Drużyna harcerska w Drawsku

W miniony piątek, na zaproszenie Bartosza Niezborały Wójta Gminy Drawsko, mieliśmy okazję spotkać się z druhem Michałem Giś, który kieruje drawską drużyną harcerzy. Zapewne zauważyliście Państwo obecność młodych naszych mieszkańców w dniu 3 maja podczas świętowania rocznicy uchwalenia Konstytucji. Jak się okazuje młodzież spotyka się na świetlicy wiejskiej w Drawsku u Pani Hani i ma mnóstwo pomysłów i planów do zrealizowania działając w strukturach Hufca Związku Harcerstwa Polskiego- Trzcianka. Wiedza i znajomość zasad i reguł w jakich funkcjonują drużyny harcerskie, historii harcerstwa w naszej gminie, zaprezentowana przez Michała Gisia zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. I co najważniejsze Ci młodzi ludzie nie zaczynają od oczekiwań, chcą siebie pokazać-swoją działalność, zachęcić do wstępowania w szeregi ZHP. A my, samorząd, z przyjemnością będziemy się temu przyglądać i oczywiście wspierać w miarę możliwości. Taka inicjatywa, już kilkunastu osób z Drawska, jest godna podziwu. Mamy nadzieję, że omówione na spotkaniu wspólne inicjatywy i plany będą się realizować, czego drawskim harcerzom i sobie życzymy.

Dopisujemy, nie licząc niezawodnych OSP, 24 stowarzyszenie funkcjonujące w Gminie Drawsko.

Anna Fręś- Sekretarz Gminy Drawsko

DSC_0906.JPG DSC_0909.JPG DSC_0910.JPG