Informacje dla MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW!!!

UWAGA!!!

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) powinny do 30 listopada 2022r. złożyć oświadczenie dostawcy prądu.

Jego dotrzymanie to warunek, aby od 1 grudnia 2022r. jako mikroprzedsiębiorcy mogli korzystać z maksymalnej ceny prądu wynoszącej 785 zł/MWh tj.79 groszy/kWh.

Jeśli oświadczenie mikroprzedsiębiorca złoży np. 15 grudnia 2022r. to tańszy prąd będzie miał od stycznia 2023r.

Mikroprzedsiębiorca to także osoba zarejestrowana w CEIDG, a nie tylko mała spółka w KRS, nie zatrudniająca więcej niż 10 osób, a jej obroty netto albo aktywa nie przekraczają 2 mln euro za dwa lata wstecz.

Informacje podajemy na: https://samorząd.infor.pl/sektor/zadania/bezpieczeństwo/5608381,oświadczenie-odbiorca-uprawniony-zamrozenie-cen-pradu-maksymalna-785-zl-mwh-79-groszy-tani-prad-30-listopada-tauron-enea-pge-wzor.html

Bartosz Niezborała

Wójt Gminy Drawsko