II Mikołajkowy Turniej Karate w Drawsku

Po roku nieobecności spowodowanej pandemią udało się zorganizować II Mikołajkowy Turniej Karate w naszej gminie. Wydarzenie to, mamy nadzieję, stanie się przedświąteczną tradycją.

Dzięki Krzysztofowi Czekała, który od wielu lat funkcjonuje w naszej gminie z Międzyszkolnym Klubem Karate Tradycyjnego FUDOKAN, zjechali do Gminnej Sali Gimnastycznej karatecy z Lubasza, Drezdenka, Wielenia, Krzyża i oczywiście gospodarze z Gminy Drawsko. Uroczyste wejście uczestników na matę zrobiło wrażenie na widowni i na zaproszonych gościach.

Bartosz Niezborała włodarz naszej gminy otwierając oficjalnie II Mikołajkowy Turniej Karate Shotokan Młodzików 2021 podkreślał znaczenie funkcjonowania Klubu FUDOKAN i min. inicjatywę stworzenia mikołajkowej imprezy. Sprawność w przeprowadzanych konkurencjach, dobra organizacja wydarzenia, to to, co od początku było widać ,,na pierwszy rzut oka’’.

Patrząc na małych adeptów sztuki karate uśmiech nie schodził nam z twarzy. Dumni rodzice towarzyszący swoim pociechom nie zdejmowali rąk z przycisku aparatu fotograficznego w telefonach. Każdy z nagrodzonych, zgodnie z ceremoniałem, hymnem był dekorowany przez zaproszonych gości, sensei Krzysztofa Czekałę i Panią Beatę Czekała.

Nad całą organizacją zawodów, nad tym, aby medale i dyplomy z podobizną Mikołaja karateki trafiły do wszystkich uczestników czuwała właśnie Pani Beata. Organizatorzy z uwagi na sytuację zadbali o to, aby turniej dla bezpieczeństwa przeprowadzić w etapach.

Dla zawodników przygotowano również niespodziankę. Otóż na sali pojawił się, osobiście, Święty Mikołaj i rozdał wszystkim upominki. Ale okazało się, że Mikołaj zna się na sztukach walki i przeprowadził pokazy karate w wykonaniu sędziów. Umiejętności najbardziej doświadczonych uczestników –imponujące.

Sobotnie przedpołudnie minęło nam w pięknej świątecznej atmosferze, patrząc z podziwem na zręczność, wprawę, zdolności uczestników II Mikołajkowego Turnieju Karate Shotokan Młodzików. A słysząc od nich samych, że ,,z przyjemnością przyjeżdżają do Drawska, dla atmosfery, bo Drawsko przynosi szczęście’’ zobowiązuje nas do zaproszenia, już dziś, wszystkich Państwa na III turniej, za rok.

Dziękujemy sensei Krzysztof Czekała i Pani Beata Czekała. Zapraszamy do współpracy.

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko