Gmina Drawsko w kolejnej akcji pomagania

W ostatnim czasie Gmina Drawsko dołączyła do akcji – pomoc dla czarnkowskiego szpitala, którego zbiórkę przeprowadzono na drawskiej marinie. A dziś zakończono kolejne przedsięwzięcie - akcję „Nie bądź żyła – oddaj krew – POMAGAMY RAZEM” promującą honorowe krwiodawstwo dla ratowania ludzkiego życia oraz pomoc dla drugiego człowieka, której inicjatywę jak zawsze z dużą otwartością podjął Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko. Akcja w tym trudnym czasie pandemii miała formę gminnego konkursu plastycznego adresowanego do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Drawsko.

Na konkurs wpłynęło 59 prac; 20 ze szkół i 39 z przedszkoli. Komisja konkursowa w składzie: Gabriela Sikora – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Rekreacji, Turystyki i Biblioteki Publicznej Gminy Drawsko,  Sylwia Marek – Kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Drawsko, Iwona Lejman – Bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Chełście oraz Zofia Misiołek – opiekun Świetlicy Wiejskiej w Drawsku; z każdej grupy wiekowej zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniła nagrodzonych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych, wśród których znaleźli się:
- klasa I – Antoni Wrzeszcz SP Pęckowo
- klasa II – Karina Kaźmierczak SP Pęckowo
- klasa III – Maciej Wielgosz SP Pęckowo
- klasa IV – Filip Wika SP Chełst
- klasa VI – Tomasz Biniak SP Pęckowo
- klasa VII – Marta Kamińska SP Chełst
- klasa VIII – Karolina Piontek SP Pęckowo
- 6 latki – Franciszek Koza oddział przedszkolny Piłka
- 5 latki – Nina Matelska oddział przedszkolny Pęckowo
- 4 latki – Filip Rychlik oddział przedszkolny Drawski Młyn
- 3 latki – Oliwia Lembicz oddział przedszkolny w Kamienniku

Wszyscy pozostali właściciele prac konkursowych otrzymają nagrody za uczestnictwo; gratulujemy serdecznie!  O odbiór nagród prosimy dyrektorów poszczególnych szkół oraz dyrektora gminnego przedszkola publicznego w siedzibie Biblioteki Publicznej w Drawsku, u p. Gabrieli Sikory do dnia 4 grudnia br.
Szczytny cel, jaki przyświecał akcji to przede wszystkim promocja honorowego krwiodawstwa, zwiększanie świadomości społecznej w kwestii dotyczącej ratowania życia oraz wszelkiego rodzaju innej pomocy dla drugiego człowieka. Krew to lek, którego niczym nie można zastąpić. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Ponadto najczęściej dokonywanym przeszczepem tkanek jest właśnie transfuzja krwi. Jedynym jej źródłem są zdrowi ludzie. Nikt z nas nie wie, kiedy sam tej pomocy będzie potrzebował. Pomagajmy zatem, bo warto. Każda pomoc to szansa na życie dla potrzebujących.

dr Sylwia Marek

Kierownik Referatu Organizacyjnego