Dobiegła końca budowa nowego Klubu Dziecięcego w Drawsku
Zakończono budowę nowego Klubu Dziecięcego w Drawsku. Budynek został już odebrany, a obecnie prowadzone są działania związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz końcowe procedury odbiorowe. Planowane uruchomienie placówki i rozpoczęcie opieki nad dziećmi przewidziano na 1 września.
Nowoczesny, parterowy obiekt o powierzchni użytkowej 158,34 m² został zaprojektowany z myślą o 20 dzieciach. W budynku znajdują się dwie sale pobytu dzieci, zaplecze sanitarne, szatnia, pomieszczenia administracyjne i socjalne, przygotowalnia posiłków.
Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, zapewniając dostępność i komfort użytkowania.
W ramach inwestycji zagospodarowano również teren wokół budynku. Powstały miejsca parkingowe, ciągi komunikacyjne, ogrodzenie oraz tereny zielone.
Wykonawcą zadania była firma STEF-BUD Przemysław Stefaniak.
Całkowity koszt budowy wraz z wyposażeniem wyniósł 1 553 367 zł. Kwota 1 415 188,80 zł, stanowiąca 91% wartości inwestycji, została pozyskana ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach programu Aktywny Maluch 2022–2029 / MALUCH+ 2022–2029.
Dodatkowo pozyskano 601 920,00 zł ze środków FERS, przeznaczonych na funkcjonowanie i utrzymanie miejsc opieki w klubie dziecięcym przez okres 3 lat.
Hanna Matkowska
Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych
