XXIV Sesja Rady Gminy Drawsko
27 maja w sali narad Urzędu Gminy Drawsko odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Drawsko, prowadzona przez Pana Ryszarda Jabłonowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy.
Rada Gminy, zgodnie z przyjętą praktyką, zatwierdziła zmiany w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej, a także rozpatrzyła dwie petycje będące przedmiotem analizy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Przyjęto również Regulamin wynagradzania i przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Drawsko.
W związku z kończącymi się pracami przy budowie Klubu Dziecięcego w Drawsku, konieczne było także uchwalenie jego statutu, aby placówka mogła rozpocząć działalność z początkiem października.
Wójt Gminy Drawsko, Pan Bartosz Niezborała, w sprawozdaniu z działalności międzysesyjnej poinformował m.in. o udziale w licznych wydarzeniach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych oraz o odbytych spotkaniach, m.in. z Kierownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie w sprawie inwestycji drogowych, z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Jackiem Bogusławskim w sprawie podpisania umowy na dofinansowanie remontu i modernizacji pomostu pływającego na Przystani YNDZEL w Drawsku, a także z Wicewojewodą Wielkopolskim Jarosławem Maciejewskim i Posłem Krzysztofem Paszykiem w zakresie dróg, możliwości rozwoju gminy, konkursów i dofinansowań. Wójt przekazał również informacje o pozyskanych środkach na zagospodarowanie terenu przy świetlicy i remizie OSP w Chełście oraz na remont sali wiejsko‑sportowej w Drawskim Młynie. Zaprosił także do udziału w otwarciu hali sportowej w Chełście, otwarciu Wielkiej Pętli Wielkopolski na Yndzlu oraz w Dniach Gminy Drawsko.
Pan Zbigniew Piątek, Przewodniczący Rady Powiatu przedstawił informację z działalności Rady Powiatu Czarnkowsko‑Trzcianeckiego, w tym z ostatniej sesji, podczas której przyjęto sprawozdanie z działalności szpitala powiatowego w Trzciance. Poinformował również, że do służb medycznych powiatu trafiły dwa nowoczesne ambulanse.
27 maja to szczególna data dla samorządu — Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze wybory samorządowe. Z tej okazji Wójt Gminy Drawsko oraz Przewodniczący Rady złożyli podziękowania za współpracę, gratulacje oraz życzenia.
Kolejna sesja Rady Gminy odbędzie się 24 czerwca, natomiast wspólne posiedzenie komisji zaplanowano na 17 czerwca.
Transmisja z obrad XXIV Sesji Rady Gminy Drawsko jest dostępna pod adresem:
Podjęte uchwały zostały zamieszczone pod adresem:
Aneta Manyś
Inspektor ds. obsługi Rady Gminy, promocji i komunikacji

