LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA NOJI W PĘCKOWIE

Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Józefa Noji w Pęckowie otrzymała środki na realizację programu „Laboratoria Przyszłości” w wysokości 30 000 zł.  Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Założeniem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nabyty sprzęt przyczyni się do poprawy umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W czerwcu 2022 roku skompletowaliśmy wszystkie elementy zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, została przeszkolona kadra pedagogiczna. Wówczas pilotażowo odbyły się pierwsze  zajęcia z prezentacją i wykorzystaniem zakupionych sprzętów w szczególności drukarki 3D, która cieszyła się ogromnym zainteresownaiem.

Jesteśmy świadomi, jak ważne w XXI wieku jest kreatywne myślenie, obsługa narzędzi, kodowanie i programowanie.

Od 1 września 2022 roku zajęcia w naszej szkole prowadzone są z wykorzystaniem narzędzi zakupionych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Pomoże  to wszystkim uczniom         w ciekawy i atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę i umiejętności w różnych obszarach .

Informacje dotyczące realizacji projektu „Laboratoria Przyszłości” będą na bieżąco zamieszczanie na stronie internetowej naszej szkoły oraz na Facebook’u.

Zachęcamy do obejrzenia materiału o Projekcie „Laboratoria Przyszłości”

1663066632233.jpg 1663068000407.jpeg 1663068000415.jpeg 1663068000424.jpeg 1663068156281.jpg 1663068156287.jpg 1663068156297.jpeg