Rozpoczynają się zapisy dla seniorów na szczepienie przeciwko COVID-19

Rozpoczynają się zapisy dla seniorów na szczepienie przeciwko COVID-19. Osoby powyżej 80. roku życia - od 15 stycznia a osoby powyżej 70. roku życia - od 22 stycznia, mają trzy możliwości zapisu na szczepienie przeciwko COVID-19.

Pierwsza to kontakt z całodobową i bezpłatną infolinią – tel. 989.

Druga możliwość to kontakt z wybranym punktem szczepień. Na terenie Gminy Drawsko jest to Poradnia Lekarska lekarza Jacka Bąka w Drawsku, ul Nadnotecka 22A, tel. 67 216 91 44.

Trzecia możliwość zakłada rejestrację elektroniczną przez e-Rejestrację, dostępną na pacjent.gov.pl

Od 15 stycznia uruchomiony zostanie w gminie telefon, przez który nastąpi  koordynacja transportu i pomocy mieszkańcom, funkcjonujący w godzinach od 8 - 15. Gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień. Koordynatorem w sprawie organizacji transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko COVID-19, w tym osób niepełnosprawnych została wyznaczona  z ramienia Gminy  Drawsko Agata Tomkowiak, tel. 67 256 91 28 wew. 150.

(-) Bartosz Niezborała

Wójt Gminy Drawsko