Zakończyliśmy pierwszy etap modernizacji amfiteatru w Drawsku
Zakończył się pierwszy etap modernizacji amfiteatru w Drawsku.
W ramach wykonanych prac wymieniono ławki na widowni. Dotychczasowe drewniane siedziska, po wielu latach użytkowania i działania warunków atmosferycznych, były już mocno wyeksploatowane. W ich miejsce zamontowano nowe, trwałe siedziska wykonane z desek kompozytowych, które poprawią komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę obiektu.
Dodatkowo oczyszczono betonowe elementy widowni oraz wykonano ich impregnację, co pozwoli lepiej zabezpieczyć konstrukcję przed działaniem warunków atmosferycznych i przedłużyć jej trwałość.
Prace wykonała firma MaxDom-Bud Radosław Oleksak.
To dopiero początek zaplanowanych zmian. W kolejnym etapie przeprowadzony zostanie remont wnętrza budynku amfiteatru oraz montaż monitoringu.
Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Hanna Matkowska
Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych
