Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie - cz. 1


 III Święto Józefa Noji w Pęckowie

Najpierw rześki poranek kiedy podążaliśmy na Mszę Św. min. w intencji Józefa Noji.
Potem zachmurzone niebo podczas składania wiązanek kwiatów pod obeliskiem przy szkole podstawowej.
Aż w końcu piękne słońce w trakcie biegu. Tak, słońce zaświeciło 12 września b.r. w drugą niedzielę września, po raz trzeci, dla naszego patrona.
III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie przeszedł do historii.
Przeżycie dla nas wszystkich niesamowite.
Już podczas Mszy św. odprawionej przez ks. Andrzeja Ledę pojawiła się chwila zadumy nad tym jaką postacią był Józef Noji, jak wiele przeszedł, jakim był człowiekiem i jak wiernie, aż do tragicznej śmierci strzegł swych ideałów.
Obecność przy obelisku ku czci biegacza najmłodszych naszych mieszkańców- przedszkolaków: Nina Matelska, Kornelia Dorna, Filip Bednarz, wychowawczyni Dorota Judkowiak oraz delegacji szkolnej: uczeń klasy 8 Jakub Rudziński, nauczycielka Kamila Mumot oraz Anna Mazurowska dyrektor szkoły to dowód na to, że wiedza o naszym patronie jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Kwiaty złożyli również członkowie Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji Ewa Gapska, Urszula Dymek, Andrzej Jessa,Maria Małgorzata Janyska Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Ryszard Kielczyk Prezes Odlewni Żeliwa ,,Drawski” S.A. w Drawskim Młynie, Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko i Anna Zurman Skarbik Gminy, Ryszard Jabłonowski Przewodniczący Rady Gminy Drawsko wraz z Radnymi z Pęckowa Ewą Jerzy oraz Piotrem Judkowiakiem, członkowie LZS Orzeł Pęckowo: Wiktor Sekuterski, Gracjan Biniak, Filip Koza oraz Leszek Matelski Sołtys wsi Pęckowo wraz z Krystianem Kawczyńskim Prezesem Zarządu Zakładu Kanalizacji i Wodociągów sp. z o.o. w Drawsku, jednocześnie Prezesem LZS Orzeł Pęckowo i pełniącym funkcję Radnego Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
A przy świetlicy wiejskiej już było gwarno.
Panie ze Stowarzyszenia ,, Złote lata” w Pęckowie, któremu prezesuje Pani Anna Sekuterska, pod kierownictem Marii Matelskiej przygotowywały już słynną zupę gulaszową.
Pani Maria Dembska opiekun świetlicy czuwała nad każdym szczegółem.
Młodzież-wolontariusze z biura biegów wydawała ufundowane pakiety startowe.
Główny sędzia biegu Bogdan Gapski i Henryk Kolasiński kierownik biegu sprawdzili fachowym okiem, czy wszystko w kwestiach sportowych jest odpowiednio przygotowane.
Konferansjerkę sportową biegu już prowadził Maciej Młodzik.
Z niecierpliwością czekaliśmy do 9.30, aby otworzyć imprezę.
Oficjalnego otwarcia dokonał Bartosz Niezborała Włodarz naszej gminy, Ryszard Kielczyk Prezes Odlewni Żeliwa Drawski s. a. Sponsor Strategiczny i Patron Honorowy Biegu oraz Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia Biegacze Józefa Noji.
Bieg nasz, po raz trzeci, udało nam się zorganizować tylko dzięki otwartości i wypracowanej współpracy z: Komendą Powiatową Policji- Komendant Piotr Ryżek, bezpośrednio nadzorujący bieg Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Sebastian Drewny, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej –Komendant Maciej Kubacki, bezpośrednio nadzorujący-st. kpt Michał Macyszyn, Zarządem Dróg Powiatowych- Dyrektor Grzegorz Kaźmierczak, Starostą Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego -Feliksem Łaszczem, Kierownikiem Rejonu Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie Mariuszem Remerem, na to pozwoliła, i uzyskaliśmy zgodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego na organizację biegu.
Samorząd Gminy Drawsko zorganizował zabezpieczenie medyczne, również w formule dotacji oraz bezpośrednio z funduszu sołeckiego wsi Pęckowo na organizację biegu została sfinansowana certyfikacja trasy biegu.
Ale samorząd, nasi pracownicy, wsparli również stowarzyszenie w pozyskaniu dotacji z Powiatu Czarnkowsko Trzcianeckiego na zakup pucharów i co jest niezmiernym, tegorocznym sukcesem, w pozyskaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tak szanowni Państwo w Poznaniu docenili organizację III Biegu im Józefa Noji w Pęckowie w Gminie Drawsko i udzielono stowarzyszeniu dotacji na zakup pomiaru czasu, zakup pamiątkowych medali, zakup nagród oraz zorganizowanie posiłków.
Taki sztab ludzi pracował na to, aby punktualnie o 10.00 12 września 2021r. zawodnicy wystartowali, po oddaniu strzału przez Ryszarda Kielczyka Prezesa Odlewni Żeliwa Drawski s .a. w asyście Wójta, Przewodniczącego Rady, Sołtysa Pęckowa, Prezesa ZKiW sp. z o.o. oraz Krzysztofa Paszyka Posła na Sejm RP.
Biegaczy startowali nasi olimpijczycy z Moskwy 80* Bogusława i Adam Tomasiak. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy takich mieszkańców, że ukochali Gminę Drawsko i tu zamieszkali.
Zawodnicy na trasie nie dali nam długiego czasu na przerwę, bo zwycięzca biegu Mateusz Lipiński z Poznania pojawił się na mecie po czasie 0:31:42.
Pozostałe wyniki-osoby nagrodzone w kategorii open i kategoriach wiekowych w załączeniu dokumenty PDF.
A na mecie oczywiście ,, VIP’’ wręczający każdemu biegaczowi medal pamiątkowy z wizerunkiem Józefa Noji i sentencją, która niezmiennie jemu towarzyszyła, słowa Św. Pawła: ,,W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem.”
Po wbiegnięciu ostatniego zawodnika na metę organizatorzy-stowarzyszenie zrealizowali zapowiedziany po raz pierwszy Bieg Malucha. Przeżycia-bezcenne. I pewnie równie ważne dla rodziców i dla uczestniczących 40 dzieci, które miały niesamowitą frajdę pokonać część trasy-100 metrów biegu i otrzymać pamiątkowy medal i drobny upominek.
O naszych dzieciach i młodzieży pamiętamy i już dziś zapraszamy na 8 października do Pęckowa, bo wtedy szkoła podstawowa w Pęckowie, po uzgodnieniu z Dyrektorką,  zorganizuje kolejny Cross im. Józefa Noji, aby tradycji stało się zadość, duktami leśnymi, którymi biegał sam Józef Noji.
12.15. dekoracja zwycięzców.
To moment, na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy.
Zwycięzców nagradzali: władze gminy- Wójt Gminy, Przewodniczący Rady, Prezes Odlewni Żeliwa ,,Drawski’’ s. a., Prezes ZKiW sp z o.o., Sołtys Pęckowa, Prezes Stowarzyszenia oraz obecny Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wizyta Marszałka była znakomita okazja do omówienia bieżących wspólnych spraw realizowanych przy wsparciu Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
W związku z tym iż Wójt, Sołtys i Sekretarz Gminy pokonali trasę biegu wczesniej, w piątek 10 września,  z uwagi na obowiązki podczas biegu, Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia wręczył na dowód tego co zapowiedzieli rok wcześnie, pamiątkowe statuetki, bo ,,charakter to umiejętność realizowania postanowień długo po tym, jak opadł już entuzjazm z jakim je powziąłeś''.
W naszym biegu nagrodziliśmy pucharami Wójta Gminy Drawsko 3 biegaczy i biegaczki najlepsze z Gminy Drawsko, a ponadto najlepszy i najlepsza z naszej gminy otrzymali nagrody ufundowane przez Elżbietę i Ryszarda Kielczyk. Wyniki również w załączonych dokumentach PDF.
W tym roku przewidzieliśmy również Puchary Prezesa Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych dla najlepszej biegaczki i biegacza z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, którymi okazali się Rozalia Gapska i Karol Helak. Puchary wręczył Henryk Kolasiński członek Zarządu Powiatowego Zrzeszenia LZS.  
Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Drawska Janusza Ratajczaka i Anny Giś nagrody i statuetki ufundowała Sołtys wsi Drawsko Agnieszka Giś.
Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Drawskiego Młyna nagrody i statuetki ufundowali również Elżbieta i Ryszard Kielczyk oraz Piotra Krystek Sołtys wsi Drawski Młyn. Te trofea otrzymali Jarosław Piątek i Magdalena Kubiś.
I wreszcie, tradycyjnie dla najlepszej zawodniczki i zawodnika z Pęckowa nagrody ufundowali Leszek Matelski Sołtys wsi Pęckowo oraz Krystian Kawczyński Prezes LZS Orzeł Pęckowo. A otrzymali je nie kto inny jak Rozalia Gapska i Judkowiak Rafał.  
Najstarszego Józefa Wronę z Wielenia i najmłodszego Jakuba Prętkiego z Lulinka zawodnika uhonorował Leszek Matelski firma LESMAT.
Najmłodszą zawodniczką z Gminy Drawsko była Dagmara Sikora.
Najlepsi parafianie Parafii Drawsko- upominki ufundował ksiądz dziekan Piotr Matuszewski otrzymali Jarosław Piątek, Janusz Ratajczak, Eugeniusz Koza.
I tak, dziś, już wspominamy III Bieg im. Józefa Noji w Pęckowie.
Słowo które należy teraz powiedzieć to DZIĘKUJĘ. Dziękujemy wszystkim sponsorom ( lista wg Prezesa Stowarzyszenia):
,,1) Odlewnia Żeliwa Drawski s. a. w Drawskim Młynie
2) Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
3) Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki
4) Gmina Drawsko  
5) Szkoła Podstawowa im. Józefa Noji w Pęckowie
6) Danex Rosko
7) Branderup Wieleń
8) Thule Group Huta Szklana
9) Lidl Polska
10) Sklep Spożywczo- Przemysłowy ,,U Ireny”
11) Bank Spółdzielczy Wieleń
12) Piekarnia Promyk s. c. Czesław i Marian Rybak Pęckowo
13) Stowarzyszenie Klub Seniora ,, Złote Lata’’ Pęckowo
14) Tartak Wojewoda Pęckowo
15) Black In Tatto- Krystian Ciebielski Drawsko
16) ,,Gajdkomp’’ Usługi Informatyczne Sylwia Gajdzińska Wieleń
17) Zakład Kanalizacji i wodociągów sp z o.o. w Drawsku Prezes Kawczyński Krystian
18) Fryzjer Damsko- Męski ,,KAMA’’ Drawsko
19) Zakład Fryzjerski ,, Styl’’ Majzlik Henryk Drezdenko
20) Zakład Karny Wronki
21) Bistro MŁYN- Kapuścińska Sylwia Drawski Młyn
22) Przedsiębiorstwo Handlowe Kurhan Jerzy Kurowski Drawsko
23) Sklep Spożywczo- Przemysłowy Jolanta Dymek Pęckowo
24) Sołtys i Rada Sołecka wsi Pęckowo
25) Sołtys wsi Drawski Młyn
26) Sołtys wsi Drawsko
27) Bacca, Hultaj, Devaldano Drawski Młyn
28) Elżbieta, Ryszard Kielczyk Drawski Młyn
29) LZS Orzeł Pęckowo
30) Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe DMT
31) Salon Kosmetyczny ,, Charmine Beauty by Sandra Boch”
32) Kinga Auto SPA Odświeżanie i pranie tapicerek samochodowych mebli tapicerowanych
33) Zakład Inżynierii Lądowej Michał Turostowski
34) Zakład Kosmetyczny Iwona Passia
35) Kwiaciarnia ,, Koliberek” Izabella i Rafał Heft
36) Zakład Masarski Anna i Tomasz Kowal Drawski Młyn
37) Kawczyński Krystian Radny Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
38) PSB Mrówka Krzyż Wlkp.
39) Skład Węgla Nowak Drawski Młyn
40) Usługi Brukarskie Mariusz Jasioski Pęckowo
41) Firma Handlowa Jerzyk Jerzy Piotr Pęckowo
42) Mechanika pojazdowa Lesmat Leszek Matelski
43) Parafia Drawsko
44) Stowarzyszenie,, Biegacze Józefa Noji”’’
 
oraz Jan Pertek Dyrektor MCK Czarnków.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali, pomagali, szczególnie wszystkim strażakom z naszych jednostek pod dowództwem Jana Matuszczaka Gminnego Komendanta OSP, którzy zabezpieczali drogi na trasie biegu oraz objazdy.
Dziś mogę powiedzieć, po pokonaniu trasy biegu, że ,,na początku bardzo trudno zrozumieć, że w bieganiu nie chodzi o to, aby pokonać innych biegaczy. W końcu jednak uświadamiasz sobie, że Twoim rywalem jest ten cichy głosik wewnątrz Ciebie, który namawia Cię, abyś przestał.”
Do zobaczenia za rok w Pęckowie 11 września 2022r.
W imieniu Organizatorów:
Stowarzyszenia Biegacze im. Józefa Noj i Samorządu Gminy Drawsko
(-) Anna Fręś
Sekretarz Gminy Drawsko
 
 

Galeria:

SKM_wyniki1.jpg SKM_wyniki10.jpg SKM_wyniki11.jpg SKM_wyniki12.jpg SKM_wyniki13.jpg SKM_wyniki2.jpg SKM_wyniki3.jpg SKM_wyniki4.jpg SKM_wyniki5.jpg SKM_wyniki6.jpg SKM_wyniki7.jpg SKM_wyniki8.jpg SKM_wyniki9.jpg _OM_7313.jpg _OM_7315.jpg _OM_7318.jpg _OM_7319.jpg _OM_7320.jpg _OM_7322.jpg _OM_7323.jpg _OM_7324.jpg _OM_7325.jpg _OM_7328.jpg _OM_7330.jpg _OM_7331.jpg _OM_7332.jpg _OM_7333.jpg _OM_7334.jpg _OM_7336.jpg _OM_7339.jpg _OM_7340.jpg _OM_7341.jpg _OM_7342.jpg _OM_7345.jpg _OM_7347.jpg _OM_7348.jpg _OM_7349.jpg _OM_7350.jpg _OM_7351.jpg _OM_7353.jpg _OM_7356.jpg _OM_7358.jpg _OM_7360.jpg _OM_7362.jpg _OM_7363.jpg _OM_7365.jpg _OM_7368.jpg _OM_7370.jpg _OM_7371.jpg _OM_7372.jpg _OM_7374.jpg _OM_7376.jpg _OM_7377.jpg _OM_7378.jpg _OM_7379.jpg _OM_7382.jpg _OM_7384.jpg _OM_7387.jpg _OM_7389.jpg _OM_7392.jpg _OM_7393.jpg _OM_7394.jpg _OM_7397.jpg _OM_7398.jpg _OM_7399.jpg _OM_7401.jpg _OM_7402.jpg _OM_7403.jpg _OM_7404.jpg _OM_7405.jpg _OM_7406.jpg _OM_7407.jpg _OM_7409.jpg _OM_7412.jpg _OM_7414.jpg _OM_7415.jpg _OM_7416.jpg _OM_7418.jpg _OM_7420.jpg _OM_7421.jpg _OM_7422.jpg _OM_7424.jpg _OM_7426.jpg _OM_7428.jpg _OM_7429.jpg _OM_7430.jpg _OM_7431.jpg _OM_7432.jpg _OM_7433.jpg _OM_7435.jpg _OM_7437.jpg _OM_7439.jpg _OM_7441.jpg _OM_7442.jpg _OM_7445.jpg _OM_7446.jpg _OM_7448.jpg _OM_7450.jpg _OM_7452.jpg _OM_7453.jpg _OM_7455.jpg _OM_7457.jpg _OM_7458.jpg _OM_7460.jpg _OM_7463.jpg _OM_7464.jpg _OM_7465.jpg _OM_7467.jpg _OM_7468.jpg _OM_7469.jpg _OM_7472.jpg _OM_7476.jpg _OM_7478.jpg _OM_7482.jpg _OM_7485.jpg _OM_7486.jpg _OM_7488.jpg _OM_7489.jpg _OM_7490.jpg _OM_7493.jpg _OM_7494.jpg _OM_7496.jpg _OM_7497.jpg _OM_7499.jpg _OM_7500.jpg _OM_7502.jpg _OM_7503.jpg _OM_7504.jpg _OM_7505.jpg _OM_7506.jpg _OM_7508.jpg _OM_7509.jpg _OM_7510.jpg _OM_7511.jpg _OM_7512.jpg _OM_7513.jpg _OM_7514.jpg _OM_7516.jpg _OM_7517.jpg _OM_7519.jpg _OM_7522.jpg _OM_7524.jpg _OM_7526.jpg _OM_7532.jpg _OM_7533.jpg _OM_7534.jpg _OM_7535.jpg _OM_7536.jpg _OM_7537.jpg _OM_7538.jpg _OM_7539.jpg _OM_7540.jpg _OM_7542.jpg _OM_7543.jpg _OM_7544.jpg _OM_7545.jpg _OM_7546.jpg _OM_7548.jpg _OM_7549.jpg _OM_7550.jpg _OM_7551.jpg _OM_7552.jpg _OM_7555.jpg _OM_7557.jpg _OM_7559.jpg _OM_7561.jpg _OM_7562.jpg _OM_7563.jpg _OM_7564.jpg _OM_7565.jpg _OM_7567.jpg _OM_7568.jpg _OM_7569.jpg _OM_7570.jpg _OM_7571.jpg _OM_7573.jpg _OM_7574.jpg _OM_7576.jpg _OM_7577.jpg _OM_7578.jpg _OM_7580.jpg _OM_7581.jpg _OM_7582.jpg _OM_7585.jpg _OM_7586.jpg _OM_7587.jpg _OM_7588.jpg _OM_7590.jpg _OM_7591.jpg _OM_7593.jpg _OM_7595.jpg _OM_7596.jpg _OM_7598.jpg _OM_7600.jpg _OM_7601.jpg _OM_7602.jpg _OM_7604.jpg _OM_7605.jpg _OM_7606.jpg _OM_7607.jpg _OM_7608.jpg _OM_7609.jpg _OM_7610.jpg _OM_7611.jpg _OM_7612.jpg _OM_7615.jpg _OM_7616.jpg _OM_7617.jpg _OM_7619.jpg _OM_7620.jpg _OM_7621.jpg _OM_7623.jpg _OM_7624.jpg _OM_7625.jpg _OM_7627.jpg _OM_7628.jpg _OM_7629.jpg _OM_7630.jpg _OM_7632.jpg _OM_7634.jpg _OM_7635.jpg _OM_7637.jpg _OM_7639.jpg _OM_7640.jpg _OM_7643.jpg _OM_7645.jpg _OM_7647.jpg _OM_7648.jpg _OM_7649.jpg _OM_7650.jpg _OM_7651.jpg _OM_7654.jpg _OM_7656.jpg _OM_7657.jpg _OM_7659.jpg _OM_7660.jpg _OM_7663.jpg _OM_7665.jpg _OM_7667.jpg _OM_7669.jpg _OM_7671.jpg _OM_7672.jpg _OM_7674.jpg _OM_7675.jpg _OM_7676.jpg _OM_7677.jpg _OM_7679.jpg _OM_7681.jpg _OM_7682.jpg _OM_7684.jpg _OM_7686.jpg _OM_7687.jpg _OM_7691.jpg _OM_7692.jpg _OM_7694.jpg _OM_7696.jpg _OM_7698.jpg _OM_7700.jpg _OM_7701.jpg _OM_7703.jpg _OM_7704.jpg _OM_7705.jpg _OM_7706.jpg _OM_7707.jpg _OM_7709.jpg _OM_7710.jpg _OM_7712.jpg _OM_7714.jpg _OM_7715.jpg _OM_7717.jpg _OM_7720.jpg _OM_7721.jpg _OM_7722.jpg _OM_7724.jpg _OM_7726.jpg _OM_7728.jpg _OM_7730.jpg _OM_7731.jpg _OM_7732.jpg _OM_7737.jpg _OM_7738.jpg _OM_7739.jpg _OM_7741.jpg _OM_7744.jpg _OM_7746.jpg _OM_7750.jpg _OM_7752.jpg _OM_7754.jpg _OM_7756.jpg _OM_7758.jpg _OM_7759.jpg _OM_7760.jpg _OM_7761.jpg _OM_7763.jpg _OM_7764.jpg _OM_7765.jpg _OM_7766.jpg _OM_7768.jpg _OM_7769.jpg _OM_7770.jpg _OM_7774.jpg _OM_7776.jpg _OM_7778.jpg _OM_7780.jpg _OM_7781.jpg _OM_7783.jpg _OM_7784.jpg _OM_7785.jpg _OM_7786.jpg _OM_7787.jpg _OM_7788.jpg _OM_7789.jpg _OM_7790.jpg _OM_7791.jpg _OM_7792.jpg _OM_7794.jpg _OM_7795.jpg _OM_7797.jpg _OM_7798.jpg _OM_7799.jpg _OM_7803.jpg _OM_7804.jpg _OM_7806.jpg _OM_7807.jpg _OM_7808.jpg _OM_7811.jpg _OM_7815.jpg _OM_7817.jpg _OM_7818.jpg _OM_7820.jpg _OM_7822.jpg _OM_7825.jpg _OM_7826.jpg _OM_7828.jpg _OM_7829.jpg _OM_7831.jpg _OM_7834.jpg _OM_7836.jpg _OM_7837.jpg _OM_7839.jpg _OM_7840.jpg _OM_7841.jpg _OM_7842.jpg _OM_7843.jpg _OM_7844.jpg _OM_7846.jpg _OM_7847.jpg _OM_7848.jpg _OM_7849.jpg _OM_7850.jpg _OM_7851.jpg _OM_7852.jpg _OM_7853.jpg _OM_7854.jpg _OM_7855.jpg _OM_7856.jpg _OM_7857.jpg _OM_7858.jpg _OM_7860.jpg _OM_7861.jpg _OM_7863.jpg _OM_7866.jpg _OM_7868.jpg _OM_7869.jpg _OM_7871.jpg _OM_7872.jpg _OM_7873.jpg _OM_7874.jpg _OM_7877.jpg _OM_7878.jpg _OM_7879.jpg _OM_7881.jpg _OM_7885.jpg _OM_7886.jpg _OM_7887.jpg _OM_7888.jpg _OM_7889.jpg _OM_7890.jpg _OM_7891.jpg _OM_7892.jpg _OM_7893.jpg _OM_7894.jpg _OM_7896.jpg _OM_7899.jpg _OM_7900.jpg _OM_7902.jpg _OM_7904.jpg _OM_7905.jpg _OM_7907.jpg _OM_7910.jpg _OM_7911.jpg _OM_7912.jpg _OM_7913.jpg _OM_7914.jpg _OM_7915.jpg _OM_7917.jpg _OM_7918.jpg _OM_7919.jpg _OM_7920.jpg _OM_7921.jpg _OM_7922.jpg _OM_7925.jpg _OM_7926.jpg _OM_7927.jpg _OM_7937.jpg _OM_7938.jpg _OM_7939.jpg _OM_7940.jpg _OM_7941.jpg _OM_7942.jpg _OM_7943.jpg _OM_7945.jpg _OM_7946.jpg _OM_7951.jpg _OM_7952.jpg _OM_7953.jpg _OM_7955.jpg _OM_7957.jpg _OM_7958.jpg _OM_7959.jpg _OM_7961.jpg _OM_7962.jpg _OM_7963.jpg _OM_7964.jpg _OM_7966.jpg _OM_7967.jpg _OM_7969.jpg _OM_7972.jpg _OM_7973.jpg _OM_7974.jpg _OM_7975.jpg _OM_7976.jpg _OM_7977.jpg _OM_7978.jpg _OM_7979.jpg _OM_7980.jpg _OM_7981.jpg _OM_7983.jpg _OM_7984.jpg _OM_7985.jpg _OM_7986.jpg _OM_7988.jpg _OM_7989.jpg _OM_7990.jpg _OM_7991.jpg _OM_7993.jpg _OM_7994.jpg _OM_7997.jpg _OM_7998.jpg _OM_7999.jpg _OM_8001.jpg _OM_8002.jpg _OM_8003.jpg _OM_8004.jpg _OM_8005.jpg _OM_8009.jpg _OM_8010.jpg _OM_8012.jpg _OM_8013.jpg _OM_8014.jpg _OM_8015.jpg _OM_8016.jpg _OM_8017.jpg _OM_8018.jpg _OM_8020.jpg _OM_8021.jpg _OM_8022.jpg _OM_8023.jpg _OM_8024.jpg _OM_8025.jpg _OM_8026.jpg _OM_8027.jpg _OM_8028.jpg _OM_8029.jpg _OM_8030.jpg _OM_8031.jpg _OM_8032.jpg _OM_8034.jpg _OM_8036.jpg _OM_8037.jpg _OM_8038.jpg _OM_8039.jpg _OM_8040.jpg _OM_8041.jpg _OM_8042.jpg _OM_8043.jpg _OM_8044.jpg _OM_8045.jpg _OM_8046.jpg _OM_8047.jpg _OM_8048.jpg _OM_8049.jpg _OM_8050.jpg _OM_8051.jpg _OM_8052.jpg _OM_8053.jpg _OM_8054.jpg _OM_8055.jpg _OM_8056.jpg _OM_8057.jpg _OM_8058.jpg _OM_8059.jpg _OM_8060.jpg _OM_8061.jpg _OM_8062.jpg _OM_8063.jpg _OM_8064.jpg _OM_8065.jpg _OM_8066.jpg _OM_8067.jpg _OM_8068.jpg _OM_8069.jpg _OM_8070.jpg _OM_8072.jpg _OM_8073.jpg _OM_8074.jpg _OM_8075.jpg _OM_8076.jpg _OM_8078.jpg _OM_8079.jpg _OM_8080.jpg _OM_8083.jpg _OM_8084.jpg _OM_8085.jpg _OM_8086.jpg _TOM1461.jpg _TOM1462.jpg _TOM1463.jpg _TOM1464.jpg _TOM1465.jpg _TOM1466.jpg _TOM1467.jpg _TOM1468.jpg _TOM1471.jpg _TOM1472.jpg _TOM1473.jpg _TOM1474.jpg _TOM1476.jpg _TOM1478.jpg _TOM1480.jpg _TOM1483.jpg _TOM1484.jpg _TOM1486.jpg _TOM1488.jpg _TOM1489.jpg _TOM1491.jpg _TOM1492.jpg _TOM1495.jpg _TOM1497.jpg _TOM1498.jpg _TOM1503.jpg _TOM1506.jpg _TOM1509.jpg _TOM1511.jpg _TOM1513.jpg _TOM1516.jpg _TOM1518.jpg _TOM1521.jpg _TOM1524.jpg _TOM1525.jpg _TOM1528.jpg _TOM1529.jpg _TOM1531.jpg _TOM1533.jpg _TOM1536.jpg _TOM1537.jpg _TOM1538.jpg _TOM1539.jpg _TOM1541.jpg _TOM1543.jpg _TOM1544.jpg _TOM1546.jpg _TOM1547.jpg _TOM1548.jpg _TOM1549.jpg _TOM1550.jpg _TOM1551.jpg _TOM1553.jpg _TOM1555.jpg _TOM1556.jpg _TOM1558.jpg _TOM1560.jpg _TOM1561.jpg _TOM1563.jpg _TOM1565.jpg _TOM1566.jpg _TOM1568.jpg _TOM1569.jpg _TOM1573.jpg _TOM1574.jpg _TOM1575.jpg _TOM1576.jpg _TOM1577.jpg _TOM1578.jpg _TOM1579.jpg _TOM1581.jpg _TOM1583.jpg _TOM1586.jpg _TOM1589.jpg _TOM1592.jpg _TOM1595.jpg _TOM1598.jpg _TOM1601.jpg _TOM1602.jpg _TOM1603.jpg _TOM1604.jpg _TOM1608.jpg _TOM1609.jpg _TOM1610.jpg _TOM1611.jpg _TOM1612.jpg _TOM1613.jpg _TOM1618.jpg _TOM1619.jpg _TOM1620.jpg _TOM1621.jpg _TOM1624.jpg _TOM1627.jpg _TOM1628.jpg _TOM1630.jpg _TOM1631.jpg _TOM1632.jpg _TOM1633.jpg _TOM1634.jpg _TOM1635.jpg _TOM1637.jpg _TOM1638.jpg _TOM1639.jpg _TOM1641.jpg _TOM1642.jpg _TOM1643.jpg _TOM1645.jpg _TOM1646.jpg _TOM1648.jpg _TOM1650.jpg _TOM1651.jpg _TOM1653.jpg _TOM1655.jpg _TOM1658.jpg _TOM1659.jpg _TOM1661.jpg _TOM1662.jpg _TOM1663.jpg _TOM1666.jpg _TOM1669.jpg _TOM1670.jpg _TOM1672.jpg _TOM1673.jpg _TOM1674.jpg _TOM1675.jpg _TOM1678.jpg _TOM1680.jpg _TOM1684.jpg _TOM1686.jpg _TOM1687.jpg _TOM1688.jpg _TOM1691.jpg _TOM1693.jpg _TOM1697.jpg _TOM1700.jpg _TOM1701.jpg _TOM1703.jpg _TOM1705.jpg _TOM1707.jpg _TOM1709.jpg _TOM1711.jpg _TOM1712.jpg _TOM1714.jpg _TOM1715.jpg _TOM1717.jpg _TOM1718.jpg _TOM1719.jpg _TOM1720.jpg _TOM1721.jpg _TOM1722.jpg _TOM1723.jpg _TOM1724.jpg _TOM1725.jpg _TOM1726.jpg _TOM1727.jpg _TOM1728.jpg _TOM1729.jpg _TOM1730.jpg _TOM1731.jpg _TOM1732.jpg _TOM1733.jpg _TOM1734.jpg _TOM1736.jpg _TOM1737.jpg _TOM1740.jpg _TOM1741.jpg _TOM1742.jpg _TOM1750.jpg _TOM1752.jpg _TOM1757.jpg _TOM1759.jpg _TOM1760.jpg _TOM1761.jpg _TOM1762.jpg _TOM1764.jpg _TOM1766.jpg _TOM1768.jpg _TOM1769.jpg _TOM1770.jpg _TOM1771.jpg _TOM1772.jpg _TOM1774.jpg _TOM1776.jpg _TOM1777.jpg _TOM1778.jpg _TOM1779.jpg _TOM1781.jpg _TOM1784.jpg _TOM1785.jpg _TOM1786.jpg _TOM1787.jpg _TOM1788.jpg _TOM1789.jpg _TOM1790.jpg _TOM1791.jpg _TOM1792.jpg _TOM1794.jpg _TOM1795.jpg _TOM1796.jpg _TOM1798.jpg _TOM1800.jpg _TOM1801.jpg _TOM1803.jpg _TOM1804.jpg _TOM1806.jpg _TOM1807.jpg _TOM1808.jpg _TOM1809.jpg _TOM1810.jpg _TOM1814.jpg _TOM1816.jpg _TOM1817.jpg _TOM1819.jpg _TOM1826.jpg _TOM1828.jpg _TOM1830.jpg _TOM1831.jpg _TOM1832.jpg _TOM1833.jpg _TOM1834.jpg _TOM1838.jpg _TOM1839.jpg _TOM1840.jpg _TOM1843.jpg _TOM1845.jpg _TOM1847.jpg _TOM1850.jpg _TOM1852.jpg _TOM1855.jpg _TOM1856.jpg _TOM1857.jpg _TOM1862.jpg _TOM1863.jpg _TOM1864.jpg _TOM1866.jpg _TOM1871.jpg _TOM1872.jpg _TOM1873.jpg _TOM1877.jpg _TOM1879.jpg _TOM1880.jpg _TOM1884.jpg _TOM1885.jpg _TOM1887.jpg _TOM1888.jpg _TOM1889.jpg _TOM1896.jpg _TOM1900.jpg _TOM1902.jpg _TOM1905.jpg _TOM1906.jpg _TOM1907.jpg _TOM1908.jpg _TOM1909.jpg _TOM1910.jpg _TOM1911.jpg _TOM1912.jpg _TOM1913.jpg _TOM1915.jpg _TOM1917.jpg _TOM1918.jpg _TOM1919.jpg _TOM1922.jpg _TOM1925.jpg _TOM1927.jpg _TOM1928.jpg _TOM1930.jpg _TOM1932.jpg _TOM1934.jpg _TOM1935.jpg _TOM1937.jpg _TOM1939.jpg _TOM1940.jpg _TOM1944.jpg _TOM1946.jpg _TOM1949.jpg _TOM1950.jpg _TOM1952.jpg _TOM1954.jpg _TOM1956.jpg _TOM1958.jpg _TOM1959.jpg _TOM1961.jpg _TOM1962.jpg _TOM1964.jpg _TOM1965.jpg _TOM1966.jpg _TOM1969.jpg _TOM1970.jpg _TOM1978.jpg _TOM1979.jpg _TOM1981.jpg _TOM1983.jpg _TOM1985.jpg _TOM1987.jpg _TOM1989.jpg _TOM1991.jpg _TOM1993.jpg _TOM1994.jpg _TOM1996.jpg _TOM1998.jpg _TOM1999.jpg _TOM2000.jpg _TOM2001.jpg _TOM2002.jpg _TOM2003.jpg _TOM2004.jpg _TOM2006.jpg _TOM2007.jpg _TOM2012.jpg _TOM2013.jpg _TOM2014.jpg _TOM2016.jpg _TOM2017.jpg _TOM2019.jpg _TOM2024.jpg _TOM2025.jpg _TOM2027.jpg _TOM2029.jpg _TOM2030.jpg _TOM2031.jpg _TOM2034.jpg _TOM2036.jpg _TOM2038.jpg _TOM2039.jpg _TOM2041.jpg _TOM2043.jpg _TOM2047.jpg _TOM2049.jpg _TOM2052.jpg _TOM2053.jpg _TOM2054.jpg _TOM2056.jpg _TOM2059.jpg _TOM2061.jpg _TOM2062.jpg _TOM2064.jpg _TOM2065.jpg _TOM2066.jpg _TOM2067.jpg _TOM2069.jpg _TOM2070.jpg _TOM2071.jpg _TOM2072.jpg _TOM2073.jpg _TOM2075.jpg _TOM2079.jpg _TOM2081.jpg _TOM2083.jpg _TOM2085.jpg _TOM2086.jpg _TOM2087.jpg _TOM2088.jpg _TOM2091.jpg _TOM2092.jpg _TOM2094.jpg _TOM2095.jpg _TOM2096.jpg _TOM2097.jpg _TOM2099.jpg _TOM2100.jpg _TOM2101.jpg _TOM2102.jpg _TOM2103.jpg _TOM2104.jpg _TOM2105.jpg _TOM2106.jpg _TOM2108.jpg _TOM2113.jpg _TOM2114.jpg _TOM2115.jpg _TOM2116.jpg _TOM2121.jpg _TOM2123.jpg _TOM2127.jpg _TOM2128.jpg _TOM2130.jpg _TOM2133.jpg _TOM2136.jpg _TOM2137.jpg _TOM2138.jpg _TOM2139.jpg _TOM2140.jpg _TOM2144.jpg _TOM2146.jpg _TOM2149.jpg _TOM2150.jpg _TOM2151.jpg _TOM2152.jpg _TOM2153.jpg _TOM2158.jpg _TOM2159.jpg _TOM2162.jpg _TOM2163.jpg _TOM2164.jpg _TOM2168.jpg _TOM2169.jpg _TOM2170.jpg _TOM2171.jpg _TOM2172.jpg _TOM2173.jpg _TOM2174.jpg _TOM2176.jpg _TOM2178.jpg _TOM2180.jpg _TOM2181.jpg _TOM2182.jpg _TOM2183.jpg _TOM2186.jpg _TOM2188.jpg _TOM2190.jpg _TOM2192.jpg _TOM2193.jpg _TOM2194.jpg _TOM2195.jpg _TOM2196.jpg _TOM2199.jpg _TOM2201.jpg _TOM2202.jpg _TOM2204.jpg _TOM2205.jpg _TOM2206.jpg _TOM2208.jpg _TOM2210.jpg _TOM2212.jpg _TOM2215.jpg _TOM2216.jpg _TOM2217.jpg _TOM2218.jpg _TOM2220.jpg _TOM2221.jpg _TOM2222.jpg _TOM2225.jpg _TOM2228.jpg _TOM2229.jpg _TOM2230.jpg _TOM2231.jpg _TOM2232.jpg _TOM2235.jpg _TOM2236.jpg _TOM2237.jpg _TOM2238.jpg _TOM2239.jpg _TOM2240.jpg _TOM2243.jpg _TOM2244.jpg _TOM2245.jpg _TOM2246.jpg _TOM2248.jpg _TOM2249.jpg _TOM2251.jpg _TOM2252.jpg _TOM2255.jpg _TOM2258.jpg _TOM2260.jpg _TOM2261.jpg _TOM2264.jpg _TOM2266.jpg _TOM2269.jpg _TOM2270.jpg _TOM2271.jpg _TOM2274.jpg _TOM2275.jpg _TOM2276.jpg _TOM2278.jpg _TOM2279.jpg _TOM2281.jpg _TOM2285.jpg _TOM2287.jpg _TOM2288.jpg _TOM2289.jpg _TOM2290.jpg _TOM2291.jpg _TOM2292.jpg _TOM2295.jpg _TOM2298.jpg _TOM2299.jpg _TOM2304.jpg _TOM2305.jpg _TOM2306.jpg _TOM2308.jpg _TOM2311.jpg _TOM2313.jpg _TOM2314.jpg _TOM2316.jpg _TOM2318.jpg _TOM2319.jpg _TOM2320.jpg _TOM2321.jpg _TOM2323.jpg _TOM2324.jpg _TOM2325.jpg _TOM2326.jpg _TOM2327.jpg _TOM2328.jpg _TOM2329.jpg _TOM2333.jpg _TOM2334.jpg _TOM2337.jpg _TOM2339.jpg _TOM2340.jpg _TOM2342.jpg _TOM2343.jpg _TOM2345.jpg _TOM2347.jpg _TOM2348.jpg _TOM2349.jpg _TOM2350.jpg _TOM2353.jpg _TOM2354.jpg _TOM2357.jpg _TOM2358.jpg _TOM2360.jpg _TOM2362.jpg _TOM2363.jpg _TOM2366.jpg _TOM2368.jpg _TOM2370.jpg _TOM2371.jpg _TOM2372.jpg _TOM2373.jpg _TOM2376.jpg _TOM2377.jpg _TOM2378.jpg _TOM2379.jpg _TOM2380.jpg _TOM2381.jpg _TOM2382.jpg _TOM2383.jpg _TOM2384.jpg _TOM2386.jpg _TOM2387.jpg _TOM2388.jpg _TOM2389.jpg _TOM2391.jpg _TOM2392.jpg _TOM2393.jpg _TOM2395.jpg _TOM2397.jpg _TOM2398.jpg _TOM2399.jpg _TOM2400.jpg _TOM2401.jpg _TOM2402.jpg _TOM2403.jpg _TOM2404.jpg _TOM2406.jpg _TOM2407.jpg _TOM2408.jpg _TOM2409.jpg _TOM2410.jpg _TOM2411.jpg _TOM2412.jpg _TOM2415.jpg _TOM2416.jpg _TOM2417.jpg _TOM2419.jpg _TOM2421.jpg _TOM2422.jpg _TOM2423.jpg _TOM2424.jpg _TOM2425.jpg _TOM2427.jpg _TOM2429.jpg _TOM2430.jpg _TOM2431.jpg _TOM2432.jpg _TOM2433.jpg _TOM2434.jpg _TOM2436.jpg _TOM2438.jpg _TOM2439.jpg _TOM2440.jpg _TOM2441.jpg _TOM2442.jpg

Pliki do pobrania: