Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

Spotkanie z przedstawicielami rolników


Spotkanie z przedstawicielami rolników

Wszyscy Państwo doskonale wiecie z jak trudną sytuacją, spowodowaną wieloma czynnikami, borykają się polscy rolnicy. To wszystko spowodowało, że w wielu miejscach odwołano organizację dożynek gminnych, powiatowych (m.in. w naszym powiecie) i innego szczebla.

Z uwagi na zaistniałą sytuację Pan Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko zaprosił na spotkanie przedstawicieli Izb Rolniczych z Gminy Drawsko: Pana Bartosza Mądrawskiego oraz Pana Mateusza Dymka.

Przekazane przez Radnych Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej pismo z podpisami kilkudziesięciu rolników z naszej gminy jednoznacznie przedstawia, że gminne środowisko rolnicze wskazuje, aby nie organizować gminnych dożynek.

Szanując wolę rolników, postanowiono, o nieorganizowaniu tegorocznego święta plonów w Gminie Drawsko. Jednocześnie w żaden sposób nie będziemy ingerować w organizowane w sołectwach dożynki wiejskie i parafialne.

Spotkanie było okazją do omówienia również innych aspektów sytuacji w rolnictwie nie tylko w kraju, ale i globalnie oraz do niezbędnych uzgodnień bieżących spraw.

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko


Galeria:

DSC_5456.JPG