Od dziś zapisy na szczepienia!!!

Drawsko, 18.01.2021 r.

Szanowni Mieszkańcy

w związku z dezinformacją w zakresie funkcjonowania Przychodni lekarskiej w Drawsku lekarza Jacka Bąka wyjaśniamy, że przychodnia będzie świadczyć usługi w zakresie punktu szczepień przeciwko COVID-19.

Błędnie przekazywane informacje przez personel zostały zweryfikowane z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz lekarzem prowadzącym przychodnię. W związku z powyższym od dzisiaj tj. 18.01.2021 r. zapisu na szczepienie przeciwko COVID-19 (zgodnie z harmonogramem na ten moment osoby, które ukończyły 80 lat) można dokonać również w punkcie szczepień na terenie Gminy Drawsko – Przychodnia lekarska w Drawsku, ul Nadnotecka 22A, tel. 67 216 91 44.

Informujemy również, że Wójt Gminy Drawsko jak i samorząd Gminy Drawsko nie jest organizatorem punktu szczepień.

Pozostałe możliwości zapisu na szczepienie:

kontakt z całodobową i bezpłatną infolinią – tel. 989.

rejestracja elektroniczna przez e-Rejestrację, dostępną na pacjent.gov.pl

Od 15 stycznia uruchomiony został telefon, związany z koordynacją transportu i pomocy mieszkańcom, funkcjonujący w godzinach od 8:00 – 15:00. Gmina zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień.

Koordynatorem ds. szczepień została wyznaczona z ramienia Gminy Drawsko Agata Tomkowiak, tel. 67 256 91 28 wew. 150.

(-) Bartosz Niezborała

Wójt Gminy Drawsko