Nasza wieś, naszą wspólną sprawą!

15 listopada 2020 roku Klub MORSA Drawsko zakończył zadanie pn.: „Zakup materiałów promocyjnych Klubu MORSA Drawsko i sołectwa Drawsko”, zrealizowanego zgodnie z ofertą złożoną w otwartym konkursie ofert „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Projektowe zadanie polegało na:

- zakup gadżetów promocyjnych takich jak: magnesy, breloczki, długopisy i termosy.

- wydaniu folderów promocyjnych z informacjami o Klubie i sołectwie Drawsko (informacje ogólne, atrakcje, walory przyrodnicze).

Celem realizacji projektu było: wsparcie społeczności lokalnej działającej w Programie Wielkopolska Odnowa Wsi, pobudzenie aktywności mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz swojej miejscowości, rozwój tożsamości wiejskiej oraz zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszaru wiejskiego.

Koszt całkowity zadania: 16.500 zł

Dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego: 10.000 zł

Dotacja Urzędu Gminy Drawsko: 500 zł

Wkład własny osoby (wolontariat): 6.000 zł