Gmina
Drawsko

Blue Green, Dzierżązno Wielkie 21.08.2021 r.


Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na Blue-Green Country&Blues Festival połączony z piknikiem ekologicznym do Dzierżążna Wielkiego w sobotę 21 sierpnia. Wstęp na całą imprezę jest darmowy.

To druga edycja Festiwalu – który początkowo nosił nazwę „Przystanek Dzierżążno” – po rocznej przerwie wymuszonej przez pandemię. Tym bardziej nie możemy się doczekać kolejnej porcji muzycznych wrażeń. Blue-Green Country&Blues Festival odbywa się w pięknej oprawie – w kameralnym amfiteatrze nad brzegiem jeziora Dzierżążno, w sercu ogromnego kompleksu leśnego na północnych krańcach Wielkopolski. Festiwal organizują: Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki „Bukówka” oraz Gmina Wieleń. Głównymi Sponsorami imprezy są: KFC, Cedo Sp. z o.o., Tartak Patria-Top Wieleń Sp. z o.o. oraz firma Jawi. Patronat honorowy objęli: Marszałek Woj. Wielkopolskiego, Marek Woźniak oraz Burmistrz Wielenia, Elżbieta Rybarczyk.   Partnerzy medialni to: Telewizja Asta z Piły, „Tygodnik Pilski” oraz „Nadnoteckie Echa”. Pomysłodawcą Festiwalu i jego głównym organizatorem jest tak naprawdę jeden człowiek – pasjonat muzyki i animator wydarzeń kulturalnych, lonesome cowboy, Andrzej Wojciechowski. To na jego „zew” 2 lata temu stawili się w Dzierżążnie tacy wyjadacze, jak Sławek Wierzcholski ze swoją Nocną Zmianą Bluesa czy Robert Kordylewski – wirtuoz gitary fingerstyle i profesor bluesa, a także charyzmatyczny śpiewający kowboj – Paweł Bączkowski, który powróci i w tym roku. Program tegorocznego Festiwalu prezentuje się bardzo ciekawie 

14.30-17.00 Eko-Piknik obok sceny festiwalowej

Eko-Piknik zgromadzi w jednym miejscu i czasie szerokie grono producentów i usługodawców mogących zapewnić kompleksowe rozwiązania proekologiczne dla gospodarstw domowych. Każdy będzie mógł poznać szczegóły takich rozwiązań, uzupełnić wiedzę, policzyć oszczędności i podjąć mądre decyzje na przyszłość. Nie zabraknie pysznego naturalnego jedzenia od lokalnych producentów.

17.00 – start Festiwalu

Paweł Bączkowski solo

Heavylites (Piła, Ujście)

The Mood Breakers (Warszawa)

Ślad (Strzegom)

Miron Nalepa Band (Piła, Wrocław)

zamknięcie Festiwalu – ‘round midnight

 

MIRON NALEPA BAND

Oto jeden z najlepszych w Polsce zespołów grających utwory Breakout i Tadeusza Nalepy, wzbogacający klasyczny repertuar o dojrzałe i pełne energii kompozycje autorskie. Bandowi znakomitych muzyków z Piły i Wrocławia przewodzi charyzmatyczny lider, Miron Nalepa – kompozytor, autor tekstów, wokalista i gitarzysta. Jeden z ostatnich z rodziny Nalepów. Zespół prezentuje solidny gitarowy warsztat i pozostaje wierny ideałom polskiego bluesa. Idąc śladami wielkich poprzedników, daje słuchaczom jedyną w swoim rodzaju okazję powrotu do przeszłości i poczucia ducha złotych lat polskiej muzyki rockowej i bluesowej.

PAWEŁ BĄCZKOWSKI (SOLO)

Znany i lubiany artysta countrowy i rock&rollowy. Powinien urodzić się w Teksasie lub w Nashville. To czysty przypadek, że pochodzi z Szamotuł. Wokalista, gitarzysta, songwriter. Bywalec festiwali country, prawdziwy showman w klasycznym amerykańskim stylu. Propagator muzyki country, western, americana i bluegrass na falach radiowych. Na tegorocznej edycji Festiwalu Blue-Green Paweł Bączkowski wystąpi solo – wyłącznie z gitarą i nieodzownym kowbojskim kapeluszem. Spodziewamy się erupcji energii na scenie i imprezy tanecznej przed sceną.

ŚLAD

Zespół Ślad pochodzi ze Strzegomia, Granitowego Serca Polski. Może dlatego rock (skała) nie jest mu obcy. Trzon zespołu stanowią bracia bliźniacy: Rafał i Andrzej Oryńczak. Muzycy grają ze sobą od kilku lat, ale ich doświadczenie sięga o wiele dalej. Ślad prezentuje przede wszystkim utwory autorskie, inspirowane brzmieniem country, bluesa i rocka. Fascynację muzyką amerykańską słychać w każdej kompozycji, których cały zestaw trafił w grudniu 2020 roku na debiutancki album, zatytułowany po prostu „Ślad”.

THE MOOD BREAKERS

Kwartet z Warszawy pozostaje pod głębokim wpływem amerykańskiej tradycji pieśniarskiej. Dwie gitary akustyczne, bas plus cajun oraz trzy męskie harmonizujące głosy to idealny zestaw, aby przywołać klimat americany. Niestety ani Creedence Clearwater Revival, ani Crosby Stills & Nash, z przyczyn obiektywnych, nie mogli pojawić się na Festiwalu. Na szczęście mamy The Mood Breakres.

HEAVYLITES

Grupa niesamowitych muzyków z Piły i okolic. Horyzonty muzyczne i biegłość techniczna poszczególnych członków zespołu oraz niesamowite zgranie i muzyczny „czuj” pozwalają Heavylites na swobodnie poruszanie się po różnych gatunkach. Specjalnie na Blue-Green Festival zespół przygotował set rasowych bluesów. Na scenie nie raz zaiskrzy od gitarowych i klawiszowych popisów solowych. Usłyszymy (nareszcie!) żeński wokal o głębokiej „czarnej” barwie.

Ważna informacja: prosimy wziąć ze sobą zarówno na Eko-Piknik, jak na koncerty festiwalowe zaświadczenie o przebytym szczepieniu, przebytej infekcji COVID-19 bądź negatywny test na obecność wirusa (wykonany najpóźniej 48 godz. przed wejściem na imprezę). 

Andrzej Wojciechowski


Galeria:

logo Blue-Green.jpg Mirin Nalepa_1.jpg plakat-blue-green.jpg Ślad_2.jpg tshirt-blue-green.jpg zaproszenie-blue-green.jpg