Usunięto 30 ton azbestu z terenu Gminy Drawsko

19 października 2020 roku zakończono realizację projektu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drawsko”, na wykonanie którego pozyskano dofinansowanie w wysokości 10.538,50 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem przedsięwzięcia była stopniowa eliminacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Drawsko. Zadanie stanowiło realizację „Gminnego programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Drawsko na lata 2008-2032”.

W ramach zadania bezpłatnie zdemontowano i zutylizowano azbest w 15 gospodarstwach domowych z terenu Gminy Drawsko o łącznej wadze 30,11 ton [Mg].

Wykonawcą zadania była firma „EKO24 Barbara Plewko” z Dębna.

Koszt całkowity: 18.149,54 [netto]

Dotacja z WFOŚiGW: 10.538,50

Wkład własny gminy + VAT: 9.063,00

Z uwagi na duże zainteresowanie przedsięwzięciem informujemy, że działania będą kontynuowane w przyszłych latach.

Podinspektor ds. pozyskiwania funduszy

ikona-wpisu-new2019.jpg usuawanie-azbestu.jpg