Na roboczo o organizacji III Biegu im. Józefa Noji w Pęckowie

Dziś, w Świetlicy wiejskiej w Pęckowie, spotkaliśmy się po raz pierwszy, aby omówić kwestie dotyczące organizacji III Biegu im. Józefa Noji.

12 września b.r. chcemy, Stowarzyszenie Biegacze Józefa Noji w Pęckowie, Gmina Drawsko, Sołectwo Pęckowo po raz trzeci uczcić pamięć naszego wielkiego rodaka .

Z uwagi na panującą, jeszcze, sytuację pandemiczną postanowiliśmy rozdzielić bieg główny i CROSS dla dzieci szkolnych, który odbędzie się na boisku trawiastym w Pęckowie. Wracamy, tak jak Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko zapowiedział do kontynuacji kilkudziesięcioletniej małego biegu dla najmłodszych.

Dokumentacja organizacji ruch III Biegu im. Józefa Noji już się realizuje i lada moment będzie uzgadniana. Mamy ogromną nadzieję, że uda się i tym razem, po spełnieniu wszystkich wymogów, uzyskać pozytywną opinię dla imprezy.

Bogdan Gapski Prezes Stowarzyszenia, Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko , Leszek Matelski Sołtys Wsi Pęckowo oraz Anna Mazurowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pęckowie uzgodnili kwestie organizacyjne, możliwości finansowe, w tym pozyskane dotacje.

Do współpracy tradycyjnie zapraszamy również Stowarzyszenie Klub Seniora ,,Złote lata’’ oraz LZS Orzeł Pękowo i Ochotnicze Straże Pożarne.

O patronat honorowy poprosiliśmy Ryszarda Kielczyka Prezesa Odlewni Żeliwa      ,,Drawski’’ s. a. w Drawskim Młynie.

Organizacja dwóch pierwszych biegów pokazała jednoznacznie, że impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz naszej gminy, regionu, i wszystkich tych, którym postawa olimpijczyka Józefa Noji jest bliska.

Razem, we współpracy-uda się.

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko