Coś się kończy, ale coś innego się zaczyna…

W ubiegły piątek pożegnaliśmy, odchodzącego na emeryturę, Pana Henryka Kolasińskiego podinspektora drawskiego urzędu. Pan Heniu może poszczycić się 40 latami pracy w samym Urzędzie Gminy Drawsko w swoim ponad 48 letnim stażu zawodowym.

Najlepsze życzenia z okazji przejścia na emeryturę składał naszemu emerytowi Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko wraz z współpracownikami wskazując, aby Pan Henryk kontynuował swoją aktywność min. przemierzając wybudowane ścieżki rowerowe i mimo dołączenia do zacnego grona emerytów nadal uczestniczył w naszych wspólnych spotkaniach i wyjazdach.

Szerokie grono zaproszonych gości to kolejne życzenia min.: od współpracowników z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku, które w sposób humorystyczny opisały drogę  zawodową jubilata; od Krystiana Kawczyńskiego Prezesa LZS Orzeł Pęckowo, który od wielu lat wspólnie z Panem Heniem kreuje wizerunek naszej gminnej piłki nożnej. Obecność Krzysztofa Marcinkowskiego Prezesa Powiatowego Zrzeszenia  LZS oraz Henryka Siemieniewskiego Wiceprezesa świadczą o tym jak ważny był i jest sport w życiu Pana Henryka Kolasińskiego i ludzie współpracujący w tym zakresie.

Znajomi, przyjaciele obecni na uroczystości, i ci z życia zawodowego i ci z życia prywatnego to ludzie, którzy nie tylko są w życiu Pana Henia, ale to ci którzy go wspierali i na których mógł liczyć.

Niezmiernie istotne i ważne były podziękowania ze strony wszystkich jednostek OSP naszej gminy, bo Pan Henryk będzie kojarzony zawsze z bezpieczeństwem- zarządzaniem kryzysowym i ochroną przeciwpożarową Gminy Drawsko.

Równie ważny wątek-pełnienia funkcji reprezentowania mieszkańców Drawska w życiu Pan Henryka Kolasińskiego został podkreślony, jako wieloletniego sołtysa Drawska, z najlepszymi życzeniami przez obecną Sołtyskę Drawska Agnieszkę Giś.

A grono urzędowych emerytów, przywitało kolegę słowami, zgodnie z hymnem emerytów: ,,dziś już Heniu wszystko możesz, a nie musisz”.

Cóż, pozostaje nam życzyć Panu Heniowi dużo zdrowia, energii, pomyślności i czasu na realizację planów, na spotkania ze znajomymi, z przyjaciółmi, ,,bo każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.”

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko