Kolejne spotkanie w sprawie organizacji Dożynek Gminnych

Dziś mieliśmy okazję gościć w Urzędzie Gminy Drawsko Proboszcza Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce księdza Daniela Wachowiaka. Okazją do wizyty była potrzeba omówienia przygotowań do Dożynek Gminnych, które w tym roku, oczywiście jeśli sytuacja związana z ciągle panującą pandemią na to pozwoli, zostały zaplanowane 5 września w Piłce.

Ogromna otwartość i przychylność  księdza Daniela Wachowiaka i pozytywne podejście do organizacji dożynek przy parafii napawa optymizmem, że to jedno z najważniejszych świąt w naszej gminie, będzie trwało i uda nam się podziękować rolnikom za trud ich pracy.

Spotkanie z Bartoszem Niezborałą Wójtem Gminy Drawsko i Mariuszem Sikorą Sołtysem wsi Piłka było oczywiście okazją do omówienia innych, wspólnych spraw sołectwa i parafii, w których wsparcie drawskiego samorządu jest niezbędne.

Kolejną naradę zaplanowaliśmy po 15 sierpnia, już bezpośrednio na miejscu, gdzie mają odbyć się  dożynki.

Zapraszamy wszystkich rolników i inne podmioty do współpracy przy organizacji naszych Gminnych Dożynek.

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko