Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Pęckowie


 

Pogłoski w temacie tegorocznych dożynek powiatowych w Gminie Drawsko stały się już faktem. Wójt Gminy Drawsko Bartosz Niezborała wystąpił do powiatu o organizację Dożynek Powiatowych, które odbędą się w Pęckowie w dniu 3 września 2023. Decyzje szybkie, nie planowane, ale ambitne, wymagające dużo pracy, logistycznego poukładania i co najważniejsze zdobycia zewnętrznych środków finansowych.

            W dniu wczorajszym Wójt spotkał się z Sołtysami Gminy Drawsko w celu wypracowania wstępnej koncepcji udziału sołectw w organizacji wydarzenia.  Z uwagi na miejsce  organizacji dożynek - boisko sportowe w Pęckowie planuje się wystawki sołectw, które będą podkreślać tożsamość każdej miejscowości. Chętne Sołectwa przygotują wieńce dożynkowe, które wezmą udział w konkursie gminnym, a następnie w konkursie powiatowym. Najważniejszy ceremoniał imprezy - obrzęd dożynkowy przygotowują już uczniowie SP w Pęckowie. Starostami dożynek będą rolnicy z Gminy Drawsko. Na scenie zaprezentują się artyści z terenu powiatu, a gwiazdą wieczoru będzie zespół „Weekend”, który wystąpi o godzinie 18.00. Całość rozpocznie się uroczystą Mszą św. w kościele pw. Św. Ignacego Loyoli w Pęckowie, po której korowód dożynkowy uda się na boisko sportowe w Pęckowie. W organizację planuje się również aktywnie włączyć rolników oraz podmioty i instytucje rolnicze. Nie zabraknie maszyn rolniczych, zarówno tych nowoczesnych, jak i tych dawnych, a może nawet zabytkowych. Mile widziane będą witacze dożynkowe, do których przygotowania zachęcamy sołectwa, radnych, rolników, ale również wszystkich mieszkańców.

            Przed nami sporo pracy, ale mamy nadzieję że efekt docelowy, który sobie założyliśmy uda nam się osiągnąć przy wzajemnej współpracy, zrozumieniu i zaangażowaniu.

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego

 

 

  


Galeria:

DSC_0926.JPG DSC_0928.JPG DSC_0932.JPG DSC_0939.JPG