Gmina Drawsko po raz kolejny doceniona przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego!

„Bo jak świętować to ciekawie” – takimi słowami zapowiedziano wydarzenie "Święto Noteci - Marina Yndzel Drawsko 2019" podczas Gali XXI edycji Konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dnia 2 grudnia 2020 roku.

Z uwagi na istniejącą sytuację epidemiologiczną, tegoroczną uroczystość zorganizowano w przestrzeni wirtualnej.

Gmina Drawsko została doceniona za organizację zeszłorocznego Święta Noteci i nagrodzona kwotą w wysokości 8.000 zł, ufundowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Docenione przez Jury Samorządu Wielkopolskiego wydarzenie to m.in. darmowe rejsy po rzece Noteć, degustacja potraw z ryb słodkowodnych, pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu Drużyny WOPR „Anioły”, koncert Andrzeja Rybińskiego, kabaret satyryczno-wokalny Pawła Kuleszewicza i Agnieszki Szymańskiej, animacje edukacyjne dla najmłodszych w wykonaniu Fundacji „Ratuj Ryby”, konkursy plastyczne, prelekcje historyczne i wiele, wiele innych.

Inicjator Gali Jacek Bogusławski - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego pogratulował organizacji nagrodzonego wydarzenia oraz wyraził słowa uznania za dbałość o ochronę środowiska i edukację ekologiczną w Gminie Drawsko.

"Działania proekologiczne są dla nas szczególne ważne, z uwagi na jej wyjątkowe położenie, wśród lasów, rzek i jezior, gdzie czuć bliskość Puszczy Noteckiej na każdym kroku" - nawiązywał do hasła promującego Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, za plecami którego, na ścianie biura włodarza, wyjątkowo prezentowała się świeżo wykonana grafika 3D naszego hasła i logo.

I tym samym, po raz kolejny, Gmina Drawsko zapisała się w bazie dobrych praktyk Województwa Wielkopolskiego, dokonując tym samym niebywałej promocji naszej Gminy.

Podinspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

01-1.jpg 02-1.jpg 04-1.jpg 05-1.jpg 06-1.jpg 09-1.jpg 10-1.jpg 11-1.jpg