Poradnia K w Drawsku oficjalnie otwarta

O historii tworzenia Poradni K w Drawsku, w nowym miejscu, można by powiedzieć wiele. Sedno działań jest takie, że od 1 grudnia 2020r. Poradnia K w Drawsku działa w nowej lokalizacji, o czym Państwa informowaliśmy.

Do tego sukcesu dążył Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko i wielu współpracujących. To Rada Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego na wniosek Feliksa Łaszcza Starosty Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego przeznaczyła w budżecie kwotę 70 tys. zł, lobbowaną przez Krystiana Kawczyńskiego radnego powiatowego Przewodniczącego Komisji Budżetowo-Gospodarczej oraz Zbigniewa Piątka Przewodniczącego Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu oraz Włodzimierza Gapskiego Członka Rady Społecznej Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Czarnkowie.

To właśnie ta komisja odbyła wczoraj u nas swoje wyjazdowe posiedzenie. Prócz członków komisji mieliśmy okazję gościć w Sali sesyjnej Urzędu Gminy Drawsko Feliksa Łaszcza Starostę Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Kryger, etatowym członkiem zarządu Włodzimierzem Ignasińskim oraz Alicją Dąbrowską Sekretarz Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego. Funkcjonowanie naszej poradni było min. przedmiotem posiedzenia komisji.

Włodarz naszej gminy wraz z wykonawcą inwestycji szczegółowo przedstawił zakres przeprowadzonych robót zadania pn.

Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń szkolnych

z przeznaczeniem na poradnię K i gabinet lekarski wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi.

Zadanie to w pełni było akceptowane przez drawskich radnych, którzy jednogłośnie, pod przewodnictwem Ryszarda Jabłonowskiego, zagłosowali za przeznaczeniem w budżecie Gminy Drawsko 2020r. 87.440,00 zł.

To zadanie pokazuje, tak jak powiedział wczoraj starosta, że współpraca Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego z Gminą Drawsko jest bardzo dobra.

Przykładem kolejnych wspólnych zadań będą, mamy nadzieję, co podkreślał Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, budowa ścieżki Drawsko-Krzyż przy drodze powiatowej i budowa ścieżek asfaltowych od Drawska, przez Pęckowo ( również w kierunku cmentarza) do Piłki.

Posiedzenie Powiatowej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych zakończyło się spotkaniem w Poradni K, gdzie Feliks Łaszcz Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, Ryszard Jabłonowski Przewodniczący Rady Gminy Drawsko, Krystian Kawczyński Prezes Zarządu Zakładu Kanalizacji i Wodociągów sp. z.o.o. –wykonawca inwestycji oraz Zbigniew Piątek Przewodniczący Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi.

Znakomita współpraca z Bożeną Sadowską Dyrektor Powiatowego Szpitala w Czarnkowie pozwoliła min. na odpowiednie wyposażenie obiektu.

Przygotowane przez nas pomieszczenia już obecnie są wykorzystywane przez inne osoby świadczące usługi zdrowotne, co dla nas jako samorządowców jest niezmiernie ważne, bo możemy dać naszym mieszkańcom i nie tylko odpowiednie usługi medyczne, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie niejednokrotnie zgłaszane.

,,Czas i zdrowie to dwa cenne skarby, których ( czasami) nie rozpoznajemy i nie doceniamy dopóki się nie wyczerpią’’.

Niewyczerpanych pokładów czasu i zdrowia życzymy Państwu, szczególnie w obecnej, trudnej dobie pandemii.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko