Radni obradowali na XXXIII zwyczajnej sesji Rady Gminy Drawsko

XXXIII zwyczajną sesję Rady Gminy Drawsko otworzył 29 listopada br. Przewodniczący Rady Gminy Drawsko Ryszard Jabłonowski w obecności 13 radnych. Uchwalono dwa całoroczne programy na rok 2022 - „Program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” oraz „Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz realizacji zadań z zakresu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Drawsko”. Konieczności zmian wymagały również zmiany w tegorocznym budżecie gminy i Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz ustalenie wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych. Ustalono wynagrodzenie Wójta Gminy Drawsko oraz zasady przyznawania diet dla radnych Rady Gminy Drawsko, których zmiana jest  również procentową zmianą diet dla sołtysów wsi.

Wójt w przedstawionej informacji o pracy w przerwie między sesjami poinformował o spotkaniach i wydarzeniach minionego okresu:

- 8 listopada Gala XXI edycji konkursu ,,Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Gmina Drawsko otrzymała dwie nagrody: za V Turniej Wsi przeprowadzony w 2020r. w wersji on-line i objazdowej – 5.000 zł oraz wyróżnienie za organizację II Biegu im. Józefa Noji w Pęckowie – 3.000 zł.

- 11 listopada Gminne obchody Święta Niepodległości w Drawsku.

- 11 listopada Gala Liderów Wielkopolskiej Odnowy Wsi w Krajence pn. „Aktywne Sołectwa”– wyróżnienie dla Sołectwa Kamiennik.

- 16 listopada – konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w Wieleniu.

- 19 listopada – spotkanie z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych dot. podziękowań za realizację inwestycji ścieżki rowerowej Chełst - Kawczyn oraz zadań na przyszłość.

- 23 listopada – Dzień Pracownika Socjalnego.

- 23 listopada – pogrzeb śp. Janiny Olejniczak – kierownika USC w Drawsku 1965 – 1979 oraz Sekretarza Gminy Drawsko 1979-1988.

- 25 listopada – zabawa andrzejkowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Krzyżu Wlkp.

- 26 listopada - spotkanie Stowarzyszenia Północnej Wielkopolski dotyczące problemów ogólnokrajowych.

- 26 listopada –  Podsumowanie działalności sportowej 2020/2021 Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Połajewie.

- 29 listopada  - pierwsza rada budowy dotyczące  ulicy Polnej w Pęckowie.

W zakresie inwestycji Wójt poinformował:

- o ukończeniu realizacji projektów z Wielkopolskiej Odnowy Wsi w Drawsku i w Kawczynie,

- o dofinansowaniu w kwocie 30 tys. zł od Nadleśnictwa Potrzebowice na budowę dróg, w planie jest naprawa drogi na odcinku Piłka - Kamiennik,

- o dofinansowaniu na asfaltowanie ścieżek rowerowych Drawsko-Pęckowo-Piłka,

- o dofinansowaniu w kwocie 900 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w gminie,

- o dofinansowania w kwocie 172 tys. zł z konkursu cyfrowa gmina na usprawnienie systemu informatycznego Urzędu Gminy w Drawsku.

Informacje z prac Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego przedstawił radny Rady Powiatu Zbigniew Piątek.

Uchwały oraz transmisja z obrad XXXIII sesji Rady Gminy Drawsko zamieszczone zostaną na www.bip.gminadrawsko.pl

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego