Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego z przedświąteczną wizytą w Drawsku

Wczoraj gościliśmy w Urzędzie Gminy Drawsko Jacka Bogusławskiego Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z asystentem Piotrem Urbaniakiem.

Okazje do wizyty były przednie, ponieważ Marszałek wręczył Bartoszowi Niezborała Wójtowi Gminy Drawsko nagrodę, o której już pisaliśmy po odbytej gali on-line, za działania proekologiczne dla Gminy Drawsko, za ubiegłoroczne Święto Noteci na Przystani Yndzel, organizowane z dofinansowaniem z PROW PO Ryby. Przypomnijmy, pierwszy raz nagrodę otrzymaliśmy w ubiegłym roku, za XX Jubileuszowy Odlotowy Festyn Grzybowy ,, Grzyby, las wokół nas’’ organizowany od 2019r. w ramach Dni Gminy Drawsko.

To spotkanie to była również znakomita sposobność do osobistego wręczenia nagród,  uczniom Szkoły Podstawowej im. gen .dyw. Tadeusza Kutrzeby w Drawsku za projekt, który znalazł uznanie Kapituły Konkursowej w prośrodowiskowej kampanii edukacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Projekt ,,Smog problemem współczesnego społeczeństwa” wykonali uczniowie Piotr Tutko, Maciej Nawrot, Wiktor Marek pod okiem Małgorzaty Stróżyńskiej Nauczycielki drawskiej szkoły kierowanej przez Zbigniewa Piątek.

Trzecim akcentem spotkania było podpisanie umowy pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Gminą Drawsko, a podpisy na umowie złożyli Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Bogumiła Wyrwa Z-ca Skarbnika Gminy Drawsko i Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko. Umowa dotyczy realizacji projektu ,,Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego  Województwa Wielkopolskiego’’. Jako samorząd postanowiliśmy przystąpić do tego projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020- Priorytet II ,,Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.18 ,,Wysokiej jakości usługi administracyjne’’. Pomysł realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zakłada m. in. szkolenia, usługi doradcze, warsztaty, wykonanie zdjęć ofert inwestycyjnych. Mamy ogromną nadzieję na bycie jednym z 65 samorządów, który wdroży standardy obsługi inwestora, co przyczyni się w przyszłości do pozyskania inwestorów na teren naszej gminy.

Spotkanie tuż przed zbliżającymi się świętami to chwila rozmowy z uczniami, których, z nieukrywanym zainteresowaniem, Jacek Bogusławski wypytywał o szczegóły zrealizowanego projektu, zachęcając do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Padły również pytania o to jakie plany uczniowie mają na przyszłość oraz o to jak odnaleźli się w tym trudnym czasie ,,zdalnej nauki’’ .

Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko przypomniał o pomyśle na utworzenia ,,Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko’’, zachęcając uczniów do takiej inicjatywy, jak tylko sytuacja na to pozwoli.

Wizyta Marszałka zakończyła się podziękowaniami ze strony uczniów, za wsparcie w realizacji projektu dla Bartosza Niezborała Wójta Gminy Drawsko oraz dla Jacka Bogusławskiego Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego i życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Włodarze otrzymali świece z wizerunkiem Bożej Rodziny, wykonane własnoręcznie na warsztatach świecowych. Przy  słodkich wypiekach miejscowej cukierni i gorącej herbacie mogliśmy przystanąć, porozmawiać, pomyśleć jak życie bywa nieprzewidywalne i jak szybko potrafi zmienić świat, w którym żyjemy.

,,Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”.
Jan Paweł II

Niepowtarzalności chwil przy stole wigilijnym życzymy wszystkim, którzy już jutro zasiądą i podzielą się opłatkiem.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko