Projekt Koduj_Pro

Chcesz nauczyć się programowania? Wypożycz z naszej biblioteki bezpłatny dostęp do platformy Liga Niezwykłych Umysłów i weź udział w kursie języka Python i SQL!
Biblioteka Publiczna Gminy Drawsko jest jedną z bibliotek biorących udział w projekcie Koduj_Pro, pozwalającym bezpłatnie wypożyczać użytkownikom biblioteki dostęp do kursów programowania w językach Python i SQL. Kursy realizowane są poprzez platformę Liga Niezwykłych Umysłów stworzoną przez polską firmę Soft Power sp. z o. o. Projekt odbywa się przy współpracy Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach projektu, na okres 12 miesięcy, biblioteka otrzymała dwie nieodpłatne licencje obejmujące kurs podstaw programowania, udostępniane chętnym użytkownikom na okres trzech tygodni.
Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów załóż swoje konto na platformie LNU dostępnej pod linkiem: https://edukacja.lnu.org.pl/  Po założeniu konta, w celu wypożyczenia licencji prześlij na adres drawskobiblioteka@poczta.onet.pl swój numer identyfikacyjny (LNU ID), który znajdziesz w ustawianiach profilu swojego konta. Jeżeli licencja na wybrany przez Ciebie kurs nie jest aktualnie wypożyczona, bibliotekarz opiekujący się platformą przydzieli ci dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie przez trzy tygodnie z wybranego kursu.

Gabriela Sikora
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Rekreacji, Turystyki i Biblioteki Publicznej Gminy Drawsko