ciasto, przygotowane przez Radę Rodziców SP Drawski Młyn.

Jak się okazało, najdzielniejszą drużyną XXII Międzyszkolnego Zlotu Turystyczno- Ekologicznego okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej w Piłce. Ta podczas pieszej wędrówki i konkurencji sportowych zdobyła najwyższą liczbę punktów. Zwycięzcami nazwać jednak można wszystkich, bo zaangażowanie, serdeczna rywalizacja i zabawa w niepogodę to z pewnością nie lada wyczyn. Dlatego tuż przed zakończeniem Zlotu odbyło się tradycyjne losowanie upominków oraz wręczenie nagród dla każdej przybyłej reprezentacji.

Zlot i nagrody ufundowane zostały dzięki środkom przekazanym przez Wójta Gminy Drawsko, Pełnomocnika ds. Profilaktyki  oraz Inspektora ds. Ochrony Środowiska. Okolicznościowe przypinki oraz posiłek dla Uczestników Zlotu ufundowała Rada Rodziców SP Drawski Młyn.

Dziękuję za organizację imprezy, wsparcie, za udział, za miłe wrażenia… Do zobaczenia za rok!

LINK DO FILMU:

Iwona Nowak