Bezpłatne zajęcia z dietetykiem

Zapraszamy na bezpłatne 2-godzinne zajęcia z dietetykiem w świetlicy wiejskiej w Kamienniku

25 maja 2022r. (środa), godz. 1800

27 maja 2022r. (piątek), godz. 1630

Pomimo pandemii, Zarząd Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika podejmuje nowe inicjatywy i przystępuje do konkursów oraz rozwija swoją działalność. Już w grudniu 2021 roku złożył do Zarządu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego w Czarnkowie dwa wnioski o dofinansowanie w ramach zadań publicznych na rzecz ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej - Działania wspierające osoby obciążane chorobami cywilizacyjnymi, profilaktyka tych chorób oraz propagowanie prozdrowotnego stylu życia oraz na zadanie z dziedziny turystyki i krajoznawstwa - Organizacja rajdów, wycieczek i innych imprez popularyzujących krajoznawstwo i turystykę wśród mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Zadanie pt. „Propagowanie zdrowego stylu życia poprzez cykl profilaktycznych zajęć warsztatowych i aktywności fizycznej na rowerowym rajdzie dla osób starszych i niepełnosprawnych”, będzie polegało na zorganizowaniu cyklu 4 – godzinnych zajęć z dietetykiem, 4 – godzinnych zajęć refleksologicznych, 4 – godzinnych zajęć pierwszej pomocy i 8 – godzinnych warsztatów zdrowej żywności dla osób niepełnosprawnych i starszych, będzie realizowane w świetlicy wiejskiej w Kamienniku. Cykl 20 – godzinnych zajęć propagujących zdrowy styl życia będzie zakończony zorganizowaniem rajdu rowerowego do Parku Grzybowego w Piłce. Należy podkreślić, iż udział w warsztatach dla uczestników jest bezpłatny, zadanie jest finansowane ze środków Zarządu Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego w Czarnkowie. Dwu – godzinne zajęcia z dietetykiem, Panią Zofią Lalą odbędą się już 25 maja, w środę, godz. 1800 i 27 maja, w piątek o godz. 1630, natomiast zajęcia refleksologiczne odbędą się w czerwcu, a będzie je prowadziła Pani Agnieszka Sauermann. Całkowity koszt całego zadania wynosi 2800 zł, w tym koszty kwalifikowane na prowadzenie zajęć refleksologicznych, spotkanie z dietetykiem i zakup artykułów spożywczych na warsztaty zdrowej żywności - 2000 zł, natomiast wkład osobowy na przeprowadzenie zajęć pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach pracy wolontariatu oraz przygotowanie dań zdrowej żywności na warsztatach wynosi 800,00 zł.

Drugie zadanie, na które Zarząd Stowarzyszenia otrzymał dofinansowanie, to organizacja trzydniowej wycieczki turystyczno – krajoznawczej do Torunia, Bydgoszczy i okolic pt. „Wycieczka turystyczno - krajoznawcza do Torunia i Bydgoszczy dla mieszkańców powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego”. Celem zadania będzie integrowanie się ze środowiskiem lokalnym, rekreacja i wypoczynek, zwiedzanie z przewodnikiem kraju oraz uzyskanie wiadomości o życiu ludzi i kulturze regionu, zwiedzanie zabytków sakralnych i przyrodniczych, co prowadzi do podniesienia wartości społecznych uczestników. Wycieczka będzie zorganizowana przez Zarząd Stowarzyszenia w wakacje 2022 roku. Działanie polega ma pokryciu z dotacji części kosztów przejazdu autokarem dla grupy 50- osobowej – 700,00 zł, natomiast pozostały koszty pokrywa uczestnik sam, natomiast wkład osobowy na organizację wycieczki w ramach pracy wolontariatu wynosi 800 zł.

Zarząd Stowarzyszenia „Nasza Wieś Naszym Domem” z Kamiennika serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego na zajęcia do świetlicy wiejskiej w Kamienniku, które będą prowadzone przez specjalistów. Dodatkowo zaprasza na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Torunia i Bydgoszczy. Termin zajęć, warsztatów i wycieczki będzie podany do publicznej wiadomości w najbliższym czasie.

Łucja Magdziarz

Prezes Stowarzyszenia