Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko Gmina Drawsko

Gmina
Drawsko

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas.’’ Flora Edwards


Kim jest pracownik socjalny, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku?

Z imienia i nazwiska to siedem kobiet, które zawodowo wspierają naszych mieszkańców w ich problemach, trudach, a czasami nawet w codziennym funkcjonowaniu.

Ktoś może powiedzieć praca jak inna, wszystkiego można się nauczyć. Pewnie tak. Ale prócz wyuczonych zasad, wypracowanych nawyków należy mieć też predyspozycje, aby umieć, i co najważniejsze, chcieć pomóc innym.

O takiej pracy myślimy szczególnie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego- Dnia Życzliwości, obchodzonego 21 listopada.

Dlatego też w dniu dzisiejszym Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko wraz z Anną Zurman Skarbnik Gminy i Anną Fręś Sekretarz Gminy złożyli na ręce Wioletty Krysztofiak życzenia ,,uznania za zaangażowanie, trud i wysiłek oraz wyzwania z jakimi pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drawsku się borykają.”

Wszystkim, którzy w swojej pracy mają za zadanie nieść pomoc innym życzymy satysfakcji, zarówno takiej osobistej, wewnętrznej, ale i takiej od drugiego człowieka, brzmiącej w prostych słowach-dziękuję.

A przytoczony cytat niech nam wszystkim towarzyszy w życiu codziennym.

(-) Anna Fręś

Sekretarz Gminy Drawsko

 


Galeria:

DSC_0349.JPG DSC_0376.JPG DSC_0381.JPG