Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

Relacja z XXII Odlotowego Festynu Grzybowego "RYBY, GRZYBY, LAS WOKÓŁ NAS"


 

BAŚKA KOP
Dnia 26 czerwca w świetlicy wiejskiej w    Pęckowie odbył się Turniej Karciany Baśka   Kop o Puchar Wójta Gminy Drawsko, będący jednocześnie 18 turniejem współzawodnictwa o Puchar Starosty Powiatu Czarnkowsko Trzcianeckiego. Do turnieju przystąpiło 45 zawodników z naszego powiatu oraz z Wągrowca, Gołańczy, Budzynia i Piły.
Turniej rozegrano   systemem 4-rundowym,1 runda-1 godzina, po zakończeniu gier i podliczeniu punktów przystąpiono do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w  turnieju, które przeprowadził organizator Ryszard Roszak z Miałów.
 
Klasyfikacja ogólna
1. Gurzęda   Jerzy               -   Czarnków                    615 pkt.
2. Łapawa Jan                      -   Dębe                          605 pkt.
3. Okupniak Stanisław          - Budzyń                     585 pkt.
4. Graś Krystyn                    - Trzcianka                  577 pkt.
5. Śiwiak Henryk                   - Gołańcz                    487 pkt.
6. Roszak Ryszard                    Miały                       483 pkt.
7. Mądrawski Zbigniew      -   Folsztyn                   475 pkt.
8. Kłopecki Leszek              -    Lubasz                    466 pkt.
9. Przybysz Zenon                -   Krzyż                      465 pkt.
10. Kolasiński Henryk          - Drawsko                  439 pkt.
11. Frąckowiak Mirosław     - Jędrzejewo                431 pkt.
     Meyer Ireneusz                - Wągrowiec               431 pkt.
 
Najlepsza drużyna turnieju ,,Moczydło”   Marylin   - 1098 pkt. Gurzęda Jerzy, Ryszard Jerzy. 
 
Najlepszym zawodnikiem z Gminy   Drawsko został   Henryk   Kolasiński, który otrzymał   Puchar   Wójta   Gminy Drawsko. Wszystkie nagrody zostały zakupione przez Urząd Gminy Drawsko.
 
Dziękuję i gratuluję wszystkim zawodnikom. Podziękowania kieruję również w stronę Marii Dembskiej za przygotowanie świetlicy do przeprowadzenia zawodów.
 
Henryk Kolasiński

 

Podinspektor Urzędu Gminy Drawsko

 

Ryby, grzyby las wokół nas

 

Za nami gorący weekend, nie tylko w aurze, ale również w emocjach Dni Gminy Drawsko 2022. Trzecim dniem wydarzeń kulturalnych była sztandarowa impreza XXII Odlotowy Festyn Grzybowy „Ryby, grzyby, las wokół nas”. Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko otworzył uroczyście imprezę grzybowego święta w niedzielę 26 czerwca w drawskim amfiteatrze witając nie tylko gości i mieszkańców, ale również obywateli Ukrainy, którym dedykowane były tegoroczne Dni Gminy Drawsko.  A działo się sporo! 

Grzybową paradę ulicami Drawska ubarwiła Grupa Dziewcząt z Buławami oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Centrum Promocji Kultury z Drezdenka, które już od wielu lat na stałe wpisały się w krajobraz drawskiego festynu. Jak zwykle nie zawiedli najmłodsi – przedszkolacy oraz uczniowie szkół z terenu gminy, którzy mimo upału dumnie maszerowali w grzybowych strojach. Kolorowe balony puszczone wysoko w niebo dały znak, że w Gminie Drawsko jest wielkie święto.

            Konferansjer imprezy Paweł Piątek znany wszystkim jako dawny „Józek z Kamiennika” wplatał elementy gwary w program imprezy. Tegoroczny festyn, jak i całe Dni Gminy Drawsko inne niż zwykle, bo w geście „Solidarności z Ukrainą”.  Piosenka „Czerwona Kalina” mówiąca o wyzwoleniu Ukrainy oraz przepiękny taniec z flagami w barwach Ukrainy zaprezentowali uczniowie SP w Drawsku. Autorski spektakl „Co słychać Pod Lasem” przedstawili z prawdziwie aktorskim kunsztem uczniowie SP w Drawskim Młynie mówiący o nowych trendach w lasach, które zawitały do Gminy Drawsko. Swoją obecnością zaszczycili nas:  Mirosława Rutkowska - Krupka – Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Adam Bogrycewicz - Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego,  Feliks Łaszcz – Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki, Krystyna Heppner – reprezentant Burmistrza Wielenia Elżbiety Rybarczyk, Sekretarz Wielenia, Łukasz Grupiński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Potrzebowice, Daniel Kufel – współpracownik Wiceministra Klimatu i Środowiska Edwarda Siarki, Ryszard Kielczyk – Prezes Odlewni Żeliwa „Drawski” SA w Drawskim Młynie, Zbigniew Piątek i Krystian Kawczyński -  Radni Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Radni Rady Gminy Drawsko na czele z Ryszardem Jabłonowskim oraz sołtysi wsi Gminy Drawsko.

            Na scenie amfiteatru swoje umiejętności akrobatyczne  prezentowały z wdziękiem dziewczęta Szkoły Tańca i Akrobatyki Strefa Fly z Drezdenka, do której należą również mieszkanki Gminy Drawsko. Z naszego zaproszenia skorzystali karatecy Wielkopolskiej Akademii Sztuki Walki występując w pokazie karate, kicboxingu, samoobrony oraz w pokazie obrony przed nożem.  Do treningu siłowego i kondycyjnego zachęcała grupa Cross Wronki, która działa w sekcji CrossFit i sekcji bokserskiej. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała występująca już wielokrotnie Patrycja Graś z Piłki. Na boisku  przy amfiteatrze pojedynek piłki nożnej Akademii Drawsko rozegrali Dzieci kontra Rodzice Akademii.

            Na najmłodszych czekały dmuchane atrakcje oraz Strefa Dziecka z licznymi konkurami i nagrodami, które przygotowały stoiska: Nadleśnictwo Potrzebowice, Nadnotecka Grupa Rybacka, Gminny Ośrodek Kultury, Rekreacji, Turystyki i Biblioteki Publicznej Gminy Drawsko z harcerzami z Gminy Drawsko. Pamiątkę z imprezy zapewniała darmowa fotobudka.

Jak co roku wybieraliśmy Króla i Stolicę Grzybobrania. Zaszczytny tytuł Króla Grzybobrania 2022 r. przypadł w tym roku Aleksandrze Moder z Drawskiego Młyna, która przyniosła okazałego borowika o wadze 385 gram, dlatego miejscowość ta jest Stolicą Grzybobrania aż do wyboru nowego króla. Gratulujemy serdecznie-)

            Gwiazda wieczoru – zespół Playboys wspaniale zabawiał publiczność. Wokalista zespołu Jakub Urbański przyciągał wzrok swoją pozytywną energią. Były również darmowe płyty, uściski rąk, autografy i oczywiście pamiątkowe  zdjęcia z całym zespołem. Całość zakończyła zabawa taneczna z DJ Pablo.

Podziękowania

Organizacja grzybowego święta nie byłaby możliwa, gdyby nie zespół osób, którzy organizacyjnie, rzeczowo i finansowo wsparli imprezę.           W imieniu Samorządu Gminy Drawsko DZIĘKUJEMY konferansjerowi – Pawłowi Piątek, pracownikom Urzędu Gminy Drawsko: Annie Fręś, Sylwii Marek, Monice Dolnej, Henrykowi Kolasińskiemu, Hannie Dolnej, Hannie Matkowskiej, Katarzynie Ciechanowicz, Danielowi Ociepa, Michałowi Heft, Edycie Kuleckiej, Bogdanowi Radkiewiczowi, Sebastianowi Fiksa, Zdzisławowi Śpiewak. Dziękujemy zespołowi osób, które obsługiwały Strefę Dziecka: pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Rekreacji, Turystyki i Biblioteki Publicznej Gminy Drawsko: Gabrieli Sikora, Marcie Michalak, Iwonie Lejman, Justynie Wyrwa oraz dziękujemy harcerzom z Gminy Drawsko, Nadnoteckiej Grupie Rybackiej, Lasom Państwowym Nadleśnictwu Potrzebowice. Za zabezpieczenie imprezy i bardzo dobrą współpracę dziękujemy strażakom – OSP Kawczyn i Chełst!

Rzeczowo i finansowo imprezę wsparli sponsorzy:

- Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Transportowe  SACHS – TRANS” Sp. z o.o. w Radlinie, Alina Marek Sachs

- Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

- Zakład Kanalizacji i Wodociągów w Drawsku Sp. z o.o.

- Przetwórstwo warzyw i owoców „BACCA” w Drawskim Młynie, Filip Bierbasz

- „OLIMAR INWEST” w Drezdenku, Adam Wojciechowski

- „COPY SYSTEM” w Pile, Daniel Posadziński

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „DANEX” w Rosku, Waldemar Bierbasz

- Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „BIERNAT” w Drezdenku, Hubert Biernat

- Bank Spółdzielczy w Wieleniu

- Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A. w Drawskim Młynie

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „NORIS” w Drawskim Młynie, Waldemar Sopoliński

- Ubezpieczenia „MAXIMUS BROKER”

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „EL-TA” w Piłce, Tadeusz Lemiesz

- Praca UNO Sp. z o.o. w Krzyżu Wlkp., Adam Ignasiak

-Sklep Spożywczo-Przemysłowy „JEDYNKA” w Drawsku, Urszula Draczan

- Przedsiębiorstwo handlowe „JERZYK” w Peckowie, Piotr Jerzy

- Sklep Wielobranżowy „FARMLEK” w Wieleniu, Krzysztof Uciekałek

- Warsztaty Terapii Zajęciowej „CARITAS” w Wieleniu

- Wynajem namiotów biesiadnych „PARTY SOLUTIONS” w Drawskim Młynie, Tomasz Gruczoł

- Hurtownia napojów „ALFA” w Drawsku, Małgorzata Ziglewska

- Kwiaciarnia w Pęckowie, Ewa Krzysztof Kowal

- Gospodarstwo rolno-szkółkarskie w Drawsku, Przemysław Błażej

- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „SEMEXPOL” w Piłce, Waldemar Semrau

- Sklep Wielobranżowo-Ogrodniczy w Drawsku, Joanna Wyrwa

- Lasy Państwowe Nadleśnictwo Potrzebowice

- Hurtownia „PROHANKOP” w Trzciance, Barbara Rychlik

- Przedsiębiorstwo Handlowe „KURHAN” w Drawsku, Jerzy Kurowski

- Usługi fotograficzne „TOMAFOT” w Krzyżu, Tomasz Tomala

- „KETTLER Polska” Sp. z o.o. w Wieleniu

- „Bistro Na Ryneczku” w Drawsku, Mirosław Dittfeld

 

            Organizacja tegorocznej imprezy cieszyła tym bardziej, że jak wspomniał Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko mimo braku środków finansowych w budżecie gminy udało się pozyskać znaczące kwoty i pomoc od sponsorów. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego

 

 

               

 


Galeria:

20220626_183513.jpg 20220626_183515.jpg _TOM8528.jpg _TOM8530.jpg _TOM8532.jpg _TOM8533.jpg _TOM8534.jpg _TOM8536.jpg _TOM8537.jpg _TOM8539.jpg _TOM8540.jpg _TOM8541.jpg _TOM8543.jpg _TOM8544.jpg _TOM8545.jpg _TOM8546.jpg _TOM8548.jpg _TOM8552.jpg _TOM8553.jpg _TOM8555.jpg _TOM8558.jpg _TOM8560.jpg _TOM8561.jpg _TOM8563.jpg _TOM8565.jpg _TOM8573.jpg _TOM8574.jpg _TOM8575.jpg _TOM8577.jpg _TOM8580.jpg _TOM8582.jpg _TOM8583.jpg _TOM8584.jpg _TOM8585.jpg _TOM8586.jpg _TOM8587.jpg _TOM8588.jpg _TOM8589.jpg _TOM8591.jpg _TOM8592.jpg _TOM8593.jpg _TOM8594.jpg _TOM8595.jpg _TOM8597.jpg _TOM8598.jpg _TOM8599.jpg _TOM8600.jpg _TOM8601.jpg _TOM8602.jpg _TOM8603.jpg _TOM8604.jpg _TOM8605.jpg _TOM8606.jpg _TOM8607.jpg _TOM8608.jpg _TOM8609.jpg _TOM8610.jpg _TOM8612.jpg _TOM8613.jpg _TOM8614.jpg _TOM8615.jpg _TOM8616.jpg _TOM8617.jpg _TOM8618.jpg _TOM8619.jpg _TOM8620.jpg _TOM8621.jpg _TOM8622.jpg _TOM8623.jpg _TOM8624.jpg _TOM8625.jpg _TOM8626.jpg _TOM8627.jpg _TOM8628.jpg _TOM8630.jpg _TOM8631.jpg _TOM8632.jpg _TOM8633.jpg _TOM8634.jpg _TOM8635.jpg _TOM8636.jpg _TOM8637.jpg _TOM8638.jpg _TOM8640.jpg _TOM8641.jpg _TOM8642.jpg _TOM8643.jpg _TOM8644.jpg _TOM8645.jpg _TOM8646.jpg _TOM8647.jpg _TOM8648.jpg _TOM8649.jpg _TOM8650.jpg _TOM8651.jpg _TOM8652.jpg _TOM8653.jpg _TOM8654.jpg _TOM8655.jpg _TOM8656.jpg _TOM8657.jpg _TOM8658.jpg _TOM8659.jpg _TOM8660.jpg _TOM8661.jpg _TOM8662.jpg _TOM8663.jpg _TOM8664.jpg _TOM8665.jpg _TOM8666.jpg _TOM8667.jpg _TOM8668.jpg _TOM8669.jpg _TOM8670.jpg _TOM8671.jpg _TOM8672.jpg _TOM8673.jpg _TOM8674.jpg _TOM8675.jpg _TOM8676.jpg _TOM8677.jpg _TOM8678.jpg _TOM8679.jpg _TOM8680.jpg _TOM8681.jpg _TOM8682.jpg _TOM8683.jpg _TOM8684.jpg _TOM8685.jpg _TOM8686.jpg _TOM8687.jpg _TOM8688.jpg _TOM8689.jpg _TOM8690.jpg _TOM8691.jpg _TOM8692.jpg _TOM8693.jpg _TOM8694.jpg _TOM8695.jpg _TOM8696.jpg _TOM8697.jpg _TOM8698.jpg _TOM8699.jpg _TOM8700.jpg _TOM8701.jpg _TOM8702.jpg _TOM8703.jpg _TOM8704.jpg _TOM8705.jpg _TOM8706.jpg _TOM8707.jpg _TOM8708.jpg _TOM8709.jpg _TOM8710.jpg _TOM8711.jpg _TOM8712.jpg _TOM8713.jpg _TOM8714.jpg _TOM8715.jpg _TOM8716.jpg _TOM8717.jpg _TOM8718.jpg _TOM8719.jpg _TOM8720.jpg _TOM8721.jpg _TOM8722.jpg _TOM8723.jpg _TOM8724.jpg _TOM8725.jpg _TOM8726.jpg _TOM8727.jpg _TOM8728.jpg _TOM8729.jpg _TOM8730.jpg _TOM8731.jpg _TOM8732.jpg _TOM8733.jpg _TOM8734.jpg _TOM8735.jpg _TOM8736.jpg _TOM8737.jpg _TOM8738.jpg _TOM8739.jpg _TOM8740.jpg _TOM8741.jpg _TOM8742.jpg _TOM8743.jpg _TOM8744.jpg _TOM8745.jpg _TOM8746.jpg _TOM8747.jpg _TOM8748.jpg _TOM8749.jpg _TOM8750.jpg _TOM8751.jpg _TOM8752.jpg _TOM8753.jpg _TOM8754.jpg _TOM8755.jpg _TOM8756.jpg _TOM8757.jpg _TOM8758.jpg _TOM8759.jpg _TOM8760.jpg _TOM8761.jpg _TOM8762.jpg _TOM8763.jpg _TOM8764.jpg _TOM8765.jpg _TOM8766.jpg _TOM8767.jpg _TOM8768.jpg _TOM8769.jpg _TOM8770.jpg _TOM8771.jpg _TOM8772.jpg _TOM8773.jpg _TOM8774.jpg _TOM8775.jpg _TOM8776.jpg _TOM8777.jpg _TOM8778.jpg _TOM8779.jpg _TOM8780.jpg _TOM8781.jpg _TOM8782.jpg _TOM8783.jpg _TOM8784.jpg _TOM8785.jpg _TOM8786.jpg _TOM8787.jpg _TOM8788.jpg _TOM8789.jpg _TOM8790.jpg _TOM8791.jpg _TOM8792.jpg _TOM8793.jpg _TOM8794.jpg _TOM8795.jpg _TOM8796.jpg _TOM8797.jpg _TOM8798.jpg _TOM8799.jpg _TOM8800.jpg _TOM8801.jpg _TOM8802.jpg _TOM8803.jpg _TOM8805.jpg _TOM8806.jpg _TOM8807.jpg _TOM8808.jpg _TOM8809.jpg _TOM8810.jpg _TOM8811.jpg _TOM8812.jpg _TOM8813.jpg _TOM8814.jpg _TOM8815.jpg _TOM8816.jpg _TOM8817.jpg _TOM8818.jpg _TOM8819.jpg _TOM8820.jpg _TOM8821.jpg _TOM8822.jpg _TOM8823.jpg _TOM8824.jpg _TOM8825.jpg _TOM8826.jpg _TOM8827.jpg _TOM8828.jpg _TOM8829.jpg _TOM8833.jpg _TOM8834.jpg _TOM8835.jpg _TOM8837.jpg _TOM8838.jpg _TOM8839.jpg _TOM8840.jpg _TOM8842.jpg _TOM8843.jpg _TOM8844.jpg _TOM8845.jpg _TOM8846.jpg _TOM8847.jpg _TOM8848.jpg _TOM8850.jpg _TOM8851.jpg _TOM8852.jpg _TOM8855.jpg _TOM8856.jpg _TOM8859.jpg _TOM8861.jpg _TOM8862.jpg _TOM8865.jpg _TOM8866.jpg _TOM8867.jpg _TOM8868.jpg _TOM8869.jpg _TOM8870.jpg _TOM8872.jpg _TOM8873.jpg _TOM8874.jpg _TOM8875.jpg _TOM8876.jpg _TOM8877.jpg _TOM8878.jpg _TOM8879.jpg _TOM8880.jpg _TOM8881.jpg _TOM8882.jpg _TOM8883.jpg _TOM8884.jpg _TOM8885.jpg _TOM8886.jpg _TOM8887.jpg _TOM8888.jpg _TOM8889.jpg _TOM8890.jpg _TOM8891.jpg _TOM8892.jpg _TOM8893.jpg _TOM8894.jpg _TOM8895.jpg _TOM8896.jpg _TOM8897.jpg _TOM8898.jpg _TOM8899.jpg _TOM8900.jpg _TOM8901.jpg _TOM8902.jpg _TOM8903.jpg _TOM8911.jpg _TOM8912.jpg _TOM8913.jpg _TOM8914.jpg _TOM8915.jpg _TOM8916.jpg _TOM8917.jpg _TOM8918.jpg _TOM8919.jpg _TOM8920.jpg _TOM8921.jpg _TOM8922.jpg _TOM8923.jpg _TOM8924.jpg _TOM8927.jpg _TOM8928.jpg _TOM8929.jpg _TOM8931.jpg _TOM8932.jpg _TOM8934.jpg _TOM8935.jpg _TOM8936.jpg _TOM8937.jpg _TOM8938.jpg _TOM8939.jpg _TOM8940.jpg _TOM8941.jpg _TOM8942.jpg _TOM8943.jpg _TOM8945.jpg _TOM8946.jpg _TOM8947.jpg _TOM8948.jpg _TOM8949.jpg _TOM8950.jpg _TOM8951.jpg _TOM8952.jpg _TOM8953.jpg _TOM8954.jpg _TOM8955.jpg _TOM8956.jpg _TOM8957.jpg _TOM8958.jpg _TOM8959.jpg _TOM8960.jpg _TOM8961.jpg _TOM8962.jpg _TOM8964.jpg _TOM8965.jpg _TOM8966.jpg _TOM8967.jpg _TOM8968.jpg _TOM8969.jpg _TOM8970.jpg _TOM8971.jpg _TOM8972.jpg _TOM8973.jpg _TOM8974.jpg _TOM8975.jpg _TOM8976.jpg _TOM8977.jpg _TOM8978.jpg _TOM8979.jpg _TOM8981.jpg _TOM8982.jpg _TOM8983.jpg _TOM8986.jpg _TOM8987.jpg _TOM8988.jpg _TOM8989.jpg _TOM8990.jpg _TOM8991.jpg _TOM8992.jpg _TOM8993.jpg _TOM8994.jpg _TOM8995.jpg _TOM8996.jpg _TOM8997.jpg _TOM8998.jpg _TOM8999.jpg _TOM9000.jpg _TOM9001.jpg _TOM9002.jpg _TOM9003.jpg _TOM9004.jpg _TOM9005.jpg _TOM9006.jpg _TOM9007.jpg _TOM9010.jpg _TOM9011.jpg _TOM9012.jpg _TOM9013.jpg _TOM9014.jpg _TOM9015.jpg _TOM9016.jpg _TOM9017.jpg _TOM9018.jpg _TOM9019.jpg _TOM9020.jpg _TOM9021.jpg _TOM9023.jpg _TOM9024.jpg _TOM9025.jpg _TOM9027.jpg _TOM9028.jpg _TOM9029.jpg _TOM9030.jpg _TOM9031.jpg _TOM9032.jpg _TOM9033.jpg _TOM9034.jpg _TOM9035.jpg _TOM9036.jpg _TOM9037.jpg _TOM9038.jpg _TOM9039.jpg _TOM9040.jpg _TOM9041.jpg _TOM9042.jpg _TOM9043.jpg _TOM9045.jpg _TOM9047.jpg _TOM9051.jpg _TOM9052.jpg _TOM9053.jpg _TOM9055.jpg _TOM9057.jpg _TOM9058.jpg _TOM9059.jpg _TOM9062.jpg _TOM9063.jpg _TOM9065.jpg _TOM9067.jpg _TOM9069.jpg _TOM9070.jpg _TOM9071.jpg _TOM9072.jpg _TOM9074.jpg _TOM9075.jpg _TOM9077.jpg _TOM9078.jpg _TOM9086.jpg _TOM9088.jpg _TOM9089.jpg _TOM9092.jpg _TOM9094.jpg _TOM9095.jpg _TOM9097.jpg _TOM9098.jpg _TOM9101.jpg _TOM9103.jpg _TOM9104.jpg _TOM9105.jpg _TOM9107.jpg _TOM9108.jpg _TOM9110.jpg _TOM9111.jpg _TOM9112.jpg _TOM9113.jpg _TOM9114.jpg _TOM9115.jpg _TOM9116.jpg _TOM9117.jpg _TOM9118.jpg _TOM9119.jpg _TOM9120.jpg _TOM9121.jpg _TOM9122.jpg _TOM9123.jpg _TOM9124.jpg _TOM9125.jpg _TOM9126.jpg _TOM9127.jpg _TOM9128.jpg _TOM9129.jpg _TOM9130.jpg _TOM9131.jpg _TOM9132.jpg _TOM9133.jpg _TOM9134.jpg _TOM9135.jpg _TOM9136.jpg _TOM9137.jpg _TOM9138.jpg _TOM9139.jpg _TOM9140.jpg _TOM9141.jpg _TOM9142.jpg _TOM9143.jpg _TOM9144.jpg _TOM9145.jpg _TOM9147.jpg _TOM9148.jpg _TOM9149.jpg _TOM9150.jpg _TOM9151.jpg _TOM9153.jpg _TOM9154.jpg _TOM9157.jpg _TOM9158.jpg _TOM9159.jpg _TOM9160.jpg _TOM9161.jpg _TOM9162.jpg _TOM9163.jpg _TOM9164.jpg _TOM9165.jpg _TOM9166.jpg _TOM9167.jpg _TOM9168.jpg _TOM9169.jpg _TOM9170.jpg _TOM9171.jpg _TOM9172.jpg _TOM9173.jpg _TOM9174.jpg _TOM9176.jpg _TOM9177.jpg _TOM9178.jpg _TOM9179.jpg _TOM9180.jpg _TOM9181.jpg _TOM9182.jpg _TOM9183.jpg _TOM9184.jpg _TOM9186.jpg _TOM9188.jpg _TOM9189.jpg _TOM9190.jpg _TOM9191.jpg _TOM9192.jpg _TOM9193.jpg _TOM9194.jpg _TOM9196.jpg _TOM9197.jpg _TOM9198.jpg _TOM9200.jpg _TOM9201.jpg _TOM9202.jpg _TOM9203.jpg _TOM9204.jpg _TOM9205.jpg _TOM9207.jpg _TOM9208.jpg _TOM9209.jpg _TOM9210.jpg _TOM9211.jpg _TOM9212.jpg _TOM9213.jpg _TOM9214.jpg _TOM9215.jpg _TOM9217.jpg _TOM9220.jpg _TOM9222.jpg _TOM9223.jpg _TOM9224.jpg _TOM9225.jpg _TOM9227.jpg _TOM9228.jpg _TOM9229.jpg _TOM9231.jpg _TOM9232.jpg _TOM9233.jpg _TOM9234.jpg _TOM9235.jpg _TOM9237.jpg _TOM9238.jpg _TOM9239.jpg _TOM9240.jpg _TOM9241.jpg _TOM9242.jpg _TOM9243.jpg _TOM9244.jpg _TOM9245.jpg _TOM9246.jpg _TOM9247.jpg _TOM9248.jpg _TOM9249.jpg _TOM9250.jpg _TOM9251.jpg _TOM9253.jpg _TOM9254.jpg _TOM9255.jpg _TOM9256.jpg _TOM9257.jpg _TOM9258.jpg _TOM9259.jpg _TOM9260.jpg _TOM9261.jpg _TOM9262.jpg _TOM9264.jpg _TOM9265.jpg _TOM9266.jpg _TOM9267.jpg _TOM9269.jpg _TOM9270.jpg _TOM9271.jpg _TOM9272.jpg _TOM9273.jpg _TOM9274.jpg _TOM9275.jpg _TOM9276.jpg _TOM9277.jpg _TOM9278.jpg _TOM9279.jpg _TOM9280.jpg _TOM9281.jpg _TOM9282.jpg _TOM9283.jpg _TOM9284.jpg _TOM9285.jpg _TOM9286.jpg _TOM9287.jpg _TOM9288.jpg _TOM9290.jpg _TOM9291.jpg _TOM9292.jpg _TOM9295.jpg _TOM9296.jpg _TOM9297.jpg _TOM9298.jpg _TOM9300.jpg _TOM9301.jpg _TOM9302.jpg _TOM9303.jpg _TOM9304.jpg _TOM9306.jpg _TOM9307.jpg _TOM9308.jpg _TOM9309.jpg _TOM9310.jpg _TOM9312.jpg _TOM9313.jpg _TOM9314.jpg _TOM9315.jpg _TOM9316.jpg _TOM9318.jpg _TOM9319.jpg _TOM9320.jpg _TOM9321.jpg _TOM9322.jpg _TOM9323.jpg _TOM9324.jpg _TOM9325.jpg _TOM9326.jpg _TOM9327.jpg _TOM9328.jpg _TOM9329.jpg _TOM9331.jpg _TOM9332.jpg _TOM9333.jpg _TOM9334.jpg _TOM9335.jpg _TOM9336.jpg _TOM9337.jpg _TOM9338.jpg _TOM9339.jpg _TOM9340.jpg _TOM9341.jpg _TOM9342.jpg _TOM9343.jpg _TOM9344.jpg _TOM9345.jpg _TOM9346.jpg _TOM9352.jpg _TOM9353.jpg _TOM9354.jpg _TOM9355.jpg _TOM9356.jpg _TOM9357.jpg _TOM9358.jpg _TOM9359.jpg _TOM9360.jpg _TOM9361.jpg _TOM9362.jpg _TOM9363.jpg _TOM9364.jpg _TOM9365.jpg _TOM9366.jpg _TOM9367.jpg _TOM9368.jpg _TOM9369.jpg _TOM9370.jpg _TOM9371.jpg _TOM9372.jpg _TOM9373.jpg _TOM9374.jpg _TOM9375.jpg _TOM9376.jpg _TOM9377.jpg _TOM9378.jpg _TOM9379.jpg _TOM9380.jpg _TOM9381.jpg _TOM9382.jpg _TOM9383.jpg _TOM9384.jpg _TOM9385.jpg _TOM9386.jpg _TOM9387.jpg _TOM9390.jpg _TOM9392.jpg _TOM9393.jpg _TOM9394.jpg _TOM9395.jpg _TOM9396.jpg _TOM9397.jpg _TOM9399.jpg _TOM9400.jpg _TOM9401.jpg _TOM9403.jpg _TOM9404.jpg _TOM9405.jpg _TOM9407.jpg _TOM9408.jpg _TOM9409.jpg _TOM9410.jpg _TOM9411.jpg _TOM9412.jpg _TOM9413.jpg _TOM9414.jpg _TOM9415.jpg _TOM9416.jpg _TOM9417.jpg _TOM9418.jpg _TOM9419.jpg _TOM9420.jpg _TOM9421.jpg _TOM9422.jpg _TOM9423.jpg _TOM9424.jpg _TOM9425.jpg _TOM9426.jpg _TOM9427.jpg _TOM9428.jpg _TOM9429.jpg _TOM9430.jpg _TOM9431.jpg _TOM9432.jpg _TOM9434.jpg _TOM9435.jpg _TOM9436.jpg _TOM9437.jpg _TOM9438.jpg _TOM9439.jpg _TOM9440.jpg _TOM9441.jpg _TOM9442.jpg _TOM9443.jpg _TOM9444.jpg _TOM9445.jpg _TOM9446.jpg _TOM9447.jpg _TOM9448.jpg _TOM9449.jpg _TOM9450.jpg _TOM9451.jpg _TOM9452.jpg _TOM9453.jpg _TOM9454.jpg _TOM9455.jpg _TOM9456.jpg _TOM9457.jpg _TOM9458.jpg _TOM9459.jpg _TOM9460.jpg _TOM9462.jpg _TOM9464.jpg _TOM9465.jpg _TOM9467.jpg _TOM9469.jpg _TOM9473.jpg _TOM9476.jpg _TOM9477.jpg _TOM9480.jpg _TOM9481.jpg _TOM9482.jpg _TOM9483.jpg _TOM9485.jpg _TOM9486.jpg _TOM9487.jpg _TOM9488.jpg _TOM9490.jpg _TOM9494.jpg _TOM9495.jpg _TOM9498.jpg _TOM9501.jpg _TOM9502.jpg _TOM9503.jpg _TOM9506.jpg _TOM9509.jpg _TOM9511.jpg _TOM9512.jpg _TOM9514.jpg _TOM9515.jpg _TOM9516.jpg _TOM9517.jpg _TOM9518.jpg _TOM9519.jpg _TOM9521.jpg _TOM9522.jpg _TOM9524.jpg _TOM9525.jpg _TOM9527.jpg _TOM9528.jpg _TOM9532.jpg _TOM9533.jpg _TOM9536.jpg _TOM9538.jpg _TOM9539.jpg _TOM9540.jpg _TOM9541.jpg _TOM9542.jpg _TOM9543.jpg _TOM9545.jpg _TOM9546.jpg _TOM9547.jpg _TOM9548.jpg _TOM9549.jpg _TOM9550.jpg _TOM9551.jpg _TOM9552.jpg _TOM9553.jpg _TOM9554.jpg _TOM9555.jpg _TOM9556.jpg _TOM9557.jpg _TOM9558.jpg _TOM9559.jpg _TOM9560.jpg _TOM9561.jpg _TOM9562.jpg _TOM9563.jpg _TOM9564.jpg _TOM9565.jpg _TOM9566.jpg _TOM9567.jpg _TOM9568.jpg _TOM9569.jpg _TOM9570.jpg _TOM9571.jpg _TOM9572.jpg _TOM9575.jpg _TOM9577.jpg _TOM9578.jpg _TOM9580.jpg _TOM9581.jpg _TOM9582.jpg _TOM9583.jpg _TOM9584.jpg _TOM9585.jpg _TOM9586.jpg _TOM9587.jpg _TOM9588.jpg _TOM9589.jpg _TOM9590.jpg _TOM9591.jpg _TOM9592.jpg _TOM9593.jpg _TOM9594.jpg _TOM9595.jpg _TOM9596.jpg _TOM9597.jpg _TOM9598.jpg _TOM9599.jpg _TOM9600.jpg _TOM9602.jpg _TOM9603.jpg _TOM9604.jpg _TOM9605.jpg _TOM9606.jpg _TOM9607.jpg _TOM9608.jpg _TOM9609.jpg _TOM9610.jpg _TOM9611.jpg _TOM9612.jpg _TOM9613.jpg _TOM9614.jpg _TOM9615.jpg _TOM9617.jpg _TOM9619.jpg _TOM9620.jpg _TOM9622.jpg _TOM9623.jpg _TOM9624.jpg _TOM9626.jpg _TOM9627.jpg _TOM9628.jpg _TOM9631.jpg _TOM9632.jpg _TOM9633.jpg _TOM9634.jpg _TOM9635.jpg _TOM9637.jpg _TOM9638.jpg _TOM9639.jpg _TOM9641.jpg _TOM9642.jpg _TOM9644.jpg _TOM9645.jpg _TOM9646.jpg _TOM9647.jpg _TOM9649.jpg _TOM9650.jpg _TOM9651.jpg _TOM9653.jpg _TOM9654.jpg _TOM9655.jpg _TOM9656.jpg _TOM9657.jpg _TOM9658.jpg _TOM9659.jpg _TOM9661.jpg _TOM9662.jpg _TOM9664.jpg _TOM9667.jpg _TOM9670.jpg _TOM9671.jpg _TOM9672.jpg _TOM9673.jpg _TOM9674.jpg _TOM9675.jpg _TOM9676.jpg _TOM9678.jpg _TOM9679.jpg _TOM9680.jpg _TOM9681.jpg _TOM9682.jpg _TOM9683.jpg _TOM9684.jpg _TOM9685.jpg _TOM9686.jpg _TOM9687.jpg _TOM9696.jpg _TOM9697.jpg _TOM9700.jpg _TOM9701.jpg _TOM9702.jpg _TOM9703.jpg _TOM9704.jpg _TOM9705.jpg _TOM9706.jpg _TOM9707.jpg _TOM9708.jpg _TOM9709.jpg _TOM9710.jpg _TOM9711.jpg _TOM9712.jpg _TOM9721.jpg _TOM9724.jpg _TOM9725.jpg _TOM9726.jpg _TOM9727.jpg _TOM9728.jpg _TOM9729.jpg _TOM9730.jpg _TOM9732.jpg _TOM9733.jpg _TOM9735.jpg _TOM9736.jpg _TOM9737.jpg _TOM9738.jpg _TOM9739.jpg _TOM9740.jpg _TOM9742.jpg _TOM9743.jpg _TOM9745.jpg _TOM9746.jpg _TOM9747.jpg _TOM9748.jpg _TOM9749.jpg _TOM9750.jpg _TOM9754.jpg _TOM9755.jpg _TOM9756.jpg _TOM9757.jpg _TOM9758.jpg _TOM9759.jpg _TOM9761.jpg _TOM9765.jpg _TOM9766.jpg _TOM9767.jpg _TOM9768.jpg _TOM9769.jpg _TOM9770.jpg _TOM9773.jpg _TOM9774.jpg _TOM9777.jpg _TOM9778.jpg _TOM9779.jpg _TOM9781.jpg _TOM9789.jpg _TOM9790.jpg _TOM9791.jpg _TOM9793.jpg _TOM9794.jpg _TOM9796.jpg _TOM9797.jpg _TOM9798.jpg _TOM9800.jpg _TOM9801.jpg _TOM9802.jpg _TOM9804.jpg _TOM9805.jpg _TOM9806.jpg _TOM9809.jpg _TOM9810.jpg _TOM9811.jpg _TOM9812.jpg _TOM9813.jpg _TOM9815.jpg _TOM9816.jpg _TOM9818.jpg _TOM9819.jpg _TOM9820.jpg _TOM9821.jpg _TOM9822.jpg _TOM9824.jpg _TOM9825.jpg _TOM9826.jpg _TOM9827.jpg _TOM9829.jpg _TOM9830.jpg _TOM9831.jpg _TOM9832.jpg _TOM9833.jpg _TOM9834.jpg _TOM9835.jpg _TOM9837.jpg _TOM9839.jpg _TOM9843.jpg _TOM9844.jpg _TOM9845.jpg _TOM9846.jpg _TOM9847.jpg _TOM9848.jpg _TOM9850.jpg _TOM9851.jpg _TOM9853.jpg _TOM9854.jpg _TOM9855.jpg _TOM9856.jpg _TOM9858.jpg _TOM9859.jpg _TOM9862.jpg _TOM9863.jpg _TOM9864.jpg _TOM9868.jpg _TOM9871.jpg _TOM9873.jpg _TOM9874.jpg _TOM9875.jpg _TOM9876.jpg _TOM9877.jpg _TOM9878.jpg _TOM9879.jpg _TOM9880.jpg _TOM9881.jpg _TOM9882.jpg _TOM9884.jpg _TOM9886.jpg _TOM9887.jpg _TOM9888.jpg _TOM9889.jpg _TOM9893.jpg _TOM9894.jpg _TOM9895.jpg _TOM9896.jpg _TOM9897.jpg _TOM9898.jpg _TOM9903.jpg _TOM9907.jpg _TOM9909.jpg _TOM9911.jpg _TOM9915.jpg _TOM9919.jpg _TOM9921.jpg _TOM9924.jpg _TOM9925.jpg _TOM9927.jpg _TOM9930.jpg _TOM9931.jpg _TOM9933.jpg _TOM9937.jpg _TOM9938.jpg _TOM9940.jpg _TOM9942.jpg _TOM9943.jpg _TOM9947.jpg _TOM9947.jpg