Mapa parku
Przebudowa istniejącej ścieżki gruntowej wraz z urządzeniem na niej ścieżki edukacyjnej ,,Maryliński świat ryb" oraz z elementami małej architektury w miejscowości Marylin
Urządzenie wokół jeziora Moczydło w miejscowości Marylin ogólnodostępnej ścieżki edukacyjnej, nawiązującej do naturalnego bogactwa jakim są bogate w ryby jeziora, oczka wodne, rzeki i strumienie gminy Drawsko. „Bawiąc uczyć, ucząc bawić” to najlepszy sposób na połączenie wielu funkcji jakie ma spełniać projektowana ścieżka edukacyjna w miejscowości Marylin.
Funkcja edukacyjna: ustawione wzdłuż ścieżki realistyczne modele ryb słodkowodnych wraz z częściową imitacją ich naturalnego środowiska, opatrzone stosownymi opisami pełnymi ciekawostek, w atrakcyjny sposób pokazują różnorodność i bogactwo okolicznych jezior, oczek wodnych, rzek i strumieni. Ciekawie przygotowane ekspozycje są atrakcyjnym sposobem na terenowe lekcje biologii dla szkół i przedszkoli a także zachętą do edukacyjnych wycieczek i spacerów dla rodzin z dziećmi.
Funkcja rekreacyjno-wypoczynkowa: doposażenie istniejącej infrastruktury sportowej (boisko do koszykówki i boisko do siatkówki plażowej) i elementów placu zabaw dla najmłodszych w stoły z ławkami i altankę, sprawiają że teren jest atrakcyjniejszy dla rodzinnych wycieczek na łono natury.
Funkcja turystyczna: dobrze zorganizowana i wyposażona ścieżka edukacyjna „Maryliński świat ryb” stanowi ciekawą atrakcję turystyczną, przyczyniając się do rozwoju miejscowości Marylin, Gminy i regionu.
Organizacja ścieżki edukacyjnej:
Wykorzystanie istniejącej ścieżki (szlaku pieszego) naturalnie wykorzystującego walory terenu, zapewniając minimalną ingerencję w otoczenie. Umowny początek ścieżki stanowi tablica informacyjna na wysokości boisk sportowych, dobrze widoczna od strony ulicy. Ścieżka edukacyjna tworzy pętlę w koło jeziora Moczydło. Idąc nią w dowolnym kierunku napotykamy elementy wyposażenia ustawione tak, by wzbudzać ciekawość i zachęcać do dalszego poznawania kolejnych ciekawych miejsc i eksponatów.
Elementy wyposażenia:
Ścieżka:
Istniejąca, naturalna, gruntowa ścieżka (szlak pieszy) w koło jeziora, długości ok. 600m.
Grząskie, piaszczyste odcinki ścieżki zostaną utwardzone w stopniu wystarczającym do użytkowania pieszego.
Modele ryb:
Naturalistyczne modele ryb, w wymiarach rekordów wędkarskich, wykonane z żywic poliestrowych i włókna szklanego, malowane lakierami samochodowymi w kolorach naturalnych, całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Ustawione pojedynczo lub w grupach tak jak naturalnie występują w swoim środowisku.
Tablice informacyjne:
Trwałe, kolorowe wydruki na blasze ocynkowanej grubości 1mm o wymiarach 80x140 cm.
Zabezpieczone przed promieniowaniem UV. Konstrukcja tablicy z drewna impregnowanego.
Mocowane do ziemi za pomocą wbetonowanych kotew stalowych.
Tabliczki opisowe do eksponatów:
Wydruk kolorowy na płytach PCV grubości 0,4 - 0,5 cm.
Format tabliczek – A4, ustawione w pobliżu eksponatów na wysokości 0,5 – 0,7m na stalowych ocynkowanych rurach zabetonowanych w ziemi na głębokość 0,5m.
Altanka:
Konstrukcja drewniana na polbruku, z miejscami do siedzenia i stołami.
Ławki i stoły:
Stabilna konstrukcja drewniana i metalowa.