XXIV sesja Rady Gminy Drawsko

Ostatnią przed świętami Bożego Narodzenia XXIV sesję Rady Gminy Drawsko otworzył w dniu 9 grudnia Ryszard Jabłonowski Przewodniczący Rady Gminy Drawsko. Oprócz bieżących zmian w budżecie gminy oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2033 podjęto merytoryczne uchwały w zakresie:

- przyjęcia „Programu współpracy Gminy Drawsko z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021”.

- Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania narkomanii w Gminie Drawsko na 2021 r. Program przedstawiła Zuzanna Kowalska Pełnomocnik ds. Profilaktyki w Gminie Drawsko.

- wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Drawsko o równoważnej liczbie mieszkańców 4205 z oczyszczalnią ścieków w miejscowości Drawski Młyn, obejmującą miejscowości Drawsko, Drawski Młyn, Pęckowo.

Z prac w okresie międzysesyjnym Wójta informację przedstawiła Anna Fręś Sekretarz Gminy Drawsko:

- Stan epidemiologiczny na terenie Gminy Drawsko na dzień 8 grudnia br. spowodowany wirusem COVID  – 20 potwierdzonych przypadków z dodatnim wynikiem, w tym 19 osób w izolacji domowej 1 osoba hospitalizowana; 76 osób objętych jest kwarantanną.

- W minionym okresie Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko uczestniczył w spotkaniach:

Ø  15 listopada na marinie Yndzel w Drawsku spotkanie z przedstawicielami Gminy Santok w celu zapoznania gości z funkcjonowaniem przystani.

Ø  23 listopada święto – Dzień Pracownika Socjalnego. Wójt, Sekretarz i Skarbnik Gminy spotkali się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku.

Ø  26 listopada odbiór wyremontowanego dachu na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piłce.

Ø  1 grudnia on-line Zarząd Związku Miast i Gmin Nadnoteckich.

Ø  1 grudnia Anna Fręś Sekretarz Gminy i Anna Zurman Skarbnik Gminy przywitały w nowych pomieszczeniach poradni dla kobiet w Drawsku ginekolog  Beatę Preiss – Dubaj oraz położną Joannę Helwich.

Ø  1 grudnia – wręczenie nagród i dyplomów Liderom Wielkopolskiej Odnowy Wsi w ramach IV edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”. Tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” oraz nagrodę w wysokości 3.000 zł dla sołectwa Kawczyn i wyróżnienie dla sołectwa Chełst, sołtysom wsi Emilowi Jackowskiemu i Sławomirowi Michałowskiemu, wręczył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski. Obecny podczas uroczystości Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko podziękował sołtysom za dotychczasowy wkład własny i działania na rzecz odnowy i rozwoju wsi.

Ø  2 grudnia gala on – line XXI edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Nagrody przyznane zostały dla Gminy Drawsko za organizację zeszłorocznego „Święta Noteci” oraz dla Szkoły Podstawowej w Drawsku. Gratulacje dla szkoły zostały adresowane do koordynatora projektu Małgorzaty Stróżyńskiej oraz zespołu projektowego uczniów.

Ø  4 grudnia – odbiór dróg na ulicy Leśnej w Drawskim Młynie i ulicy Królickiego w Drawsku.

Ø  4 grudnia – Wójt Gminy jako „Pomocnik Świętego Mikołaja” odwiedził placówki przedszkolne Gminy Drawsko i Klub Dziecięcy „Mali odkrywcy” w Drawskim Młynie, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Ø  5 grudnia spotkanie przedstawicieli Ligi Obrony Kraju w Wieleniu. Porcelanowym Krzyżem zasługi dla Klubu Żołnierzy Rezerwy  Ligi Obrony Kraju odznaczeni zostali mieszkańcy Gminy Drawsko – Ryszard Kielczyk – Prezes Odlewni Żeliwa „Drawski” S.A. w Drawskim Młynie oraz Aleksander Magdziarz; brązowym medalem Ligi Obrony Kraju Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko i Henryk Kolasiński.

- Odbyły się również spotkania dot. gospodarki odpadami komunalnymi Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

- W zakresie inwestycji:

Ø  zakończono projekty realizowane z Wielkopolskiej Odnowy Wsi – budowa drewnianej wiaty rekreacyjnej przy świetlicy w Piłce oraz siłownię zewnętrzną i klimatyzację w świetlicy w Pęckowie.

Ø  zakończono budowę dróg w Piłce – w stronę Piłki Las oraz od skrzyżowania w stronę Kamiennika, w systemie sprysku asfaltowego, razem ok. 700 m.

Ø  kończą się prace remontowe zaplecza sanitarno-szatniowego w Gminnej Sali Gimnastycznej w Drawsku.

Anna Fręś Sekretarz w imieniu Bartosza Niezborały Wójta Gminy Drawsko złożyła życzenia zdrowych i spokojnych świąt, w tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich czasie globalnej epidemii.

Informacje z prac Komisji Budżetowo-Gospodarczej Rady Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, ze szczególnym uwzględnieniem budowy ścieżki rowerowej Drawsko-Krzyż przedstawił przewodniczący komisji Krystian Kawczyński. O bieżących pracach Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu poinformował Zbigniew Piątek  przewodniczący komisji. W najbliższym czasie planowane jest wyjazdowe posiedzenie komisji zdrowia powiatu w Drawsku dot. funkcjonowania poradni K oraz planów uruchomienia poradni chirurgicznej i ortopedycznej w Drawsku.

Życzeniami wszelkiej pomyślności na Święta Bożego Narodzenia dla samorządowców i mieszkańców Gminy Drawsko zakończył posiedzenie sesji Ryszard Jabłonowski Przewodniczący Rady Gminy Drawsko.

dr  Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego

_OM_8783.jpg _OM_8784.jpg _OM_8785.jpg _OM_8786.jpg _OM_8787.jpg _OM_8788.jpg _OM_8789.jpg _OM_8791.jpg _OM_8794.jpg