Noworoczne spotkanie z organizacjami pozarządowymi

W dniu wczorajszym, na zaproszenie Bartosza Niezborały Wójta Gminy Drawsko gościliśmy prezesów Stowarzyszeń z naszej gminy. Niestety czas ferii spowodował, że nie wszyscy mogli być obecni. Przybyłych członków  organizacji pozarządowych przedstawiła Anna Fręś Sekretarz Gminy Drawsko, a byli wśród nich Stowarzyszenie: Rodziców Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Gminie Drawsko, Klub Morsa Drawsko, Piłecka Przystań, Nasza Wieś Naszym Domem, Aktywni Razem, Biegacze Józefa Noji, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło Drawsko, Koło Turystyki Rowerowej PTTK-50 Plus oraz LZS „Sokół” Drawsko.

Udanego roku wraz z podziękowaniami za szereg inicjatyw na rzecz swych lokalnych społeczności przekazał Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko. Podkreślał, że mimo wielu trudnych zadań nałożonych na samorządy, jak choćby dodatek węglowy, działania gminy są ukierunkowane na współpracę i pomoc organizacjom pozarządowym. Cieszy ilość składanych wniosków o dofinansowania zewnętrzne, zaangażowanie oraz pomysły, które przekładają się na efekty służące naszym mieszkańcom.

Na terenie Gminy Drawsko działa 25 Stowarzyszeń o różnym charakterze; są wśród nich stowarzyszenia sportowe, jednostki OSP oraz takie, które działają na kilku płaszczyznach, czy to życia kulturalnego, czy sportowego. Poza dotacjami gminy, stowarzyszenia korzystają bardzo aktywnie z możliwości, jakie oferuje Czarnkowsko-Trzcianecka Lokalna Grupa Działania, ale również inne instytucje i podmioty. O wszystkich sukcesach piszemy na stronie internetowej gminy i facebooku. Bartosz Sokulski obsługujący punkt konsultacyjno-informacyjny dla mieszkańców Gminy Drawsko dotacji programu „Czyste Powietrze” zaprezentował podczas spotkania znaczenie zapisów statutowych oraz możliwości pozyskania środków finansowych, z których mogą skorzystać organizacje pozarządowe.

Przed nami kolejny rok i kolejna V już Gminna Spartakiada Stowarzyszeń. Formuła i termin nakreślone zostaną podczas następnego spotkania, o którym będziemy informować.

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego

DSC_0246.JPG DSC_0248.JPG DSC_0250.JPG DSC_0252.JPG DSC_0256.JPG DSC_0257.JPG DSC_0258.JPG DSC_0261.JPG DSC_0267.JPG