,,Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.’’ Artur Schopenhauer

Zgodnie z zapowiedzią Bartosza Niezborała Wójta Gminy Drawsko 1 grudnia rozpoczęła pracę Poradnia dla kobiet w Drawsku.

Po wielu staraniach, których największym orędownikiem był Włodarz Gminy Drawsko, współpracując z wieloma osobami, począwszy od Radnych Rady Gminy Drawsko, którzy zadecydowali o przeznaczeniu środków własnych z budżetu gminy na przygotowanie pomieszczeń, przez naszych Radnych Rady Powiatu i członka Rady Społecznej ZZOZ, którzy lobbowali sprawę w powiecie, po Starostę Czarnkowsko-Trzcianeckiego i Dyrektor Szpitala , którzy dofinansowali zadanie - udało się.

Miałam okazję, razem z Anną Zurman Skarbnik Gminy, osobiście przywitać w nowych pomieszczeniach Lekarz ginekolog Beatę Preiss-Dubaj oraz Położną Joannę Helwich.

Godne warunki w jakich będą panie pracować są realizacją wymagań sanitarnych, które należało spełnić, aby poradnia mogła działać.

Mamy nadzieję, że tak pozytywna współpraca ze Szpitalem Powiatowym w Czarnkowie pozwoli pozyskać inne kontrakty specjalistów. Temat trudny, ale jak się okazuje, dzięki cierpliwości i współpracy można zrobić wiele.

Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko