Przy Szkole Podstawowej w Pęckowie powstanie przyszkolna hala!

Gmina Drawsko otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w ramach pierwszego naboru do Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich - Programu Olimpia.

Dofinansowanie w kwocie 1,9 mln złotych zostanie przeznaczone na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Noji w Pęckowie.

W ramach zadania planuje się wybudować halę sportową z zadaszeniem o stałej konstrukcji z boiskiem wielofunkcyjnym. Wewnątrz hali zaplanowano do realizacji zaplecze sanitarno-szatniowe oraz zakup mobilnej strzelnicy laserowej na min. 4 stanowiska strzeleckie (obligatoryjne założenie Programu Olimpia).

Zadanie zostanie zrealizowane w formule zaprojektuj-wybuduj w 2024 roku przy założeniu stworzenia odpowiedniej konstrukcji finansowej w kolejnym budżecie Gminy Drawsko.

Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

olimpia.png