Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

Warto pomagać


 

            O tym, że pomaganie i dawanie pomocy jest lepsze i bardziej satysfakcjonujące od otrzymywania przyjemności przekonał się z pewnością każdy z nas.  Taką właśnie ideę w swoim działaniu objęło od samego początku Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Drawsku. Jedną z inicjatyw Stowarzyszenia jest coroczna organizacja Balu Karnawałowego, na który podopieczni czekają cały rok. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę 4 lutego, w salce przy drawskim kościele.

            Uroczystość otworzył Prezes Stowarzyszenia Marcin Kaszkowiak dziękując za obecność i wsparcie oraz życząc mile spędzonego popołudnia. Do idei pomocy w szerokim tego słowa znaczeniu odniósł się w swoim wystąpieniu Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko. Swoją obecnością zaszczycili również: Anna Fręś Sekretarz Gminy Drawsko, Anna Zurmann Skarbnik Gminy Drawsko, Sylwia Marek Kierownik Referatu Organizacyjnego, Włodzimierz Gapski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia, Porządku Publicznego i Spraw Socjalnych, Rafał Chorzewski Radny Rady Gminy Drawsko, Agnieszka Giś  Sołtys wsi Drawsko.

            Jak na Bal Karnawałowy przystało nie zabrakło profesjonalnego wodzireja. Oprawę muzyczną oraz konkurencje zabawowe zapewnił zaprzyjaźniony p. Zbigniew Heft wraz z synem Michałem. Dobra zabawa, żywiołowa muzyka i smaczny poczęstunek dopełniły atrakcje tego pięknego dnia. I dlatego z całego serca dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia Rodziców Dzieci i Osób Niepełnosprawnych z Prezesem na czele oraz wszystkim tym, którzy dołożyli swoją „cegiełkę” do organizacji tej imprezy. Najważniejsze, że przyniosła wiele uśmiechu i radości wszystkim uczestnikom.

            Niech słowa Alberta Schweitzer będą chwilą do zastanowienia nad ich głębszym sensem: Jeśli otrzymałeś czegoś więcej niż inni w postaci dobrego zdrowia, uzdolnień, energii, sukcesów, radosnego dzieciństwa, harmonijnej atmosfery domowej, nie traktuj tego jako oczywistość. Należysz do szczęśliwców, a zatem powołany jesteś, aby wiele ofiarować innym”.

            Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego

  


Galeria:

DSC_2939.JPG DSC_2943.JPG DSC_2948.JPG DSC_2952.JPG DSC_2955.JPG DSC_2956.JPG DSC_2960.JPG DSC_2965.JPG DSC_2967.JPG DSC_2973.JPG DSC_2976.JPG DSC_2985.JPG DSC_2989.JPG