Otwarcie Sezonu Wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski 2026 już za nami
30 maja 2026 roku Przystań Yndzel w Drawsku stała się miejscem wyjątkowego święta miłośników turystyki wodnej, aktywnego wypoczynku i lokalnej integracji. Wspólnie z mieszkańcami, turystami oraz zaproszonymi gośćmi oficjalnie zainaugurowaliśmy sezon wodny na Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski oraz Wójt Gminy Drawsko Pan Bartosz Niezborała.
W uroczystości wzięli udział: Poseł Na Sejm RP Pani Maria Małgorzata Janyska, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Adam Bogrycewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Pan Krzysztof Piechowski, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Pan Tomasz Wiktor, Dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Pani Joanna Smolińska, Starosta Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus, Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Pani Izabela Bobińska, Przewodniczący Rady Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Pan Zbigniew Piątek, Starosta Powiatu Gorzowskiego Pan Krzysztof Karwatowicz, Wicestarosta Powiatu Pilskiego Pan Stefan Kowal, Burmistrz Miasta Wieleń Pani Elżbieta Rybarczyk, Burmistrz Miasta Czarnków Pan Jacek Klimaszewski, Burmistrz Miasta Trzcianka Pan Krzysztof Jaworski, Przewodniczący Rady Gminy Drawsko Pan Ryszard Jabłonowski, Sekretarz Gminy Drawsko Pani Anna Fręś, Sekretarz Gminy Czarnków Pan Mariusz Grzegorek, Pani Hanna Matkowska Dyrektor Biura Związku Miast i Gmin Nadnoteckich , Pani Agnieszka Kulesza Prezes Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania, Prezes WOPR Anioły Trzcianka Pan Michał Lewandowski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie Pan Patryk Dziabas, Dyrektor Nadnoteckiego Centrum Kultury w Wieleniu Pan Marcin Waśko.
Ważnym punktem programu był również konkurs wędkarski, zorganizowany przez Polski Związek Wędkarski Koło Drawski Młyn. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami oraz cierpliwością.
Wyniki konkursu wędkarskiego:
1. Mirek Sikora
2. Andrzej Paczesny
3. Mikołaj Rybak
4. Adam Pleszewski
5. Łukasz Rybak
6. Stanisław Biniak
Zwycięzcom nagrody wręczyli Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski oraz Wójt Gminy Drawsko Pan Bartosz Niezborała.
Dużo emocji i wzruszeń dostarczyła również część artystyczna wydarzenia. Na scenie zaprezentował się dziecięcy zespół „Drawskie Nutki”, działający przy Centrum Kultury w Drawsku. Publiczność miała także okazję wysłuchać występów laureatów Gminnego Konkursu Piosenki Szantowej i Żeglarskiej, którzy swoimi wykonaniami doskonale wpisali się w żeglarski charakter wydarzenia. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami za talent, odwagę sceniczną i piękne interpretacje przygotowanych utworów.
Na uczestników czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy po Noteci, które pozwoliły podziwiać piękno okolic Drawska z zupełnie innej perspektywy. Najmłodsi mogli korzystać z licznych animacji przygotowanych przez Fundację Ratuj Ryby, a także strefy zabaw i atrakcji rodzinnych.
Wieczorna część wydarzenia zgromadziła licznych miłośników muzyki, którzy wspólnie bawili się podczas koncertów zespołów Majtki Bosmana oraz Adonis.
Otwarcie Sezonu Wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski było również okazją do podziękowania Panu Ryszardowi Ociepie za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju turystyki wodnej. Wyrazy uznania oraz podziękowania złożyli Wójt Gminy Drawsko Pan Bartosz Niezborała oraz Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pan Jacek Bogusławski.
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji, które zaangażowały się w organizację wydarzenia. Szczególne słowa wdzięczności składamy:
•druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Drawska za zabezpieczenie wydarzenia oraz nieocenione wsparcie,
•pracownikom Centrum Kultury i Młodzieżowej Radzie Gminy Drawsko, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali na każdym etapie przygotowań i realizacji imprezy,
•Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie stoisk oraz promocję lokalnych smaków i tradycji,
•Sołtys wsi Drawsko Pani Agnieszce Giś oraz jej mężowi za życzliwość i pomoc przy organizacji wydarzenia.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, turystom, wystawcom, partnerom oraz uczestnikom za obecność, wspólnie spędzony czas i stworzenie wyjątkowej atmosfery. To dzięki Państwa zaangażowaniu i obecności Otwarcie Sezonu Wodnego na Wielkiej Pętli Wielkopolski 2026 było wydarzeniem pełnym pozytywnej energii, integracji i dobrej zabawy.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych w Gminie Drawsko!
Pełna fotorelacja na fanpage Centrum Kultury w Drawsku FB Centrum Kultury w Drawsku
Monika Sadek
Sekretarka
Centrum Kultury w Drawsku

