,,Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego”

,,Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego”.

Dzisiaj pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę asp. szt. Justynę Przybył Kierownik Posterunku Policji w Drawsku.

Ponad rok temu Justyna Przybył objęła obowiązki służbowe w naszej gminie. A dziś Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko podziękował Pani Justynie za służbę dla naszych mieszkańców, za aktywną współpracę w działaniach profilaktycznych, czego bardzo wymiernym efektem jest min. film ,,Kampania Gminy Drawsko przeciwko jeździe pod wpływem alkoholu i środków odurzających, za akcje informacyjnych i szkoleniowe wśród rolników, dla dzieci i młodzieży, pedagogów, za działania prewencyjne wśród rowerzystów, za interwencje w ważnych dla samorządu sprawach.

Wraz z Włodarzem naszej gminy podziękowania za współpracę złożyły Zuzanna Kowalska Pełnomocnik Wójta Gminy Drawsko d.s. profilaktyki i rozwiązywania problemów  alkoholowych/Przewodnicząca Komisji oraz Agnieszka Wrzyszcz Kierownik USC w Drawsku.

Spotkanie to było okazją do wspomnień o całej policyjnej karierze Pani Justyny także w gronie kolegów z pracy: asp. Marcina Gapskiego  naszego dzielnicowego, st. asp. Leszka Krzyśko Komendanta Komisariatu Policji w Krzyżu wraz z współpracownikami st. asp. Przemysławem Kowalskim i kom. Marcinem Klockiem oraz członkami Zarządu Terenowego NSZZ P w Czarnkowie, najbliższymi koleżankami i kolegami policyjnymi.

Asp. szt. Justyna Przybył to policjantka wszechstronna. Mało kto wie, że przez wiele lat swojej służby była negocjatorem policyjnym, pierwszym w historii Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, wchodzącym w skład nieetatowego zespołu KWP w Poznaniu oraz  pełniła min. rolę rzecznika prasowego, profilaktyka, była policjantką Wydziału Ruchu Drogowego. Wyróżnieniem dla naszej gminy była możliwość współpracy z funkcjonariuszką z takim  doświadczenie zawodowym i jak powiedział Bartosz Niezborała ,,z takim entuzjazmem i zaangażowaniem’’.

Z rąk  Justyny Przybył Wiceprzewodniczącej Zarządu Wojewódzkiego NSZZ P Województwa Wielkopolskiego oraz Przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZ P w Czarnkowie, Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko odebrał Medal 100-lecia Policji oraz moja osoba Brązowy Medal NSZZ Policji Województwa Wielkopolskiego nadane decyzją mł. insp. Andrzeja Szarego Przewodniczącego ZW NSZZ P Województwa Wielkopolskiego za zasługi na rzecz Wielkopolskich Policjantów.

Kierownik na ręce Wójta złożyła podziękowania wszystkim urzędnikom, sołtysom, radnym.

My dziękujemy za współpracę, otwartość na nasze bieżące problemy, za aktywność i życzymy realizacji wszystkich planów.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko