Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

Spotkanie na przystani rzeki Miała w Kamienniku


Spotkanie na przystani rzeki Miała w Kamienniku

11 listopada 2022 roku, na przystani rzeki Miała w Kamienniku odbyło się niecodzienne spotkanie mieszkańców wsi Kamiennik i Kwiejce oraz gości. W tym dniu przy lampach solarnych zakupionych w ramach zadania „Aktywni Mieszkańcy 2022” była wystawa Krasnoludków wykonanych przez dzieci i młodzież oraz podsumowanie inicjatyw zrealizowanych przez Stowarzyszenie „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika.  

Licznie przybyli mieszkańcy wsi Kamiennik i Kwiejce oraz goście, Pan Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, uczestniczyli w oficjalnym otwarciu zrealizowanych trzech zadań przez Stowarzyszenie z Kamiennika i wspólnym biesiadowaniu. Był to dzień szczególny dla nas i naszej małej Ojczyzny, gdyż obchodziliśmy w tym dniu 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Doposażenie przystani zalewu rzeki Miała w Kamienniku, było zrealizowane w ramach dwóch zadań, otwartego konkursu ofert pn. „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w ramach zadania publicznego pt. „Zaaranżowanie zalewu rzeki Miała w Kamienniku, na wypoczynek i rekreację mieszkańców wsi oraz gości” oraz inicjatywę pt. „Budowa COVID-owego boiska do piłki siatkowej na przystani w Kamienniku”. Projekt realizowany był w ramach programu „Działaj Lokalnie”, konkursu grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,  Stowarzyszenia Czarnkowsko– Trzcianecka Lokalna Grupa Działania we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Zagospodarowanie zalewu rzeki Miała w Kamienniku, polegało na wybudowaniu boiska do piłki siatkowej i zakupieniu betonowego grilla, koszy do segregacji śmieci, koła ratunkowego, piłki oraz stołów i ławek. Również odnowiono w ramach inicjatywy wiatę, pomosty, stół z ławkami na przystani zalewu rzeki Miała w Kamienniku.

Największym aplauzem spotkania była wystawa krasnoludków wykonanych przez dzieci i młodzież z Kamiennika i Kwiejc w ramach inicjatywy, pt. „Krasnoludki zamieszkały w Kamienniku”. Zadanie zrealizowane było w ramach konkursu „Aktywni Mieszkańcy” organizowanego przez Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupę Działania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Ekspozycja krasnali wzbudziła zachwyt i fascynację przybyłych na spotkanie mieszkańców i gości, którzy podziwiali prace swoich pociech, ich kreatywność i doskonałość oraz ukryte zdolności uczestników warsztatów.

Serdecznie dziękuję licznie przybyłym mieszkańcom i gościom na spotkanie podsumowujące zrealizowane inicjatywy przez Stowarzyszenie z Kamiennika, a szczególnie wszystkim tym, którzy bezinteresownie zaangażowali się w realizację zadań, poświęcili swój czas, włożyli wysiłek i trud, który przyczynił się do poprawy wizerunku naszej małej Ojczyzny.

Łucja Magdziarz

Prezes Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem” 


Galeria:

DSC_1359.JPG DSC_1362.JPG DSC_1367.JPG DSC_1368.JPG DSC_1372.JPG DSC_1373.JPG DSC_1374.JPG DSC_1375 — kopia.JPG DSC_1376.JPG DSC_1378.JPG DSC_1380.JPG DSC_1381.JPG DSC_1382.JPG DSC_1383.JPG DSC_1384.JPG DSC_1386.JPG DSC_1387.JPG DSC_1389.JPG Działaj_logo_1.png Działaj_logo_2.jpg Działaj_logo_3.png Działaj_logo_4.png herb woj wielkopolskiego.png logo_am.jpg Logo_stowarzyszenia.jpg Powiat_logo.png WOW_logo-860x300.png

Pliki do pobrania: