Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał Gminie Drawsko dofinansowanie na zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Pęckowie w ramach VIII edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”. Środki w ramach projektu zostaną przeznaczone na zakup lodówki, dwóch stołów kuchennych, kuchenki elektrycznej, zestawu mikrofonów bezprzewodowych i tablicy informacyjnej. Wartość zadania to 5.856,40 zł. Dofinansowanie w kwocie 2.600,00 zł stanowi dotacja z budżetu województwa. Wkład własny w realizację zadania tworzą środki z budżetu gminy w wysokości 2.956,40 zł i funduszu sołeckiego w kwocie 300,00 zł.

Świetlica wiejska w Pęckowie jest miejscem, gdzie współpracują wszystkie pomioty funkcjonujące w sołectwie: Rada Sołecka na czele z Sołtysem wespół z Radnymi Rady Gminy Drawsko, szkoła podstawowa organizując kiermasze świąteczne, jasełka, przedszkole, Ochotnicza Straż Pożarna, Ludowy Zespół Sportowy ,,Orzeł’’ Pęckowo, Stowarzyszenie ,,Biegacze Józefa Noji’’ i Stowarzyszenie ,,Klub Seniora Złote Lata’’, którzy mają wskazaną siedzibę w świetlicy. To wskazuje jednoznacznie, że świetlica wiejska w Pęckowie ,,łączy pokolenia”, a projektowe działania umożliwią rozwój i wzmocnienie procesu odnowy wsi w regionie.

Podinspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych

VI_edycja_konkursu____Odnowa_wsi_szansa_dla_aktywnych_solectw___.jpg